Jump to content
Българският форум за музиканти

Каба гайди / кавали


Recommended Posts

Здравейте. Търся информация относно къде, препоръчително в София или околността, могат да се намерят хубави каба гайда и кавал, и на каква цена. Предполагам в този форум има хора, които разбират и имат опит с инструментите и произвеждащи ги ръчно хора, бих могъл да търся информация сляпо в интернет, но знам че няма да открия търсеното. Благодаря на всеки, който би отделил време да отговори.
Никифор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега остави е-майл, за да ти напиша координати на едни потомствени майстори в София.

Те са скромни и достатъчно заети хора, за да "ги" пускам в широкия интернет. :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега остави е-майл, за да ти напиша координати на едни потомствени майстори в София.

Те са скромни и достатъчно заети хора, за да "ги" пускам в широкия интернет. :)

Поздрави!

Благодаря. Пиши ми на desteni.1966@abv.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Здравейте кой може да ме въведе как да започна да се уча да свиря на каба гайда да уточня не съм свирил на нищо до сега Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиши от кой град си и до къде ти е удобно да пътуваш, за да може някой да ти даде полезен отговор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте. Проявявам интерес към свиренето на кавал и за начало съм се насочил към подобен от пвц. Изчетох доста мнения, също и темата в off-road форума, но навсякъде липсват детайли, ликове и снимки просто защото са много от отдавна. Ще съм благодарен на някакъв съвет за изработката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам кавал от ПВЦ, който е добре изработен и верен.Мога да го снимам. Но ако си сериозен за свиренето, този от ПВЦ не е подходящ, по добре си купи втора ръка от дърво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти пусна снимки от на дядо кавала - аз не мога да свиря на този инструмент ,пазя го като спомен,според мен трябва да има майстори,които да ги произвеждат,ама то над половин век е според мен,по-късно ще ги кача.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами точно защото не съм сигурен дали ще съм сериозен, не искам да се хвърлям да купувам..  Искам да го усетя...Четох, че може да отнеме и година да успееш да изкараш  звук от него   :surprise:.. Би могъл да ми помогнеш с разстоянията м/у отворите. Взел съм си тръба 64 см. с ф 17мм. Отворите мисля бяха 8 мм. Защо не го препоръчваш дори като за начало? Поздрави. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти пусна снимки от на дядо кавала - аз не мога да свиря на този инструмент ,пазя го като спомен,според мен трябва да има майстори,които да ги произвеждат,ама то над половин век е според мен,по-късно ще ги кача.

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От кавала, ако си упорит за около седмица изкарваш звук.За около месец ще почнеш да свириш елементарни мелодии с по 3-4 тона. ПВЦ кавала е все едно пластмасова китара. Става, ама не е точно китара. Мога да ти снимам кавала или да ти го дам да си измериш разстоянията, но според мен няма , по добре си купи нормален кавал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От кавала, ако си упорит за около седмица изкарваш звук.За около месец ще почнеш да свириш елементарни мелодии с по 3-4 тона. ПВЦ кавала е все едно пластмасова китара. Става, ама не е точно китара. Мога да ти снимам кавала или да ти го дам да си измериш разстоянията, но според мен няма , по добре си купи нормален кавал.

Успях да си направя един по размерите от тук. Не претендирам за правилно звучене. Звук изкарах на втория ден и засега ми е много интересно звукоизвличането и експериментирам с пръстовката. Идеята ми беше дали мога да се докосна до изживяването кавал, па макар и с инвестиция от 1.2 лв. Ако ентусиазма ми не се изпари твърде бързо ще се огледам за по-истински кавал. Благодаря за съветите. Поздрави. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.