Jump to content
Българският форум за музиканти

Настройка за адаптери на Fender Stratocaster HSS


GuitarMaster95

Recommended Posts

Здравейте пичове! От няколко месеца съм горд притежател на мечтаната от мен китара http://www.keymusic.com/gfx_productcode/XL/112321/Fender-American-Special-Stratocaster-HSS-Black-Rosewood.jpg   :punk_guitar:  Обаче ми се струва,че на "острата" бленда,тоест най-долната,няма толкова острота колкото има на Squier-a който имам. Това възможно ли е да е защото има два адаптера до моста и другият ми въпрос - Има ли начин да постигна желания от мен звук без да прецакам напълно настройките ? Защото съм чувал,че тази манипулация се извършва със специална техника.

Редактирано от GuitarMaster95
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До моста имаш хъмбъкър и затова имаш разлика в звука с предишната ти китара.

Може да се направи модификация, чрез която двойния адаптер (хъмбъкъра) са се дели на единични (сингъл койли), с превключвател.

Редактирано от DILETANT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво разбираш под настройка за адаптери? Ако е това дето аз си мисля, манипулацията със "специална техника" се изразява в позиционирането височината на адаптерите спрямо струните (най-често с кръстата отвертка :D ). Това играе до известна степен със степента на улавяне на трептенията на струната от адаптерите, вероятно може да ти подобри състейна, а сигурно ще измени малко и звука. Връткай ги ако искаш - не вярвам да скапеш сетъпа на китарата тотално ;)

 

Вариант е, както колегата казва, да се пробваш да цепиш хъмбъкера на сингъл койли, въпреки че не схващам какво искаш да постигнеш с това. Обикновено тембърите на хъмбъкерите е по-плътен, а и всеки тембър е строго специфичен за конкретния модел адаптер.

 

Обърни внимание и на тон корекцията на звука, която китарата (или някой от ефектите ти) прави. На моя Squier двата тон коригиращи потенциометъра вършат идеалната работа на декор :D Разлика на ухо се долавя, когато намалиш единия до 0 (съответните честоти почват малко да глъхнат).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моя Fender Strat Ultra има трипозиционно ЦК ключе фабрично. На снимката е в ср. положение - хъмбъкер, предно крайно - предния бридж сингъл, а в задно задния бридж сингъл. Лесно може да се монтира такова и при теб.

Fender Strat Ultra.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.