Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на компресор


BogoJazz

Recommended Posts

Здравейте бараби!

 

В момента търся хубав компресор / буустър, който да е хем евтиничък, хем да става за нещо. Свиря предимно джаз и блус музика.

 

Някой ако има идеи, предложения и мнения ще ми е от полза  :godbless:  Освен това може да обсъдим и волюм педали, понеже и от това имам нужда в момента. Живи и здрави!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Компресор, който е евтин, най-вероятно няма да е хубав. Основният проблем при тях е, че вкарват доста шум. Не всички, но евтините - гаранция. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, и аз така съм чувал, но все пак търся нещо до към 150 лева. Гледах на Boss и Harley Benton, но не ми вдъхват доверие. Спрях се на BB Preamp обаче чакам да поевтинее  :slap:  :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай MXR dynacomp, не е лош. Повече ми харесва от масовия на Бос. Снощи се заиграх с МХР-а, бос съм го имал преди.

Имам и Ibanez TC999 Tube King Compressor , който е доста добър и вероятно ще покрие всичките ти претенции,

но е и  по скъп. Като се замисля, въпреки че към момента съм фен на MXR ,

по добре е да продам дайнакомпа и да си оставя кинг компресора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Trysth

 

Ми всъщност и двете ще ми свършат работа. По-скоро компресора ще е по-добрия вариант, понеже свиря по-лека музикa, и до някаква степен smooth-ва тона, но все пак има някъв бууст ефект. И за двете камиончета приемам съвети  :godbless:

Редактирано от BogoJazz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За бустър бих ти препоръчал Pro Co Rat 2 или N-Audio Firesound 3. Имам ги и двете, пробвал съм ги и доста съм доволен. Различни са като характер и затова е важно да кажеш какъв точно амп ще буустваш.

Не съм пробвал много компресори, но имах преди време Босовския и не съм особено впечатлен. Чувал съм и аз добри неща за споменатия от TONY MXR Dyna Comp.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може и комбинация от двете -> Bogner Harlow - но излиза от бюджета, но пък има траф дизайн на Neve :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... но излиза от бюджета...

Да, само около 3 пъти, но пък иначе... Какъв е смисъла да се препоръчва подобно нещо? Ако е за спорта, педалчета има и за по 1000 кинта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смисълът е комбинирането на буустер и компресор в един доста доста качествен като звук педал.

 

Имам предложения и "като за спорта", но горното не e такова.

 

А иначе - MXR Dynacomp.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TO COМPRESS or NOT TO COМPRESS.

Това е въпроса. За себе си още не съм го решил.

За джаз, фънк, кънтри китаристите, мисля, че дилемата е решена в полза на компресията.

 

Преди 3 години свирих в група на китарист, който ползваше JHS compressor, който според фирмата е ок

за blues, jazz, funk and classic rock. И го ползваше винаги включен и на клийн и на драйв.

Засега на драйв канал не смятам да ползвам компресия.( но не съм се отказал съвсем).

Т.е. в момента експериментирам клийн китарите да ги свиря с или без компресия.

Определено има разлика. Отделно за клийн харесвам и транзисторен и лампов звук, така че

трябва да продължавам с опитите с копресори. Сетих се, че имам и един винтидж Блек фингър на

Електро хармоникс. Сега ЕХ предлагат Блек фингър с лампа, който не съм пробвал.

 

Но в крайна сметка за посочения бюджет нещата отиват към MXR -dynacomp.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може и комбинация от двете -> Bogner Harlow - но излиза от бюджета, но пък има траф дизайн на Neve :)

 

Ох, това го уважих доволно след като изслушах няколко демота! Мерси за предложението, обаче тряа да продавам бъбреци...  :surprise:

А за MXR-a се колебая все още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.