Jump to content
Българският форум за музиканти

Тъпан


Recommended Posts

Младият ни форум си има вече и място специално за тъпанджиите, за повече инфо - ЦЪК !!! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

На мен ми дава това:

 

The Web site cannot be found

The Web site you are looking for is unavailable due to its identification configuration settings.

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Please try the following:

 

Click the Refresh button, or try again later.

 

If you typed the page address in the Address bar, make sure that it is spelled correctly.

 

Click the Back button to try another link.

11001 - Host not found

Internet Security and Acceleration Server

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Technical Information (for support personnel)

 

Background:

This error indicates that the gateway could not find the IP address of the Web site you are trying to access.

 

ISA Server: wcflps.wash.lib.md.us

Via:

 

Time: 12/16/2007 6:17:22 PM GMT

 

Явно е доста млад.....форума ви

Редактирано от A-L-A-D-I-N
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Абе...,взех си тъпан,обаче ми се подмята един 22инчов корпус от каса и взех да се навивам да си направя по автентичен даул!Излишните отвори по корпуса се сещам как да ги запуша(въпреки че приемам съвети),с навървянето и обтягането и насройката нямам проблем(правил съм го доста пъти),но имам доста сериозен проблем с кожите :greenangel: !Не казах че смятам да използувам овчи кожи,нямам проблем с клането и качественото одиране на кожата,но допълнителната обработка за която се сещам е свързана с по нататъшното използуване на кожата като украса(кво да прайш,ловджийска му работа),и тук идва основния ми въпрос,някой да се сеща за автентична рецепта за правене на кожа за тъпан?!?!?!?Минали са ми поне 20тина тъпана през ръцете,4-5 от тях с естествена кожа но никога не съм се замислял как се прави(обработва)тя!Смятам тъпана да е без обръчи,точно от онзи турския тип(в смисъл че ще си направя обръчи на които ще се опъва самата кожа,но въжето ще минава направо през тях,без допълнителните дървени които се използват в по модерния вариянт на инстумента),обаче ако някой даде и добра идея да си направя обръчите(на които ще опъна кожата)е добре дошъл!Ами тва е,не знам дали е тук мястото да питам,но гледам че доста хора са изказали мнение за естествените кожи и реших да питам!С питане до Цариград,............. ;) !!!

 

П.С.Като си чета поста,мисля че ако някой изобщо разбере въпроса ми заслужава почерпка,а ако успее и да помогне,направо напиване с наси..не :D !!!Тва е,чакам съвети,иначе правя каквото се сетя и после никакви критики :D:P;) !!!Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте имам едно питане имам желание да си купя тъпан и питането ми е колко пари ще ми излезе и къде мога да си поръчам аз съм от Бургас и ако е възможно да е по сносна цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

:spam: Колеги, имам едно предложение към вас.....

Ще ли е възможно, да направите семпли, с вашите инструменти? Добре би било, да са неравноделни, за да си поджемваме от време на време с такива ритмики! :virtuoz:

Извинявам се, за спама и успехи на всички!!! :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Колеги, ако някой притежава школата на Добри Палиев, моля да сканира/снима или нещо такова. Днес бях в Народната библиотека по друга една работа и между другото видях и за това и резултатът беше, че има няколко учебника на Палиев за ударни, ама точно това не. Ще съм много благодарен, ако някой откликне.  :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам една за малко барабанче, тя върши ли ти работа? Има упражнения за 2/4, 4/4, 3/4, неравноделни, форшлази, маршове... Ако е тя ще ти я наснимам, нямаш проблеми. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става дума за "Школа за тъпан" на Добри Палиев, но съм сиг. , че и тази ще е полезна за доста колеги, така че ако не ти представлява трудност, я преснимай.  :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.