Jump to content
Българският форум за музиканти

На горещия стол - Китарата Пешо


Bo Yan

Recommended Posts

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здрасти и мерси и на тримата за пожеланията :)

 

@musicman:

 

1. Ами различно. Постоянно има нещо за вършене (гигове, репетиции, даскало, слушане на музика на живо и т.н.) и затова времето за свирене е ограничено, но средно горе-долу свиря поне по 2-3ч. на ден. Съботите например преподавам плътно 5 часа и вечерта имам 3 часа гиг. Ако и между двете си пресвиря нещо вкъщи (рядко се случва така) - стават над 8ч. свирене. Но някои от дните пък свиря само час-два...

 

2. Това е доста труден въпрос, тъй като нямам строго подредена програма какво ще упражнявам всеки ден, а по-скоро решавам на момента. Старая се всеки ден да попресвиря някои транскрибирани неща (със записите), да поработя малко върху саунд и техника, да почета малко прима виста и да науча/разуча някое парче. И най-вече използвам всяка възможност да свиря с хора/пред хора - гигове, репетиции, джемове.

 

3. Има нещо такова - каквото и да свиря, винаги го пречупвам през призмата на ритмичното и мелодично свирене. Опитвам се да казвам повече с по-малко ноти и да вкарвам блус елементи тук-таме. Общо взето се опитвам да свиря мелодично (без значение от стила, който свиря и дали акомпанирам или импровизирам).

 

4. Ами да, в моето училище има предмет "Музикален бизнес", който е точно за това - как да се намират гигове, как да запишеш албум или да направиш турне(бюджет и организиране) и така нататък. Доста интересни неща се обсъждат. Такъв курс имах и в НБУ и общо взето бих казал, че в България тази дисциплина се преподава добре - доста от нещата съвпадат като концепции и идеи.

 

5. Ами така или иначе тези постове остават за дълго време (вероятно завинаги), та реших да се подписвам след всяко мнение - нещо както някои хора си пишат китарите и ефектите, а аз си пиша името :)

 

ЧРД и от мен Пешо!! Да си жив и здрав и да се върнеш някой ден да преподаваш тук!

 

 

И това ще стане рано или късно!

 

Пешо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здрасти от мен! Огромен респект към всичко, което правиш, служи ми за вдъхновение и ме нахъсва още повече!

Какво би посъветвал млади музиканти ентусиасти (като мен), които не са започнали да свирят от 5 годишни, но имат огромно желание да се занимават професионално с музика (освен повече практика и наблягане на теорията)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти и мерси за готините думи!

 

 

Ако човек прави няколко неща търпеливо и усърдно, би трябвало да вижда постоянни резултати и прогрес. Дори и изучаването на теория не е толкова важно колкото изучаването/свиренето със записите, свиренето с метроном и свиренето с хора. Общо взето това са трите неща, които мога да посъветвам (ако въобще имам правото да давам подобни съвети) по-младите музиканти да правят активно.

 

 

Поздрави,

 

Пешо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет. Първо, респект :godbless: , за всичко, което си постигнал в музиката, че успяваш да помагаш с опита си и не на последно място, че го правиш радушно, с усмивка и скромност.

Имам два въпроса.

1.Помниш ли чатовете на Dir.bg, споровете ни, относно кой е по-добър, Джими Пейдж или Ричи Блекмор?

2.Кога си бил по-щастлив с китарата/музиката/, в споменатите по-горе времена или сега?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опа, здрасти!

 

Разбира се, че помня! Аз бях твърдо за Джими Пейдж (моят фаворит за рок китара и до днес)!

 

А кога съм бил по-щастлив с музика е подвеждащ въпрос, тъй като става дума за преди 10 години и сега, което е огромен период от време и нещата стоят по много по-различен начин. Предполагам, че и в двете ситуации съм (бил) еднакво щастлив, тъй като музиката винаги ми е доставяла огромно удоволствие като слушател, а като музикант и преди, и сега съм си все начинаещ. С времето започвам да осъзнавам някои неща и се надявам някой ден да просвиря готино, евентуално. За мен музиката (и животът) е едно духовно пътешествие, в което е по-важно да се движиш (щастливо) в правилната посока, отколкото да стигнеш до крайната цел на всяка цена.

 

Трябва да се съберем някой ден с кухарките в парка (и бири) и да си посвирим малко Deep Purple и Led Zeppelin!!!

 

 

Поздрави,

 

Пешо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.