Jump to content
Българският форум за музиканти

Diezel Hagen


vhcs

Recommended Posts

Здравейте здравейте,

 

отдавна не бях се мяркал тук, но вчера минах през един музикален магазин в Мюнхен и какво да видя - Diezel Hagen.

Това новата машина на Diezel, фанах един страт ииии направо се изкъртих.

 

До сега не бях свирил на Diezel и не бях го чувал на живо. Бях чел много неща и слушал семпли за Diezel, но на живо Hagen направо ме разфасова тая машина. За мене вече е ясно - това е усилвателя на усивателите !

 

Ей тука из нета намерих едни семпли на Diezel Hagen:

http://www.youtube.com/watch?v=M_cenH53WfQ

 

 

 

... да споделя едно страхотно преживяване. Определено този амп ще бъде закупен в близко бъдеще !

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много кораво бичи!

 

Ако само слушах демото, без да го гледам - бих се обзаложил, че това е Bogner ХТС. Просто звучи 1:1 като ХТС - с една много характерна и разпознаваема окраска. Просто наистина бих се обзаложил, че това е ХТС, ако не знаех какво е всъщност :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам симулация на Дизел в процесора ламповия-доста корава е жицата! :thumbs_up:

Но си е скъпа машина, ти знаеш предполагам! На подобни цени има доста "усилватели на усилвателите"! :greenball:

:cheers2:

Редактирано от rockfire
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бидейки повече от почитател на марката Diezel от много време и относително добре запознат с целия асортимент, история и т.н - мога да кажа само - давай :)

 

В момента се колебая между Шмидт и Хаген, кое повече ми харесва от 'новите' изпълнения..

 

Данчо - на живо свирене нямат много общо XTC & Хагена;)

 

А процесорно моделираните пък нямат абсолютно нищо общо. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Да, сигурно е така. Просто от всичко, което съм чувал - най ми прилича на ХТС - някаква "браун саунд" окраска долавям сякаш ... може и да си внушавам. На живо не съм пробвал Дизел, но съм чувал от много сериозни професионалисти с огромен опит по огромни сцени, че Дизел оцветяват звука осезаемо, което по моите вкусови критерии не е много добре. Но всеки си избира подходящата апаратура и там правила няма.

Така или иначе апаратурата е къртач!

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизел оцветяват звука осезаемо

Еeeee! ти направо нищо не каза. Има ли драйв/гейн дето да не "оцветява" звука? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизел оцветяват звука осезаемо

Еeeee! ти направо нищо не каза. Има ли драйв/гейн дето да не "оцветява" звука? ;)

 

Има да - и това е един от най-важните критерии - колкото по-транспарентна е една система - толкова по-търсена (и обикновено скъпа) е тя ... Виж за референция - периферията на Xotic ...

С подобна цел последните сериозни сигничър модели ампове (на хората които наистина свирят, а нямат за цел да надвикат всичко наоколо и вдигат шум по сцената) :) се поръчват с възможно най-малко врътки по преампа, именно с тази цел. Поразгледай моделите Cornford (R. Kotzen и G. Govan).

Не ми се впуска в излишни спорове по темата :) Затова, ако някой не харесва мнението ми - просто да го игнорира. Благодаря предварително! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е James Hetfield и още един куп китаристи, както и студия си падат и използват Дизел - така че за всеки влак си има пътници. Не толкова кратък списък има тук http://www.rig-talk.com/forum/viewtopic.php?f=14&t=49563. Още една особеност е че Дизел нямат политика по ендорсмънт :girl_witch: Т.е. Всеки си го е купил, вероятно, защото му харесва.

Транспарентността е въпрос на лично виждане и няма пряка връзка с цените. Студийните Устройства на Chandler,EMI, Neve, Manley са може би едни от най-цветните, което не им пречи да са едни от най-скъпите (да не кажа най).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колкото по-транспарентна е една система - толкова по-търсена 

най-търсената система от месеци на сам е Marshall JVM 410 и това не го казвам аз а световните статистики по продажби ... а колко е транспарентна всички знаем.

Данчо, не пречупвай всичко през твоето светоусещане за музика - на вкус и цвет товариша нет ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Разбира се, то и в това е смисъла на продуктовото разнообразие- различните вкусови предпочитания.

В този ред на мисли - Дж. Хетфийл и колегата му К. Хамет са последните хора, които бих си пуснал да слушам вкъщи, още по-малко- да се уча на тон от тях ... :) Просто споделям съвсем добронамерено.

Виж- А. Тимънс, Коцен, Грег Хоу, Гутри Говън, Робън Форд, Ст. Лукатър ... - там класата е светлинни години напред, а с нея и умението да изкараш ТОН :) Нали всички разбираме, че гореизброените едва ли биха се доверили на Дизел за тази цел ;) Между другото - сега се сещам, че имам познат, който си беше купил Херберт модела, ако не се лъжа и изобщо не го задържа дълго. Имам друг приятел, който бичи як хеви метъл по европейски сцени и точно той ми е казвал, че не би си купил Дизел - и то точно заради тази прекомерна оцветка на тона - човека иска да слуша себе си и собствения си звук, а не ампа :)

 

Сега видях поста за Marshall JVM ... И Опел е най-търсената кола в БГ, но дали е най-хубавата. Всички знаем отговора и причините за това.

 

В никакъв случай не искам да превръщаме това в спор. Моето мнение и без това е, че човек който разбира от тон - ще го постигне с която и да е апаратура. Просто всеки артист търси себе си и звука си - без значение от апаратурата. Ако в момента можех да заделя пари за този Дизел - и аз бих го купил - но не за да свиря всеки ден с него - а само за определени цели. Просто бих го добавил към колекцията и ще го изкарам при определена нужда :) По моето скромно мнение ампа наистина е къртач (за определен стил), но да е амп на амповете ... едва ли :)

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на вкус. Аз специално не виждам причина да не се доверят.

Крайният продукт звучи страхотно при Хетфийлд и компания. А самият той е един, според мен, от най-добрите метъл ритъм китаристи въобще. Насоката и стила на Дизел винаги е била метъла. Въпреки че чистия тон на Херберт модела е изключително добър. А иначе по въпроса за тона, един от най-добрите в областта на звукоизвличането Джеф Бек използва един от най-нетранспарентните усилватели въобще :greenangel: все пак да не омаловажаваме марката. Корнфорд е съвсем друг тип усилвател - на мен не ми допада лично.

Всеки дисторшън оцветява тона и това да слушаш себе си е неква чудна за мен мисъл. Винаги слушаш себе си през ампа. Горният списък съдържа доста имена, които отдавна са в бизнеса и се разбират нещо.

 

И последно - не е задължително на всички да им харесва - затва марки и избор много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... по въпроса за тона, един от най-добрите в областта на звукоизвличането Джеф Бек използва един от най-нетранспарентните усилватели въобще :greenangel: все пак да не омаловажаваме марката. Корнфорд е съвсем друг тип усилвател - на мен не ми допада лично. Всеки дисторшън оцветява тона и това да слушаш себе си е неква чудна за мен мисъл. Винаги слушаш себе си през ампа ...

 

Сънчо, изкефих се, понеже аз изобщо не харесвам Дж. Бек :)) Смисъла е всеки инструмент да звучи уникално през добрата апартура, а не всички инструменти да звучат като апаратурата. Това е смисъла на чудната мисъл ...

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми през Дизела така си звучат- уникално. Пробвай някой път. Заслужава си.

 

Със сигурност - само да имам тази възможност скоро. Аз не само ще го пробвам - бих го купил както казах - но с точно определена цел.

 

Наздраве! Изчезвам, че стана време за свирня :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.