Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво мислите за този сайт за китари от китай


delmaro

Recommended Posts

Здравейте някой пазарувал ли е от този сайт като цяло има и много китари на много много ниски цени ? По скоро ме интересува не какво е качеството колкото дали някой е пазарувал и дали реално пристигат артикулите до бг, защото на повечето стоки има free shipping worldwide .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конкретно от този сайт не съм пазарувал, но редовно си поръчвам разни боклучки от dealextreme.com - пристигат си нещата без проблеми. Интересното при китайските сайтове за интернет търговия е странния факт, че правителството им поема пощенските разходи, та наистина плащаш това, което виждаш написано на сайта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://product.madei..._13058536.shtml

 

Здравейте какво мислите за китарите от този сайт .Тази поне визуално е като на Стийв Вай от клипа bad horse има и още много които съм си харесал , но се притеснявам как може да са на такива цени ,от шперплат ли ги правят ? Ясно , че в Китай работната ръка е по-евтина , но чак пък толкова ...

Редактирано от Pavlin_sv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Айде, че и на мен ми е интересно. То е ясно, че е копие и че предполагаемо са правени с по- некачествени части и може би от шпертплат и т.н., но дали реално някой си е купил от там та да каже дали гаданията ни са верни и струват ли си парите тея китарки и държът ли някакво ниво (поне на марките в тоя ценови диапазон) или са на нивото на Stagg....

Редактирано от delmaro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека не прозвучи грубо, но защо се занимавате с глупости? Никой не може да ти каже какво ще е качеството на това менте, но има голяма вероятност да е ужасно или китарата да е дефектна. В най-добрия случай ще се сдобиеш с китара с посредствена изработка и некачествени части. Цената... сметни си мито +ДДС и ще ги докараш до към 400 лв. Убеден съм, че за тези пари можеш да се сдобиеш с далеч по-приличен инструмент от магазин в България или Европа (Томан), да не говорим ако следиш обявите в този форум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че на мен 100 % от китарите ми така са поръчани от форума не съм ги виждал/пипал идват при мен земам ги, но или ще са чукнати или праве ще са износени или пък болчета ще са ръждясали, не е пълно удоволствието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ниски и качество... :greenball:

Ако гледаш тъй наречените копия или реплики на известни марки китари за 200-300$ ....дали ще има качество... :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...или ще са чукнати или праве ще са износени или пък болчета ще са ръждясали, не е пълно удоволствието.

Ето още едно камъче в твоята градина. Преди да ги видиш и да просвириш на тях няма как да си сигурен че са читави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва имах предвид, че даже и от форума да ги купя от хора дето се славят с авторитет (примерно) не е гаранция, че китарата ще е читава или че ще ми е удобна или че ще е в перфектна визия и състояние. Аз лично бих рискувал, и съм на принципа или ново или нищо. А от китайците лошо не съм видял за сега, за китари все още незнам, но доста други неща съм си купувал и ще продължавам да купувам защото е ефтино и ми върши работа. А щом едно нещо ти върши работа няма значение дали е сенхайзер за 50 или за 10лв(примерно).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тогава давай смело и купувай, пък квото излезе в крайна сметка. 250 кинта все ще и вземеш в България, освен ако не е с дефект, който изисква сериозна професионална намеса.

 

 

Ето едно видео на "Chibanez". Човека си казва - сменил е флойда, както и заключването (нът-а), защото метала се е изкривил около струната и на практика не оказвал никакъв натиск върху нея. Пък и оригиналния не е държал настройка.

 

Както писаха по-горе, една такава китара след всичките такси, които трябва да платиш, докато си я вземеш у вас, ще излезе около или над 400лв.

 

Ето още една: http://www.dhgate.co...e9ee132ea5.html

 

За тия сайтове обаче съм чувал някакви неща как изменят в последния момент условията, искат още пари заради някакви законови пречки и такси (от страна на китайското законодателство), изискват плащания по MoneyGram и други такива.

 

В крайна сметка - защо да дадеш тия пари за китара с неясен произход и качество, като можеш да си позволиш нещо за 100-на лв. отгоре, като

 

http://www.thomann.d..._classic_pw.htm

 

Дори сериозно обмислям дали да не си взема точно такъв Крамер. Тоест, обмислям дали да не се обвържа с банката за една година, а те да ми финансират покупката, че 540лв. не се вадят как да е на един път.

 

Въобще това с китайските евтини китари не мисля, че трябва да стой на дневен ред, след като повечето големи марки имат вече китари в ниския ценови клас.

Спокойно можеш да си купиш Squier (като евтин евивалент на Fender), Ibanez, Jackson, ESP, Kramer, Charvel, Epiphone (като евтин еквивалент на Gibson) за цена от около 400-500лв. (Не че те са USA made - пак са Чайна - но застава с някакво име зад тях, а не неизвестен производител и търговец. Тая снимка е може би на най-читавата и хубаво изглеждаща - а какво ще ти пратят).

 

Плюс това, нали при покупка по нета имаш 7 дневен срок, в който можеш да върнеш продукта, ако не ти хареса.

 

Това при чайна търговците на дали го има.

 

Ако вече въпроса опира по-скоро до 300 и по-малко пари, там вече не можем да говорим за качество и да имаме очаквания.

Преди няколко седмици ходих до Гема мюзик и свирих на:

http://gemamusic.net...mid=138&lang=bg

 

Много ми хареса и беше много удобна. Сет-нек, лъщи, че чак направо... Имаше седеф по нея, абе лудница. :D Човека беше готов да ми я даде за 249лв.

Бих я взел веднага, но просто не търся такъв тип китара.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.