Jump to content
Българският форум за музиканти

На горещият стол - Nikifena


Recommended Posts

^ Странни въпроси. Цифровите ефекти и процесори не са нещо ново. Техника на повече от 20 години... Не съм човекът който може да предопредели кое ще измести пазарът и кое не. Фактът, че в момента продължава да се прави лампова апаратура, отговаря от части на твоите въпроси. Цифровата схемотехника за мен има големи предимства в програмируеми комутации и системи за контрол. Аз гледам да използвам тези нейни предимства в тази насока. За тубро железарския метъл отрасъл все още правя S-amp-a. Така, че и те могат да спят спокойно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-Не мога да разбера какво имаш предвид.

 

ами, доколкото съм чел твои постове, се издържаш единствено от аудиотехника - не си затворен за по 8-10 часа на ден някъде, и все пак работата не ти ли се явява пречка в семейните отношения? питам те тая може би твърде лична глупост, щото при мене има такъв случай. жената (при все, че е по-музикална от мен) не ще да чуе за ефекти, усилватели, платки, а аз се занимавам в пъти по-малко от тебе...

 

честно казано срокът от две седмици ме изненадва и донякъде озадачава.

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека и аз да задам въпрос, два :)

1.Защо си ориентирам повече към SS продукти, а не ламбоци :) ? Това някакъв вид SS фетиш ли е :)

2.За бас какво предпочиташ - SS или лампа?

3.Защо не искаш да свириш в ъндърграунд група?

 

Поздрави и :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Fallenblood- Сега разбрах какво имаш. Като цяло съм решил в този живот да си бъда сам шеф на себе си и никой да не ми държи сметка за нищо. Постигнал съм го. С N-audio и свиренето не притеснявам жена ми, напротив тя се кефи и понякога ми помага с дизайна на някое мое творение. Колкото и странно да е, но когато направя нещо готино и двамата му се кефим. Освен това на нея са и харесвали почти всички групи в които съм свирил. Дори предполагам ме е харесала и поради факта, че съм музикант. Едно време свирихме Dream Theater, а тя е голяма фенка на ДТ. Електрониката както и музиката съм ги възприел for fun или по пловдивски казано - правя го за густо. Ясно е, че само с електрониката си изхранвам семейството, но отношението ми е такова. Това, че вадя пари е коренно различно от отношението. Не искам да приемам нещата, тоест ваденето на пари, като нещо сериозно. Фактът, че до момента се справям много добре сам по себе си значи, че концепцията за мен е добра - това е пътят ;) Жена ми ме подкрепя за това което правя и това също ме прави щастлив.

 

 

@liquid_death:

1. Ще те успокоя - замислям една ламбова кутийка за бас.. кога? когато му дойде времето :) СС продуктите се правят по-лесно според мен. Габаритите са по-малки и тн. Мисля, че хората предпочитат по-малките като габарити ефекти. Много се спори кое е по-доброто. За мен няма по-добър ефект. Има по-добър музикант, а от там и усет да изкара тон от съответния ефект. Естествено има и утвърдени неща в електрониката за музиканти, но като цяло всичко зависи от усета на човека с китарата.

 

2. Предпочитам СС - по-малко е и е по-леко. Надживял съм амбициите да мъкна апаратура като луд. Достатъчно ми е да имам прилична бас апаратура на сцената. Останалото мисля, че го мога до някъде...

 

3. Свирил съм в ъндърграунд групи. с Ицето - Glaciarise свирихме блек преди години. Дори от Корозия ни харесаха на първото ни свирене на Беркстока. Поканиха ни да свирим на winter fest.. кво беше там... но се разпаднахме. После в една дет метъл банда от Пловдив... Ъндърграундът се измести в представите ми за интересна музика за свирене и за това не мисля, че ще свиря в ъндърграунд група. Не ми е интересно. Искам да свиря това което ми харесва като музика. Освен това ще ми е тъпо ако свиря пред 10 човека. А за повече хора трябва да има и нотка комерс. Като се заговори за комерс в България се мисли за нещо ужасно и отвратително, но ако човек се заслуша в известни комерс банди и парчета ще чуе колко много музика има там.. За мен това не значи падение или навеждане за пари, ни най-малко. Най-малкото отдавна съм приключил с амбициите да бъда музикант и с това да си вадя парите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Здрасти Nikifena,

Приятели сме виртуално в майспейс поне от 5 години, обаче нещата, с които се занимаваш, са доста сложни за моята руса главица и наистина нямам компетенциите да ти задавам професионални въпроси, само исках да те поздравя за всичко, което правиш и да ти пожелая много успехи! :godbless:

 

Сега ти трябва да посочиш някой за пържене на стола, че взе да изстива темата, поздрави.

 

:cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

така и така темите седят - нека попитам:

писал си, че успешно се издържаш от това, което правиш. а обмислял ли си разрастване на бизнеса? би ли работил с други хора, ако имаш възможност?

как върви сайтът? от доста време е "under construction" - ако има нужда от помощ, съм насреща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Не намирам смисъл да имам много пари :) Те не правят хората щастливи. Искам да имам достатъчно. Не харесвам лукса. Рядко се намират хора на които можеш да разчиташ, така че за момента се занимавам сам :)

 

Сайтът ще бъде готов съвсем скоро. Предполагам, че до седмица.

Реално погледнато той е готов, но е офлайн. Има да се напълни с текста и картинките и айде :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.