Jump to content
Българският форум за музиканти

На горещия стол - Tozi


Recommended Posts

Ще почна отзад напред.

 

Музикалната среда, вероятно е много добра, но тя не е всичко все пак (поне за мен), при теб как е?

 

Последно време предпочитам извън сцените да не съм в професионална музикантска среда. Музиката е просто част от интересите ми като цяло. На този свят има толкова интересни (извън музиката) места , неща и хора на които си заслужава да се обърне внимание.

 

Има ли нещо, което да ти липсва там (не визирам пари, то аз ако видя богат редови музикант, ще ослепея :greenangel: ). Имам предвид, по скоро в социално отношение?

 

Има. Липсва ми да отида до магазина и там да ме посрещнат с думите: добър деееен, какво си харесахте? Някои чисто български неща в общуването. Липсват ми някои хора, места и среди от България. Липсват ми хубавите български домати. Да ходя на кафенце всеки ден с приятели. Общо взето много от "малките" неща които в БГ се приемат за даденост. Колкото и странно да звучи - липсва ми българското спокойствие. Липсва ми Българската енергия която ме зарежда когато съм там. Ей такива работи общо взето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Нямаш ли усещането, че свириш скучновато? Защо не се вживяваш поне малко в изпълненията си?

 

Бил ли си на мои концерти? Предполагам това което ти се струва "скучновато" е така наречената концентрация. Отне ми около 10 години да се понауча да я използвам. Винаги когато съм на сцена (а и не само) се стремя към откровенност. Всяко изпълнение е различно в зависимост от това как се чувствам и какво се случва в живота ми в този момент. Ако съм тъжен и най веселата песен ще звучи тъжно и обратното - ако съм щастлив и най-тягостната балада ще звучи по-оптимистично.

"Безкрайните импровизации" за мен са форма на общуване. Нещо като ако изляза на сцената и започна да говоря с публиката и другите хора на сцената вместо да декламирам вече написани стихотворения които всички знаят. Това просто е друга форма на изкуство.

Предпочитам изразителноста да е във звука който се чува отколкото във това как изглеждам на сцена. Обикновено второто е важно за хората които слушат с очите си.

 

... не бих могъл да те слушам повече от 10-20 мин.

 

Здравейте !

Аз съм от тия приятели на Tozi, които не свирят засукани арпежи :godbless:

Не познавам никаква част от bmmusic , но след въпроса за "скучното поднасяне на музиката" към Tozi, ми се прииска да драсна малко:

 

1. Имам един познат/колега който казваше за Кайли Миноуг - "Еееее старотна певица ве .. глей къв крак има...."

2. "Мадона" предлага много щоу (тя кво друго предлага всъщност.. освен фалшиво пеене заради подскачането на сцената, за да направи това шоу)

3. "Кисс" предлагат музика с големи езици.

3. И аз не издържам, дълго да слушам някои от нещата на моя приятел, (мога, само ако е на живо пред мен) защото не мога да ги смеля, но съм преслушал всичко, което ми е пратил до сега, а любими са ми точно тия, (мисля четири) парчета, с които спечели за "Бърклий".

... и ще оставя без коментар :)

 

Ако Този и Ивелин решат да джемнат заедно в БГ (и аз съм също в БГ) да ме светнат къде ще е, че да дойда да погледам :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен пък къде ме включи във висша лига... :punk_guitar:

 

А с този цитат - "музиката е за всеки - но не всеки е за нея", поздравявам bmmusic! :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здрасти Люси!

 

От няколко дни ходя без глава! Беше брутално откъсната с поредица разтърсващи парчета, леещи се от твоя спейс.

Разкажи повече за този проект: Кога, къде, с кого? Има ли и друго в торбата?

Ще има ли албум?

А на живо в БГ?

 

Ааа, как да изляза от тука (нали съм без глава)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са парчета от един мой проект от преди няколко години. Музиката че част от търсенията ми в смесването на български фолклор с джаз. В случая това са парчета базирани на народни неравноделни размери - 5/8, 7/8, 11/8, 13/8 + 15/8, 25/16. Идеята беше да се вплетат така народните елементи, че почти да не се разбира че са там. Повечето опити за смесване на фолклора с джаз (които съм слушал) са буквализми - копи - пейст, т.е. вземат се буквално част народна музика и се лепва след, преди или върху част джаз. Това което аз правя е да "разградя" музикалните жанрове на съставните им градивни части и след това да сглобя нещо ново. Тъй като и двата вида музика имат много доминантно звучене аз реших да ползвам само отделни елементи като "подправка". В случая насоката е модерен джаз подправен с български неравноделни размери като дори от тях са взети само основните структурни елементи и характерни патерни третирани по джазов начин.

 

Албум ще има. На живо в БГ - предстои да се уточни.

 

Парчетата могат да бъдат чути в майспейс:

 

www.myspace.com/ludmilkrumov

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.