Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да избарам брутален дет метъл саунд?


the_gorer

Recommended Posts

Искам да възпроизведа брутален дет-метъл звук :cheers:

По-скоро Goregrind, нещо ала Mortician. Не ползвам процесори, вместо това всичко го прекарвам през компютъра. Дисторшънът ми е аналогов, естествено - DOD Death Metal.

 

Целта е да смъкна звука на китарата с една октава като същевременно не губя контрол и всичко се чува все така отчетливо. Mortician например свирят в E, но с дванадесет прагчета надолу :cheers:

 

Искам да попитам хората, които се занимават с компютърна обработка на китарен звук как точно да постигна този брутален ефект.

 

Пробвал съм доста видове питч шифтинг плъгини, но все нещо не ме кефи - обикновено замазват тоновете и оставят дразнещи артифакти. Хората, които ползват хардуерни питч шифтъри също се оплакват от лайнян звук. Е тогава как разните видове Goregrind групи си докарват смазващия саунд?

 

Чуйте Cock and Ball Torture например - имам чувството, че свирят в D3 и пак им е чист звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Мен ако питаш с цифрова обработка няма начин да стане хубаво. Или ползвай нещо аналогово(ако има изобщо) или си сваляй китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с даунтюнването на струните си е класика в жанра, но и то само по себе си не е решение - губи се контрол, почват неизбежните бъжденета по прагчетата и прочее.

Пробвал съм и комбинация от двата метода - смъкваш струните само 3-4 полутона надолу и после съвсем малко питч шифтър... Но пак не можем да слезем пълна октава надолу без "дефектиран" звук.

Темата остава отворена - ако има спецове в сферата на грухтящия метъл, особено хора от студията, моля да постват техните методи и идеи.

Изчистеният въпрос соти така:

"Защо, аджаба, здравите дет метъл банди имат готски даунтюннат саунд на китарите, пък аз нямам?"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми, все пак си зависи и с кви струни си, щото ако свириш с комплект .008 да пробваш да даунтюнваш си е чиста лудост (въпреки че съм го правил де)

Групите които са с даунтюнд китари обикновено свирят с доста по дебелички струни, тогава звука като се дропи китарата, си е наред

Другия вариант е да са с малко повечко-струнни китари :think:

Примерно да се даунтюнваш на Ла, или на Сол евентуално ако си някъв изрод, и след тва да пробваш с питчшифтър някъф.

Поне аз така си мисля че би трябвало да стане де :)

ма кой ли ме пита мене :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, купи си баритон китара с много дебели струни. Може и да има pitch shifter, който да е способен на такива чудеса, но той ще струва два пъти колкото нея. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти сигурен ли си, че свирят в ми? Прекалено ми се струва за китара. Аз си строя седемструнната в ла и няма проблем, но според мен може максимум до сол да слезе надолу (седмата струна). Никакви питч-шифтери не помагат, много гадни стават китарите с тях. Особено за благородна и натурална музика като дет-метъла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти сигурен ли си, че свирят в ми? Прекалено ми се струва за китара. Аз си строя седемструнната в ла и няма проблем, но според мен може максимум до сол да слезе надолу (седмата струна). Никакви питч-шифтери не помагат, много гадни стават китарите с тях. Особено за благородна и натурална музика като дет-метъла.

Да, в E са...

Всъщност Mortician са по-скоро Goregrind, a в Goregrinda-a питч шифтърите са задължителни. И въобще там, за разлика от дет метъла няма много натурални неща. Набляга се на продукцията - тонове ефекти, дръм машини, тригер звуци и прочее... но все пак китарите трябва да звучат натурално, пък моята я измъчих горката и пак нищо и половина...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в студио в такъв случай нямаш проблем, но на живо не знам как се справят. Имаш ли концертни записи? Прав си че за грайндец може да се ползват таквиз неща - при записа дигат скоростта и свирят в ла примерно, после забавят докато стане ми. Но е сложничко за в къщи. Мога да пробвам тия дни и да ти дам примери ако искаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мортишън, със сигурност свирят със супер дебели и отпуснати струни. сигурно им стигат до сол, ако не и до ми (1 октава по ниско от нормалното)

не съм ги вадил, ама звука им е много нисък. Можеш да пробваш с пич шифтър или октавер.

Или да се научиш да свириш на бас и пак да отпуснеш струните :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам точно как го правят големите групи и така на татък но, мога да ти обадя тип от личния ми архив :)

разбира се винаги зависи от естеството на мелодията...но си мисля че ако искаш да тюнваш звук на долу трябвада е много добре като плътност и качество.поне като плътност.

или...смеси няколко китари свирещи едно и също но по различни тоналности по грифа.търсейки квинтата... да съ ебъ как обяснявам само...

и тогава може да пробваш да направиш нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смеси няколко китари свирещи едно и също но по различни тоналности по грифа.търсейки квинтата... да съ ебъ как обяснявам само...

Искаш да кажеш да си направя изкуствени пауър акорди?

Това е интересно. Дано също и да работи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да пробваш с пич шифтър или октавер

Аз нали обясних, че точно така и правя, ама звукът се цака кофти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да пробвам тия дни и да ти дам примери ако искаш.

Разбира се, ще се радвам да чуя какво правят братята по оръжие :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.