Jump to content
Българският форум за музиканти

Особености при свиренето с фретлес


badhabittt

Recommended Posts

заглавието е ясно аиде всеки да си каже каквото знае

 

като за начало кажете какво е фретлес

с какво се различава от стандартните басове

особености

интересни марки фретлес басове

фретлес с ефекти и тн

благодаря

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПС ако копирам темата сорка не ми я показа търсачката (мисля че на всеки басист ще му е интересно ) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

... доста малко народ ще пишат в тая тема, ама то и басистите са си малко принципно :D

Основната разлика е в липсата на прагчета (очевидно), което ти връзва очите за грифа. Забравяш сляпове и тапинг, за сметка на това добиваш един характерен тембър, дето няма как да се опише (поне не с малко думи).

Най- простия начин е просто да го пробваш - иди в xxxx - има един добър фретлес - посвири малко.

Ефекти - с хорус и фленджър звучи добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D "някои неща стават по-добри като се махне нещо от тях" ;)

Ахахахаеаеаьаъьэафаэафаахаха

:D:P:P:rolleyes:

 

Иначе по темата - нямам много опит, но по принцип имам мерак да се науча. Звука е несравним.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то е ясно че ви мързи да пошете ми аз като намеря време ще преведа саитовете от Mephistofel и ще ги кача(за каде сме без него )тази вечер пием за негово здраве ( и сметка ;) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля,моля,но нямам намерение да отнемам първенството на г-н д-р Разбойников в категорията "Бас енциклопедия"(това е невъзможно ;) ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами какво да кажа, преди няколко часа свалих прагчетата на китарката си и сега е най-жабезният фретлес на света!!! Поздрави! :no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля,моля,но нямам намерение да отнемам първенството на г-н д-р Разбойников в категорията "Бас енциклопедия"(това е невъзможно :) ).

той пък как още не се е обадил та да си взема направо фретлес или да дефретвам :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се че малко се отклонявам от темата тъй като аз съм китарист и си посвирвам от време на време на бас, но искам да попитам, що не правят и фретлес китари? В смисъл ефекта няма ли да е подобен ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарите и да са фретлес, според мен го нямат тоя чар като басовете. (не че съм чувал истинска фретлес китара, но нали трябва да се направя на спец :D )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.