Jump to content
Българският форум за музиканти

Нови педали на Pdp


Recommended Posts

При сутрешното преглеждане на печата попаднах на нещо много интересно, дело на иначе неособено уважаваната фирма от мен Pacific Drums and Percussion, известни като евтини и некачествени разработки на DW. Става дума за новата им система за педали B.O.A. (Bow Oriented Action). Още не съм съвсем сигурен как точно действа, щото няма как да го видя на живо, но според тях е избегната пружината изцяло в педала, като вместо това се използва еластичността на самата степенка на педала (?!?!!). Нямам идея дали това е практически приложимо, но друго ако не, поне изглежда много интересно. Ето и картинка:

 

[flash=600,400]http://www.pacificdrums.com/flash/BOAPage.swf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля си дали не е сложена някъде еластична метална пластина под педала ,която да замества пружината,ама едва ли е толкова просташко измислено-наистина е интересно да се види....Понякога новите и революционни неща не се измислят от най-големите:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което се вижда е, че педалът се огъва. Т.е. той изглежда е еластичен. Не му трябват никакви пружини и други чудеса, просто като го натисне човек се огъва, после си възвръща нормалната форма. Самото вълшебно заглавие на тази част "Flex Tech Footboard" говори достатъчно.

 

пс. за да пресека всякакво безмислено заяждане - ако искате можете да спрете с изкаванията за тъпи и прости китаристи, мисля че почвам много да се дразня

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми

 

пс. за да пресека всякакво безмислено заяждане - ако искате можете да спрете с изкаванията за тъпи и прости китаристи, мисля че почвам много да се дразня

Ми не съм имал лично аз намерение да се заяждам с никой,но понякога изказванията на някой хора са леко неадекватни ,когато са писани за инструмент от който не отбират нищо или почти нищо или когато вече е писано по темата ,а те не си правят труда парво да го прочетат,а после да отворят нова тема:blink: Нищо лично иначе -и сред барабанистите има простаци и аз съм живия пример:D Со здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не съм имал лично аз намерение да се заяждам с никой,но понякога изказванията на някой хора са леко неадекватни ,когато са писани за инструмент от който не отбират нищо или почти нищо или когато вече е писано по темата ,а те не си правят труда парво да го прочетат,а после да отворят нова тема:D Нищо лично иначе -и сред барабанистите има простаци и аз съм живия пример:huh: Со здраве!

Принципно е точно така, но все пак можем да сме по-толерантни. Със здраве :lol:

 

:blink::o:blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И к'во му е толкова трудно на практика. Аз поне си го представих. Сигурно щото имам 3D мислене и виждане. Малко ли неща работят на този принцип с еластични пластини. Вземи нокторезачка например. Елементарно Watson. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.