Jump to content
Българският форум за музиканти

Stagg Bc300 A


Manolev

Recommended Posts

Здравейте колеги-басисти! ;)

 

Пуснах тази тема(надявам се да не се повтаря), защото имам страшен мерак да се науча да свиря на бас китара! ;)

 

Само малко вмъкване - от още по-малък винаги съм се кефил най-много на бас китарата, поради ред причини, които е безмислено да споменавам! Но за съжаление преди 7-8 месеца се срешнах с "неподходящите" хора B) и реших да стана соло-китарист! Разбира се, за толкова малко стаж не съм станал никакъв китарист, но на ден като си цикля по 3-4 часа работата ще стане до няколко години! Макар че като първи инструмент ще ми соло китарата(най-много ще наблегна на нея) искам да се науча да свиря на бас китара! Напоследък доста мислих и реших, че до месец-два ще си купя чисто нова бас китара! Надявам се да не ми избяга мерака, защото аз съм човек на моментните настроения, но захвана ли се с нещо сериозно, спирачки няма! ;)

 

Спрях се на Stagg BC300 A! Без да разбирам особено от бас китари, първото нещо което забелязах в него беше, че е с активна електроника(не толкова голямо предимство, но все пак!), а второто цената - 450 лв.! Супер цена за чисто нова бас китара с активна електроника! Харесва ми и на визия! Пробвах я - пробвал съм малко бас китари, но тая най-много ми хареса! Изсвирих няколко елемента от соло китарата и ми хареса! Малко са ми широкички позициите и са ми дебели струните, ама ще се свикне! Мисля че е кофти свиренето с пръсти при бас китарата, което адски ме дразни! ;) Как ще го усвоя и аз не знам, но знам че всичко иска време!

 

Ето я и самата китара:

 

14353.jpg

 

pickups: 2x jb active - controls: 1x volume + 1x blend pu mix + 1x active eq (b/m/t) - body: solid alder wood - neck: hard maple / 867mm/ 34 1/8 in. - fingerboard: rosewood / 24 fret - bridge: "jb" classic - machine heads: diecast, black - colour: black

 

 

Моля ви за мнения и препоръки! Мерси предварително! И да се молим да ми стигнат финансите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми относно стагг като за нащчинаещ е добра фирмата относно активната електроника е МНОГО ГОЛЯМО ПРЕДИМСТВО, но на стаг електрониката им куца много в краката ми има един стаг дето ако му пипнеш потенциометрите уммираш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МИ аз свиря на същата китара, но е модела без активната електроника. Ако не държиш толкова много на нея, по добре вземай този без. Нов е за 350лв. Инааче китарата е много доволна. Става и за рок и за Джаз, каквото сърце ти иска. Според мен ако сега почваш да се учиш без активната електроника ще ти дойде по-лесно. Иначе китарата за начинаещ си е доста добра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали без активна електроника е по-лесно, но аз също бих предпочел пасивен инструмент. В този ценови клас електрониката не е първа прелест, така че това биха били грешно похарчени пари. Почти съм сигурен, че пасивният модел в читав усилвател ще прозвучи по-добре от активния :)

 

Manolev, разходи се по магазините и пипни различни инструменти - "Стаг"-а, който си харесал, скъпи, по-скъпи, евтини, по-евтини, маркови, куча марка и т.н. Прецени дали "Стаг"-а ти харесва достатъчно, дали на първо време няма да ти е достатъчен някой по-евтин вариант или пък обратно - по-добре да дадеш някой лев в повече и да вземеш бас, който наистина ти харесва. Ако се притесняваш, че не можеш да прецениш вземи със себе си някой приятел, който е по-наясно с тези неща и който може да ти даде съвет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано на колкото и Stag-ве да съм свирил,не съм одтанал доволен.По-добре за същите пари си вземи Скуеър,може да е по слаб модел,но е много по-добре. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Manolev

Човеко, послушай съвета за една лека магазинна разходка, преди да си купиш каквото и да било... Разгледай много подробно какво ти е изгодно, но най-вече удобно за свирене. На мен стария ми бас, който е Стаг ми е удобен, след като го сетъпнах... Но това сравнение за Стаг и Скуайър. не знам... И за Скуайър не съм чул много прекрасни слова, що се отнася до ниския им ценови клас... ами както се казва - въпрос на вкус е това :godbless: На мен ми допадна звука на Т15 или Т14 на Уошбърн, зависи на колко струни ти се свири :D ... Това, ако питаш мен ще е доста по-добра инвестиция, но това си е мой съвет ;) Поразходи се... попитай, послушай, ПОСВИРИ... Така се прави. Ако ти трябват адреси на магазини, казвай, ще ти ги даваме :D

 

Поздрави,

Виктор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано на колкото и Stag-ве да съм свирил,не съм одтанал доволен.По-добре за същите пари си вземи Скуеър,може да е по слаб модел,но е много по-добре. :beer:

Ама ти си уникален е....."може да е по слаб модел,но е много по-добре"...хаха....аее тия Скуаери..кво толкова им харесвате на тия индонезииски боклуци..кво да си говорим за китари правени от талашит....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виште сега, пичове, на мен проблема не ми е търсенето, но аз разбирам от китари, а не от басове! ;) А какво мислите за вярянт 450 лв, но нещо на старо или е рискован ход?! :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами за тези пари може да се вземе Уошбърнче, което няма да е никак зле :beer: Т14 или Т15, ако държиш на 5 струнен бас ;) Тествах Т15(5 струнния модел на Таурус серията) и мога да кажа само, че звука не е ама никак лош. Цената му е някъде в този ценови диапазон ;) Даже май ще имаш и да черпиш след това ;) Китарката не е никак зле, даже излглежда много приятно, 24 позиции, просто е супер. Единственото, което малко ме подразни беше дебелината на тялото, но това е малко страничен фактор ;) Но тези китарки са новички и са добра инвестиция, поне според мен!

 

Успех,

Виктор

Редактирано от IgniteAll
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Също ме интересува този стаг но със пасивна елехтроника, кои ги продава в София? Динакорд?

Ами, уощбърн-ите, кои ги продават и колко ще струва Т-14 и Т-15?

Начинаещ съм и търся нещо ново до 350-400 лв...Фендерите съм гледал...но прецисион-а с само един хъмбъкер не ми харесваше много...По принцип ще свиря, готик е прогресив метъл.

Редактирано от santtu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И този Фактор-и, какви са? Български? Китайски? Съм четал че са евтини но не толкова добре...Много ли са по евтини от Стаг-а или Уошбърна, и струват ли си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

спред мен за теб най идеалния вариант измежду трите е уо6бърна за6тото е със най прили4ен звук в сравнение с другите два...специално за музиката за която иска6 да го използва6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ами Стаг има на едно местенце, където може и по каталог да си го поръчаш. Пиши ми на лично съобщение, за да не товарим темата с излишни обяснения за магазини :headbang: Иначе, ако си от София, имаш много голям избор от магазини... Ако се интересуваш питай, ще ти кажем каквото знаем :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.