Jump to content
Българският форум за музиканти

Екстремно пеене


Niilo

Recommended Posts

@LOE

Toва, че чистото пеене е предпоставка за екстремното, не значи, че всеки, който пее чисто, може да пее и екстремно. Но човек, който може единствено и само да грухти, и не може да изпее нищо, просто не е певец въобще, не владее гласа си, и е много вероятно да няма музикалност и верен слух.

 

Аз не ползвам грухтене, а по-скоро рокаджийско задиране. Иначе мога да вкарвам хрип, и да задирам грубо, но не ми е специалитет, просто защото тази музика ме дразни, и никога не съм се занимавал това сериозно.

 

Иначе за екстремно пеене - мисля си, че всяко едно пеене трябва да е сравнително лесно, и не чак толкова уморително, иначе не е пеене, а е викане. Защото наистина на живо и в студиото са две различни неща, и човек трябва да е много добре подготвен за на живо.

Темата не е "как да викам колкото глас имам" така или иначе, в противен случай едва ли щеше да има тема. Ако на човек му е трудно да изпее нещо, на слушателя му е точно толкова трудно да го слуша.

А и такива, които смятат, че екстремното пеене е наистина екстремно сме ги слушали достатъчно по родните сценки да ти кажа, и не са имали особен успех нито с музиката,

нито с развиването на гласа си...

 

Ако можеш да добавиш нещо по техническата част, вместо да развиваш висшата философия на екстремното пеене, ще е най-полезно, защото коментарите ти в момента изразяват единствено някакво лично отношение и вкус, и нямат общо с целта на темата - да се кажат някакви технически принципи, които да помогнат за разбирането на това пеене. Виждам имаш мнения в тая тема , ако искаш запиши нещо за да знаем ние простосмъртните, как аджеба трябва да се пее :greenangel: , знам имаш подходяща записваща техника за целта..

 

@martinkfreeman

Aко даваш всичко от себе си, и чувстваш, че трябва да правиш яки удари върху гласните струни, ей-така, за въздействие, и да си стегнеш всичките лицеви мускули, то въздействието ще трае 1-2 припева, и следвашите песни от участието ще трябва да звучат повече като мъчение. Това се получава, когато човек изгуби мярката много често.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 56
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

По отношение на викането - при мен има много странно явление:

 

Най-напред по някаква причина откакто ми мутира гласа, не мога да си изкарам фалцета изобщо - чува се само струя въздух и никакъв звук. Интересното обаче е, че ако тия тонове, които са ми в диапазона на фалцета, ги напъна с диафрагма и ги извикам - излизат - стигал съм до ми бемол на втора октава по този начин, а в същото време фалцета ми започва от ми на първа и свършва около ла на първа.

 

За момента обаче никой от учителите по пеене, при които съм ходил, не можа да ми каже защо е тая аномалия.

 

 

П.П. Фалцета ми излиза в пълния си вид само сутрин, когато съм болен от грип.

Редактирано от Chrysalid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hм.... това звучи наистина много странно. Иначе, гласа ти нормално ли звучи, като изключим фалцета.

Може би си пял доста през пубертета... не че е от това де, но не се сещам друго влияния.

Някой друг от родата да има такива случки с гласа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не ползвам грухтене, а по-скоро рокаджийско задиране.

 

Интересува ме от "екстремните" стилове и ефекти именно рокаджийското задиране.

Никъде не упях да намеря инфо за техниката и като цяло начин на изпълнение. Предполагам, че можеш на кратко да ми разясниш. Аз си мисля, че трябва да е свързано с повдигане на ларинкса, ма едва ли..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтиме, действително съм пял доста през пубертета, но конкретната случка когато ми изчезна фалцета беше след една интервенция за махане на сливици, която се случи точно когато гласа ми беше започнал да мутира - бях някъде на 10-11 г. Иначе други в родата ми с такъв проблем няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Най-трудното е да разбереш откъде да напъваш...

"Напъна" трябва да е в стомаха и диафрагмата, а не в гърлото (то може да служи за да насочва въздуха). В този случай проблеми по издръжливостта почти няма, освен ако не се дереш 4 часа един след друг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто чуй Джордж Фишър в албума VILE na Cannibal Corpse. Е т'ва е вокал!!

 

наистина е тва е вокал.Междудругото тва е първият албум на cannibal с corpsegrinder и той тук се доказва като качествен вокалист.Тва е и най продавания албум на cannibal :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 years later...

Здравейте казвам се Тони и съм блек метъл вокал и си търся варненска блек метъл група ако иска някой да си направим група или да кандидатствам за вокал можете да звъннете на номер 0878584277 или да ме добавите във фейсбук https://www.facebook.com/toniyalamov97

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Аз се казвам Тони на 19 години съм и търся хора да сформираме блек метъл група от варна аз мога да съм вокали който иска нека да ми пише в скайп toni.yalamov2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.