Jump to content
Българският форум за музиканти

Подходящ кабинет за MV 3


Wandering Spirit

Recommended Posts

Не че няма пребогат избор на кабинети, но както може би се досещате,6-те 0ма импеданс са проблематични.

Не съм специалист, но на теория зная, че ще свири и с кабинети с различен импеданс, но не зная доколко това би се отразило на звука.След доста търсене се спрях на това http://www.musicworld.bg/bg/c_441/i_4014/Cerwin_Vega_Pro_Audio_112G_DAN_ARMSTRONG.html. 8 ома, 50 вата.

Първият ми въпрос е дали да го купя (дълбоко се съмнявам, че биха ми позволили да пробвам MV 3-то с кабинета на място, питах ги и ми казаха аз да си преценявам), или да се насоча към специално изработен за мен кабинет (не зная доколко е възможна преработка на самата глава за съответния импеданс).

 

Вторият ми въпрос е следният: главата има два чисти канала. Може ли единят от тях да се преработи на драйв канал?

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето един качествен кабинет, който работи с mv3:

bluelemon

Що се отнася до твърдението, че mv3 има два чисти канала, е половинчато. Когато една китара се включи в микрофонен канал, автоматично влиза в "драйв" режим. Дали ще отговаря на вижданията на изпълнителя е въпрос на субективна преценка.

Ако се иска повече драйв, може да се мушне един

Valvesterix

и да стане супер lead... (говоря само за лампов звук!) .

Може да се мушнат и различни полупроводникови камиончета с цел достигане на опрелен звук.

Накрая може и да се модифицира самия усилвател, но без информация за предполагаем бюджет приказките висят във въздуха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да започнем с това, че MV3 е направен преди всичко за бас. Единият от каналите донякъде става и за китара, ще видиш в кой от двата звукът ти харесва повече. Това, че е 6 ома не трябва да те вълнува. Не се набутвай с излишни пари за готова колона, няма смисъл. В раздела "продавам" доста често се предлагат празни сандъци в доста добро състояние, за смешни пари. Потърси и един 4 омов говорител и въпросът ти е решен (разликата от 2 ома между глава и говорител не е фатална). Като имаш сандъка може да пробваш с различни говорители докато се спреш на "твоя" саунд.

Добра е да смениш лампите и кондензаторите на главата. Намират се по магазините. Ще потърся и ако ги намеря ще ти подаря 2-3 лампи за тази глава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както любезно напомни Fats,тази глава е правена за бас. Предполагам, че онези, които са я модвали, добре знаят какво трябва да се направи, за да стане добре звучаща лампова китарна глава (на семплите на кабинета на bluelemon звучи фантастично, а гледам, че той е с моднато MV 3).Тъй че, бюджета, който бих заделил зависи от конкретно предложение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам MV3 - моднато. (Пре-амп подобен на Marshall JMP, крайно стъпало и тонкорекции като на Marshall 18W).

Усилвателя успешно може да се ползва и без да се модва , ако се свири чисто или с камиончета. В този си вариант тон корекциите са почти безполезни за китара, драйв почти няма освен когато се усили и е с доста олд скул, 60-тарско звучене.

Недостатъка му според мен е, че е доста ограничен усилвател. Каквото и да въртиш и да правиш звучи по един и същ начин.

 

По въпорса за колоната - работи вече доста време и на 4 и на 8 ома и не съм имал проблеми, като няма огромна разлика в звученето при двете. Марка, модел и говорители вече е въпрос на вкус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.