Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнения за лампа - Bugera?


lyu_records

Recommended Posts

Понеже не са кой знае колко обсъждани усилвателите на "Bugera" бившите "Behringer" във форума, реших да пусна темата. Цената им е доста на долу, спрямо другите лампови усилватели за което има 100% някаква причина. До колкото съм чел из нета май се палят и повреждат. Из разни ревюта се вижда че го докарват прилично на звук.

Ще се радвам на мнения, от колеги притежаващи лампови усилватели под марката "Bugera".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

*Note: Не съм притежаващ, но свиря в такъв, както и предполагам други, които ходят в Sub-zero. Там са с Bugera 1990 горе, което е копие на Marshall, макар да не съм сигурен точно кой техен модел копира.

 

Но е сполучлив усилвателя и ми харесва много, чистия канал, стига да му отделиш 2-3 минути, звучи наистина добре, хем дълбоко, хем достатъчно... "искрящо". Вече при лийда винаги имам проблеми с микрофонията, но това се дължи и на близкото ми местоположение спрямо усилвателя. Иначе и там звучи добре, режещ звук с повече от достатъчно гейн - повече от 16 е прекалено (гейна на драйва е до 22) за мен, може би като минус мога да кажа, че корекциите не носят достатъчно голяма промяна в звука. Единичният EQ за двата канала също е минус.

 

За здравината им не знам. Помня, че по едно време бяха вдигнали качеството, или поне така се говореше. Сериозно се замислям за една малка Bugera V5 за вкъщи, не малко хора са я хвалили. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двамата китаристи на Аналгин /предполагам всеки знае кои са/ свирят с Бугера и направо размазват. Друг е въпросът, че те просто си го могат...

 

Проблемите, доколкото съм чел, са евтини и лесно отстраними....

 

не съм сигурен точно кой техен модел копира.

 

JCM900

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До тук добри мнения интересно ми е на къде ще тръгне обаче! Взех да се навивам и аз, за притежател на подобен амп.

Колега @synchu грешката е моя вярно, че така беше!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 1990 от две години съм и досега никакви проблеми, все още съм със стоковите лампи. В студиото, където бачкам (Loud-fi) имаме и 6262, само че е сравнително нов, та ако има някакви скрити дефекти - не ги е показал. Днес си говорих с един друг пич по друг въпрос относно моята Бугера. Обикновено като изкарваш звук от direct out-а на усилвателите, било Маршал, било Меса директно в централното се чуват едни пчели, по-гадни и от Метал Зоун :D. На лайв веднъж се оказа, че сме един микрофон минус за озвучаване на китарен усилвател и реших да се жертвам - директно в централното, пък ако ще и като кошер да съм - странното е, че нямаше нищо подобно. 1990-ката е копие на Marshall JCM 900, но вместо с EL-34 е с лампи 5881, които са вариант на 6L6. Има Marshall JCM 900, който също е с 5881, но Бугерата звучи по-скоро като първия. Btw, според мен, тия Marshall-и имат отврат чист звук, за разлика от 1990. Последно - може, евентуално да ти звучи маалко по-тънко (въпреки че може и само да си въобразявам) - лично за себе си съм решил проблема с един еквилайзер и всичко вече е съвсем чук (да не говорим, че и хора с усилватели с нормални цени също ползват еквилайзери).

Но...все пак да кажа, един пич си взе 333XL и след известно време му се появи някакъв проблем. Не си спомням точно какъв, но помня, че бях чел за същия на същата глава в нета, та или е бил по-стара партида, или някои бройки наистина имат проблеми. В тая връзка, друго нещо, за което съм чел, но не съм изпитвал - някои хора казват, че и в усилватели с нормални цени се случва да има дефекти.

Другият усилвател, който съм имал е Mesa Dual Rectifier - продадох го, просто не ми хареса като звук, а по Бугерата си паднах моментално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за Бугера по принцип - не съм пробвал или чувал много от тях - но имам 5-ватовата Бугера и е страхотен малък усилвател - силен, с доста красив лампов звук - е, той е за репетиции и то без барабани - съмнявам се да ги надвика, не знам. Но, например, като го купувах пробвах 15-ватова лампова Бугера и изобщо не ми хареса - явно опира до конкретен модел - слушаш, харесва ти, взимаш.

За качеството - все пак Бугера се води бутикова марка на Берингер - макар,че Берингер е малко мръсничка дума, не може да се отрече, че имат попадения - и в ефекти и в мн.други неща - макар и не много често.

Хората бачкат, развиват се, гонят пазарен дял и т.н.

А дали се палят Бугерите - да се палят, да се палят, ама колко да се палят :-) един ще се запали, друг не ...

Слушане и харесване му е майката - цената винаги е по-добра в сравнение с другите от същия клас.

Поздрави!.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Палиха се моделите от първата година(2009 май беше), защото връзките вътре бяха направени с пластмасови клипчета, вместо със спойки. Моделите от 2010 нататък отстраняват този проблем.

Усилвателите си звучат яко и доколкото може да се вярва на bedroom музикантите по света - звучат задоволително и на ниски нива(за разлика от оригиналите, които копират)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано тази тема, отново ме навява на мисълта, колко мъка има по този свят.

Още малко и Бугера ще излезнат най-великите ампове.

 

Миналото лято взех едни китайски "римски" обувки, готин дизайн, сравнително удобни, прилична цена

( не много ниско, не и скъпо), обаче се разлепваха и няколко пъти ги лепих.

Имам и едни испански Торо и едни зимни германски, сега да Ви убеждавам, колко са велики китайските ли?

 

Иначе, да смениш Меса за Бугера е точно като да разкараш Анджелина, за да си вземеш вкъщи Мара Отварачката.

Аналогията е очевидна, Мара се опитала да си докара устни като на Джоли, че даже и ги направили две в едно ( хем устни, хем в...) И доста българи естествено ще кажат, че Мара е по-убава.

Та за това става дума в темата.

 

Личното ми мнение е, че не звучат лошо, но не се изхвърляйте прекалено с хвалбите.

И слава на Дао, щом са решили проблема с пожарната.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам Bugera V5. Ми кат' за парите, които дадох за него (230 лв. ново ;) ) е прекрасно, доволен съм. Има какво да се желае и определено може да му се подобри звука с друг говорител и лампи, но за тази цена мисля, че Bugera-та е топ-отговора ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бат' Тони - имах двете по едно и също време :). Очевидно никой не твърди, че Бугерата са по-велики усилватели от другите, но все пак нека отчетем и фактора "вкус". Аз, например, не успях да харесам Месата, въпреки всичките яки неща, които са наблъскали вътре и, все пак, да уточня - първо - свински много ниски, които не можеш да махнеш дори да са на нула; второ - boost, който лично аз не ползвам; трето - липса на reverb; 4-то последно - прословутия вкус - просто не ми харесва като звук. И бих заменил Баба Меца за JCM 900, JVM 410H anytime. А съкровеното ми желание е да си взема Rivera Knucklehead, когато се видя с кинти :D . Или най-накрая да си сменя лампите на Бугерата, защото ако се вярва на прочетеното в нета от юзъри нивото се вдига още.

Та така - Бугера си е Бугера - толкова качество за толкова пари, но всъщност качеството е не 6/6, ами поне 7/6 за парите, които даваш. Пък после, ако искаш си го mod-вай и upgrade-вай с допълнително пари за да стане по-добре.

п.с. ти на майтап го взимаш, но аз наистина не харесвам Анджелина особено много и трябва да ти кажа, че преди Мара да се тунингова си изглежда много добре, но пуст вкус. Все пак Мара е проста, колкото си иска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като си взех LP-то миналата година не ми останаха много възможности /парични/ за китарен амп, но вече се бях запалил по ламповия звук та в крайна сметка с доста резерви се спрях именно на Bugera V55HD ...

И никак несъжалявам вече около 9 месеца съм си доста доволен от саунда и мощността му... ползвам го с кабинет 2х12 и не съм имал проблеми

 

Модела копира Хот род делукса на Фендер ако не се лъжа,,

Чистият канал е великолепен според мен,, много е плътен-богат,, с дълбочина,,

придава характер/индивидуалност на усилвателя...

гейна не е много ,, но е достатъчен за винтидж усилвател какъвто са се опитали да направят......

ползвам втория канал единствено за неща като AC/DC или Aerosmith (макар че несвиря такива стилове) и за неща с малко гейн.

Макар че EQ корекциите са за двата канала, може да се правят доста настройки и да се постигне специфичен саунд-има boost, contour, reverb, а при смяната на режима на лампите от пентоден в триоден се променя характера на усилвателя.

Добре понася ефекти и има два входа, което отново влияе на звука :)

 

! В самото начало имах проблем с дигиталният му ревърб,, след 2,3 часа работа започваше някак си да прекъсва сигнала

и когато се изключи вс си е ок /хубава работа ама китайска :greenball: / ....... след 2 седмици проблемът изчезна......

но пък от Томан дават 3 г. гаранция ;]

Интересна машина и на добра цена така че може да се инвестира в нея /стига да ви допада по вкус/ :rolleyes:

Редактирано от kanavkaa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой дали има впечатления от 333XL ? Изглежда ми прекрасен усилвател. Странно ми е защо варианта глава 333XL е по-евтина от глава 6262, a при вариант комбо първия е по-скъп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^Точно от този модел има много оплаквания "333". Според мен от него тръгна мита, че Бугера се "запалват" и "изгарят". Има една камара теми писани из чуждестранните форуми за проблемите с тази глава. Ако се разръчкаш из нета ще излезнат доста неща за нея. Масово и се запалват някакви си конектори от там давало на късо и се сещаш какво става (по-спомени го карам).

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.