Jump to content
Българският форум за музиканти

Флажолетите с дясната ръка


Glacierise

Recommended Posts

Абе нещо не ги уцелвам както триаа дееба. Кажете некой съвет? Усетих, че триаа да се правят по-близо до нек-а, и че перцето триаа да се хваща макс близо до върха, ама още нещо ми куца! :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Мда-а, забелязал съм, 4е при малко повече драйв стават по-лесно.

 

А. иначе мисля, че за всяка нота си е различно мястото на хартифишъло! Абе, поне така го усещам (хармоника, де)!

 

Има една песен (аз със заглавията съм мноо3ле, ше ме прощаате) пт албума Awake на Dream Theater, некъде към края е. Там има една част, дето се прави с такъв хартифишъл и се повтаря няколко пъти, пича го прави така, че звучи по абсолютно еднакъв начин при всички повторения. Много ме вчепетли тоз момент!!! :D

 

Начи, номера е да знаеш кога и къде, па и с какво!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, от друга страна, the 4alga rules, там колко искаш артифишъл хармоникс. Е, кат зееме Софи Маринова, кат почне да ги дига, направо си фаштам pick-a! :D:D:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи цаката е така да хванеш перцето че да удариш струната и с него и съвсем леко с върха на палеца си! Тоест трябва да го хванеш под определен ъгъл и по долу! И аз много се мъчих едно време, но сега става винаги! Упражнение му е майката :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ше го мъскам яко тва, видело се е :D На мене секи път дееба ми излизат различни :D Треа да се опраи тоя факт.

 

А има ли разлика при тва на кои струни се прави?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ше го мъскам яко тва, видело се е :D На мене секи път дееба ми излизат различни :D Треа да се опраи тоя факт.

 

А има ли разлика при тва на кои струни се прави?

илизат ти различни, щот сигурно секи път ги правиш на различно място- също като при натуралните- на различни места звучат различно. за целта си избери просто няколко места където стават добре, и се концентрирай върху тях

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе нещо не ги уцелвам както триаа дееба. Кажете некой съвет? Усетих, че триаа да се правят по-близо до нек-а, и че перцето триаа да се хваща макс близо до върха, ама още нещо ми куца! :think:

Аз примерно ги правя с показалеца си. Тоест само при удряне нагоре :cheers:

Хармониката зависи от мястото. Забелязал съм че на колкото по-малко прагче искаш да я направиш, толкова по-надясно ти отива и дясната ръка. В смисъл, не толкова като дължина, ми да кажем 10 пъти по-малко разстояние ще я преместиш, но и нея надясно :cheers:

Правят се с яко тон. Ако tone-а ти е на мах е много лесно. На 0 нищо не изкарвам :cheers:

 

Ми прави ги се на едно и също място. На мене примерно най-чистата хармоника на 14 прагче трета струна (A при стандартна настройка) ми се пада точно над средата на нек-пикъпа.

За сяка китака е различно, то зависи от дължината на грива, обтегнатостта на струните и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми беше невъзможно ама с много опити става. Правя го като наистина перото се държи близо до върха с който "удряш" струната и веднага дясната китка я въртя наляво като с външната част (Отляво гледано от към страната на нокътя :think: ) на палеца докосвам там където перото току що е ударило и веднага махам ясната ръка за да оставя струната да звучи.

 

 

Бах маааму по-лесно май е на живо от колкото с думи. На мен ми го показа 1 пич от Варна преди време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да ти стават лесно и хубави изкуствените флажолети, ти трябва определено добър драйв!

А тая техника на свирене дето е използва Fenix определено ме изуми???? :cheers:

Иначе обикновената техника на свирене е да държиш перцето близо до върха и като удариш трябва да докоснеш струната с нокъта на палеца!!!

Най-лесно ми стават на F# и G на 6-та струна и на H, D и E на пета струна!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абре общо взето на дебелите струни се правят по-лесно и стават по ефектни според мен!! Пример Symphony X - Inferno (Unleash the Fire), има мноо як риф с изкуствен флажолет!!!!!!!!!! Ей тоя тип и на Pantera китариста, са най-големите майстори на тая тема!!!!!!!!!!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брех! На 2ро прагче флажолети не съм праил :cheers:

Абе и аз баш там май не съм. Що ли и други не го правят там А? Сигурно не звучи добре. F# ??? :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Феникс, удобно е потенциометърът ти за тон да е на МАХ, защото се изискват повече високи при изкуствения флажолет.

Друго, необходим е GAIN!!! Това е истината!

Трето, зависи с колко прагчета е китарата; ако е с 24 се губи единия хармоничен поинт и нещата се променят малко, въпреки че с усет и практика всичко се постига :cheers:

И четвърто, голямо значение има перцето; за мен лично най-удобни в това отношение са малките, остри и релефни перца - да са удобни за хващане и да се свири с тях леко! Досетихте ли се за марката и модела - Jim Dunlop USA Jazz |||

 

Със сигурност има и още, ама сега не се сещам... :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.