Jump to content
Българският форум за музиканти

Тарамбука/джембе из София - откъде?


Recommended Posts

Здрасти,

 

Много близък приятел има рожден ден и търсим да му купим тарамбука/джембе

 

Препоръчайте къде в София може да се намери нещо подходящо?

 

Бюджета е до 80-тина кинта, предполагам че ще се намери читав инструмент за толкова парички :)

Цел на подаръка - да свири с нас по парковете :D :D

 

Благодаря за отделеното време! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ММГ мюзик, магазинът е на ул. Перник 117 в гр. София - имаше и тарамбуки имаше и джембе-та - би трябвало да има и сега. Имат сайт - има техен банер и във форума и в базара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Здравейте. Ще използвам темата, която е създадена, за да не правя излишни подобни.

 

Много съм боса относно музикалните инструменти и ще се радвам, ако ми помогнете в избора. 

Искам да закупя тарамбука за любимия, но се загубих из всички възможни видове. 

Има ли някаква разлика относно вида на тарамбуката - дърво/метал? Както и кожата до каква степен е определяща?  :blush:

 

Аз бих избрала тарамбука по красота, но не съм убедена дали е подходящ избор...

 

Допадат ми подобни на тези:

 

tarambuka-golqma-42sm.jpg

 

tarambuka-ot-drvo-s-drvoriezba-visochina

 

21613siriiska-goliama3-500x500.jpg

 

Аз харесвам повече дървените или с шарки... Но дали са удачен избор? :blush:   Той обича музиката, барабанист е. 

 

Ще съм благодарна, ако ми съдействате да направя удачен избор. Благодаря. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, Ема!
Чудесно е, че искаш да зарадваш любим човек.
Аз съм практична натура и в такъв случай по-скоро бих предпочел сам да избера инструмента, който ще ми подарят.
Когато става въпрос за тарамбука, бих искал да я чуя, усетя и открия. Особено, когато бих я ползвал не само за интериора вкъщи.
Ако държиш да е изненада, довери се на усета си, на това, което знаеш за неговия вкус, на насоките на асистента в магазина (избери я на място, не по интернет) и разбира се според бюджета, който си си отредила, ще откриеш това, което ти е нужно.
Успех!


 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

e-dinko, благодаря за мнението. Ще трябва да се доверя на интуицията си, дано не ме предаде и този път. Трябва да е изненада и не мога да го питам какво си избира. А и директно ще откаже да си избере, не е от хората, които с лекота получават подаръци от жена. Но пред свършен факт ще трябва да се съгласява и да го приема.  :blush:

Все пак си изпросих една лекция за вида кожи на барабаните, малко ми просветна каква е разликата.  :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Да възродя темата, моля за съвети за магазини в София където мога да намеря добри джембета/тарамбуки! Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.