Jump to content
Българският форум за музиканти

Warm Drive - NXgeneration Pedals


kolio_k

Recommended Posts

Много приятен овърдрайв педал, получих го днес и му врътнах едно бързо демо. Интересното при него е че с два гейна, с които могат да се правят интересни комбинации, защото звучат леко различно (предполагам с различно клипване). Другото хубаво е че не яде баси, като доста други овърдрайви. Педалът звучи готино и е изключително динамичен на по нисък гейн, което лично на мен ми допада, но за хора свикнали с по компресиран саунд може да е минус

 

http://youtu.be/gn3qw0p-XUU

 

Саунда е напълно натурален и съответно леко неприятен на слушалки (моно), гиърът е обичайния / ЛП, Енгл на чист канал, Шур СМ57, съвсем малко ривърб от пулта (за да има намек за стерео) и доста от пружината

 

Надявам се на някой да му е интересно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ме прощаваш, но аз се хващам за пореден път че просто слушам и се кефя на свиренето :)

 

Не мога да се стърпя да не цитирам един от любимите си китаристи:

 

"...I'm afraid with any gear you won't sound like me, really even if you DID have the exact gear - you wouldn't. People think it's the amp and guitar that get the sound... Well, it is not. It HELPS to have great gear but we all sound the same thru any gear. I have played thru EVH's amps, I played Jeff Becks Strats... I still sound like me playing thru their gear! Hahaha, that's the way it is. .."

 

Та за звука - звука си е kolio_k trademark, това е, майна, положението :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, радвам се, че свиренето ми ти харесва. Иначе цитата си е съвсем верен, аз от всички педали, вадя почти един и същи звук, не че искам, ама някак си само си става така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе почти един и същ ама не съвсем същия. Според моят вкус този педал и демо най-ми харесва от всичките досега - именно заради динамичния драйв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се радвам, че има разлики, аз все имам чувство, че с каквото и да свиря, все едно и също излиза (магаре сИдяло, магаре Изляло)

Иначе драйва е наистина много динамичен (особено когато е на 18 V захранване, като в случая)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърде готин драйв според мен. Доста ми е по вкуса, идеален за блусарии и олд скуул рокове. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм запознат с този педал, но от това, което прочетох из нета и от няколкото демота в Youtube, мисля, че е твърде възможно. Само, че хората използвали го се оплакваха, че има много шум, този при мен е много тих и освен това от демотата останах с впечатлението, че DD има повече гейн (може и да се лъжа, демотата не бяха от най добрите като качество)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Ето още едно демо на педала, този път Мод версия, с малко повече гейн и леко по различно EQ. Записах демото с Hayden MoFo 30 амп (1х12 бокс) и с Фендер Страт и Гибсън ЛП, за да се чуе по добре как звучи педалът със сингли и Хъмбъкъри

 

http://www.youtube.com/watch?v=eN12QzCUTGM

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Много е готино.НО е много субективно за такива като мен защото си страхотен китарист.От всичко вадиш звук евала . Предполагам че това са години труд . За това адмирации и успех заслужиси го.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.