Jump to content
Българският форум за музиканти

Колеги, помагайте със съвет за избор на сет


Recommended Posts

Здравейте!

 

Нуждая се от съвет за избор на сет барабани. Тъй като години не съм свирил на барабани, нямам идея кой от сетовете, които ще ви покажа да избера. Основният въпрос който ме тормози е кожите на барабаните. Чувал съм такива от марката "еФтинджос", които звучат все едно пластмасова топка удря пластмасова повърхност. Искам касата да има отлчтливо нисък тон. Плътен и мек. Той ми е приоритет.

 

Предоплагам за това би помогнал основно диаметъра на касата, нейната дълбочина и кожа. Искам да инвестирам около 1000-1500 лв само за комплект с хардуер. Без чинели.

 

За да покажа уважение към вас, реших максимално да ви улесня и направих сравнителна таблица с моделите, които ми привлякоха вниманието. Моделите на барабаните съм направил линк към страницата на търговеца в България. Може да кликнете и да се ориентирате. Бих искал сета да има прилични кожи, знам,че по-късно мога да ги сменя, но бих искал да ме посъветвате дали има сет от тези, чиито цени съм оцветил в зелено, който според вас има прилични кожи като начало и няма да дрънкат пластмасово.

 

Линк с избрани сетове.

 

Оцветените в зелено цени са ми фаворитите и всички имат хардуер в цената, но може да погледнете и останалите. От тези с цените в зелено Tama-та ми е по сърце по начало. Perl-а има някакви чинели, но касата е 20". Mapex-а също има 20" каса, а не 22", което е недостатък, но има двоен педал, което искам да имам, а Tama-та и Perl-а нямат. Ще трябва да сменя единичката с двоен там. Имам лекото усещан за Mapex-а че се минавам в сравнение с Perl-a и Tama-а.

 

От друга страна, Mapex-a може и да има двоен педал, но се съмнявам да е добър колкото някой от Cobra 600 моделите на Tama, с които смятам да се обзаведа, ако взема директно Tama-та. И така, леко съм объркан и не знам нищо за кожите на тези сетове както и дали разликата от 2" инча между 20" и 22" каси биха оказали толкова драстична разликата в така търсения нисък тон на касата.

 

Ще се радвам, ако ме посъветвате.

 

Поздрави, Миро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей.

Разликата от 2" в касата е осезаема и според това, което си написал трябва да се ориентираш към 22" според мен.

Да си избираш сет барабани според кожите е безумно. Няма барабани в този ценови клас фабрично с хубави кожи а и те така или иначе са консуматив. Все едно да си избираш китара според струните  :nono:

Най-добре е да обиколиш магазините и да пробваш всички сетове, които се вписват в бюджета ти. Съветът ми е да избягваш тези от топола (poplar).

Аз бих добавил в списъка ти и това:

Odery Fluence

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета! Този комплект на ODERY DRUMS, който препоръчваш, къде го нареждаш спрямо тези със зелените цени? И за него ли важи това, че кожите му няма как да са добри в този ценови клас на сета?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек, остави ги кожите на страна, купи си хубави барабани и като си вземеш и хубави кожи ще ти зазвучат както трябва :) То е ясно, че няма да свириш с фабричните кожи така или иначе, а и освен това ще ги сменяш през 2-3 месеца, така че изобщо не ги вкарвай в сметката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като чета явно сетовете по начало не идват с качествени кожи, дори марковите сетове. А от тези, които съм извадил би ли препоръчал някой конкретно, или всичките са сходни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сетовете в табличката и Одерито, което колегата ти препоръчва имат осезаема разлика в полза на Одери. Наскоро попаднах на Одери Флуенс и бях очарован. Купих ги им се радвам сега . Имам и DW сет, който е в един съвсем друг ценови диапазон, но касата на Одери звучи по- добре в повечето случаи ( субективно мнение). Направих си доста експерименти, вЕрвай ми!

 В заключение ти препоръчвам да пробваш сетовете, които си избрал и да вземеш решение кое искаш. Това ще е твоя инструмент и е важно на ТЕБ да ти харесва!

Успех и да се похвалиш като се обзаведеш! :)

Редактирано от levcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички сетове идват със смотани кожи. Добави си 200 лева към цената на сета за кожи. :)

 

Odery имам барабанче и съм доста доволен, наистина им обърни внимание, могат и да се пробват.

 

П.П. Махни тоя Stagg от таблицата, моля! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Odery е добавено, Stagg-а е премахнат! Тази таблица ще я оставя така или иначе да я виждат тези които четат темата. Нека е "ошлайфана" от шлаката.

 

Може ли някой колега да препоръча кожи, които гарантирано да вадят хубав звук. Дори и да са повече от 200 лв? Evans биват ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичките сетове стигат до среден клас и са с кофти дърво, абе за репетиции и да забиваш по клубчета стават. Ако търсиш за нещо по сериозно, където се иска добър саунд от барабаните, например записи в студио,май трябва да се ориентираш към нещо по скъпо. Какво да ти каже, ако ще ги слагаш някъде само за свирене и да си правиш веднъж в седмицата репетиции с група не ти трябват скъпи. Аз например в България имам професионален сет ямаха, тук в Англия имам евтин сонор, не смея още да ги докарам ямахата, за една година три помещения смених, само влачене, пък да не говорим че ми изчезваха стойки, чинели веднъж, защото делихме едно помещение сума ти банди, е как да сложа oak custom, като знам как бие на очи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че са те обрали е много неприятно. Не знам какъв човек трябва да си да свиеш от друг. Дано тоя дето е свил стойката един ден да се е подхлъзнал и седнал на нея. Ама откъм върха. И дано чинела е бил също там. За максимум две репетиции седмично ще са. Ще стоят в собствено помещение и няма проблем с кражбите. Иначе имаме идея да запишем в студио някой ден. ако да кажем на евтина Tama от 1000-1200 лв се сложат хубави кожи, толкова ли ще е жалко дървото, че да излезе скапан звук дори и в този случай?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки барабанист има собствени предпочитания за марката, размерите, чинелите, кожите, настройката...как да ти каже някой вземи си това, като на теб може и да не ти хареса. Аз свирех с Людвиг, Пейст и Ивънс онази серия с маслото между тях. И ми харесваше звука. Други свирят с Пърл, Зилджан и Ремо и са доволни.

Сядваш, свириш и като нещо ти грабне ухото - купуваш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето я Тамата с оригиналните кожи :) 

https://youtu.be/plgYK06mVaM

Като цяло в този ценови клас няма нещо, което да е много по-добро от останалите. Аз съм бил фен на Тама от дете и за това ги предпочитам. Купи си нещо, което да те вдъхновява да свириш. Ако е Тама - Тама, ако е Пърл - Пърл, ако е Ямаха - Ямаха. Това е истината, другото са празни приказки :) Поздрави и успех! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Тама е при мен. И то задължително черно. Сигурно някой ще се изсмее, но освен звук искам и визия и вдъхновение. А това е черна Тама. Това, което си ми пратил прилича на това, дето съм го турнал в колона C, така ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.