Jump to content
Българският форум за музиканти

Kahler 2228 тремоло на Ibanez RGA8


Recommended Posts

Здравейте. Харесал съм си осемструнна китара Ibanez RGA8 My link обаче използвам тремоло, а въпросната има фиксиран тремоловиден заден мост. Въпросът ми е дали може да и се инсталира допълнително тремоло Kahler My linkи ако може какви модификации трабва да се направят с китарата. Обърнете внимание че тялото е дъговидно. Поне си има готово заключване на главата. Идеален вариант е да паснат щифтовете на оригиналния мост, без да се налага дълбаене и преправки, ама ми се струва прекалено хубаво за да е истина. Нека се включат компетентните по темата. Най-вече лютиерското съсловие. Държа да подчертая че поставянето на тремолото ще го прави някой от тях, въоражен със знания и професионализъм. Сам няма да се мъча да откривам топлата вода. Чакам мнения. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ти такава кухина, за да може да се монтира Kahler:

kahlerr2.jpg

И изглежда, че може да се наложи да се пробиват нови дупки за втулки и болтове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като ще даваш китарата на лютиер за да направи тази модификация, мисля че въпроса ти се само-отговаря, един вид :) - с доработки няма начин да не го направят. От тази сопа тук виждаме, че Kahler-тремолото явно не изисква едит: кой знае какви дорабоки за нормално тяло.

 

Внимание, разсъждения в писмен вид, да не се приема с лошо чувство :) :

Но защо? RGA8 не е кой знае колко качествен инструмент, адаптерите са weak rakia :), цената не е никак ниска, предполагам и Kahler-а няма да е без пари. Без да проявявам fanboy-изъм, китарата от линка не е лош вариант изобщо, а и ще излезе по-изгоднa като се тегли чертата. Потърси алтернатива, бих казал аз. Край на разсъжденията.

 

Успех! :cheers2:

 

едит2: пипал съм и 2те, в Икономов и една Agile 8мица (без Kahler, но с такъв гриф)на приятел, втората е много по-добра ИМХО.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, тремолото което те интересува по принцип е за китара тип LP ( в задната страна се захваща за двата болта на

струника а в предната част за болтовете на моста )а bridge на Ibanez до колкото видях е вдълбан в тялото (като floyd rose ).

Според мен трябва да се запълни издълбаното и дасе направи нов монтаж. За по- сигурно се допитай до Градинарски, но той

се прибира на 15 септ.

Това е само едно мнение с което не бих искал да ангажирам никой.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.