Jump to content
Българският форум за музиканти

Синтезатор за съвсем начинаещ


Tamisa

Recommended Posts

За този екземпляр ли става дума? Мисля, че ще ти свърши работа за това, за което обясняваш, но все пак преди да го вземеш, пробвай всеки един клавиш дали свири нормално при различна динамика - то това общо взето се гледа на първо място при покупка на клавир секънд хенд...

Да,  :D

Само не знам как ще преценя този тест, без да имам грам практика на такъв инструмент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лесно е дори за човек без практика - само трябва да направиш 122 натискания по клавишите. :greenball:

 

Имам предвид, че трябва да натиснеш по един път леко (тихо), а после рязко (силно) всеки от тия 61 клавиша, за да изпробваш поне пианисимото и фортисимото - ако тези динамики работят добре с всеки клавиш има голяма вероятност и междинните динамични степени да са безпроблемни, дори и да не си ги изпробвал. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

За този екземпляр ли става дума? Мисля, че ще ти свърши работа за това, за което обясняваш, но все пак преди да го вземеш, пробвай всеки един клавиш дали свири нормално при различна динамика - то това общо взето се гледа на първо място при покупка на клавир секънд хенд...

 

Някой го взе днес под носа ми... а обявата беше от 15.02... :angry:  купуван е от ибей за 400лв.

 

Може би по-натам пак ще се дебна, но почти неползван на цена (този беше чисто нов) ~250лв- не знам дали изпада често (в София).

 

Освен psr-e323 - кой/и друг модел ще свърши работа?

Редактирано от Deep Purple
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И други подобни модели от този клас биха ти свършили работа за това, за което смяташ да го ползваш. А този не те ли урежда - човекът не е от София, но клавирът изглежда пазен, пък и за 230 лв го дава заедно със стойката...освен това е писал, че е възможен коментар на цената, така че за около 200 лв. ще си вземеш клавир със стойка. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разрових в мрежата и видях, че PSR E363 е от последните модели на Yamaha с динамична клавиатура, в амазон.де идва ще дойде на 360лв, което е 100лв отгоре и ще знам че е ново.

 

Скоро си прокарах цифрова ТВ и имах досег в рамките на 2 седмици със старо и след това с ново дистанционно.  Като си помисля...не знам как съм пипал старото...

 

Дали гаранцията важи и в БГ?

 

Единствената разлика, която аз видях с E323 е : рolyphony: 32 notes за 323 и  48-note polyphony - за E363, което не знам с какво ще ми помогне, като начинаещ.

 

  E323 , 220Е пак там , но със стойка и слушалки. Дефакто новият модел излиза по на далавера.

Стойка реално ще ми трябва ли - знам че тези от 40- 50лв са малко нестабилни, но това са 5кг и 5 октави само.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...в амазон.де идва ще дойде на 360лв,

 

Ако си решил да взимаш E363, не виждам никакъв смисъл да го поръчваш от амазона, после да го чакаш да дойде и накрая да не си наясно дали ползва гаранция ако му стане нещо. По-добре си го поръчай направо от сайта на Динакорд и на другия ден ще е при тебе за 350 лв, заедно с доставката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Аз за начинаещ бих препоръчал Yamaha psr F50. Преди 3 години взех такъв синетзатор от лидл за 200лв, а цената му в техно полис беше 300лв. Доволен съм, по принцип съм китарист и самоук пианист, основно когато хвана нещо по слух, на скоро започнах малко по сериозно с паното и съм се насочил към yamaha YDP 143 но това е друга тема. Аз бих препоръчал точно този модел на Yamaha за начинаещи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако говорим за Лидл.де - то има две оферти:

Tози е по-добър от Ф50 (има и опция за педал), у нас е на 240лв (YAMAHA  YPT-255 ).
 

Има и YPT-240 за 90Е, но няма вход за педал.

Но и двата не са с динамика, а това не е за подценяване доколкото знам.
 Явно остава Е363 за ~350лв,  като най-бюджетен вариант и функционален, има и USB TO HOST

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Здравейте,

Имам въпрос относно избор на синтезатор, Става дума за човек(не мен), който аматьорски си разучава лесни детски песнички или други подобни. Спрял съм се на Casio LK-265 или Yamaha EZ-220. И двата имат светещи клавиши за помощт при учене, и двата имат опция да се свързват с таблет и да се ползват съответните апове за уроци и т.н.

Имате ли преки впечатления от тези синтезатори и от кой от двата може да се очаква по лесен начин да се ползва със съответния ап за самоучител? Аз повече клоня към модела на касио, но всякаква помощ ще ми е от полза. Благодаря предварително на всеки за отделеното време!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

За касиото не мога да кажа нищо, но на племенничката ми за рожденния ден взех същата ямаха, понеже е музикално детето като чичо си и го разучавахме с нея. Заводските мелодии са доста добре направени в самоучителя и менюто е доста лесно - щом племенничката ми, която е на 6 години се справя сама.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Мисля лятото да запиша при някой на пиано, а за вкъщи да взема PSR  E363 (377лв), с динамична клавиатура и пълноразмерни клавиши.  https://www.youtube.com/watch?v=vkVteJXy9II
С този интерфейс ще мога ли да качвам бленди, ако се стигне до там?
 USB to host connectivity with MIDI and audio transfer means you only need one Cable to connect to your music-making software

Заглеждам се и по това стейдж пиано с 76 клавиша

https://www.youtube.com/watch?v=4KvQw6VjZDA
The NP-32 features a “Graded Soft Touch keyboard” with keys in the bass register having a heavier feel while the high notes are lighter. It's amazingly natural and expressive, and you can take it anywhere to play. 

Eдва ли е с градация, но ако са по-"тежки" от E363  - бих се замислил да додам до 560лв ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Deep Purple написа:

С този интерфейс ще мога ли да качвам бленди, ако се стигне до там?
 USB to host connectivity with MIDI and audio transfer means you only need one Cable to connect to your music-making software

 

Заглеждам се и по това стейдж пиано с 76 клавиша
The NP-32 features a “Graded Soft Touch keyboard” with keys in the bass register having a heavier feel while the high notes are lighter. It's amazingly natural and expressive, and you can take it anywhere to play. 

Eдва ли е с градация, но ако са по-"тежки" от E363  - бих се замислил да додам до 560лв ...

По първото - не. Клавирът не е от висок клас, че да може да си зареждаш саунди - най-много миди файлове и стилове, но пък той по дефолт е зареден с доста голямо количество саунди, та няма да ти е кой знае какъв проблем тази липса.

По второто - "graded" означава единствено, че клавиатурата е "градирана" (с разлика между ниските и високите тонове) и нищо повече, а "soft touch" мисля, че сам може да си го обясниш какво е, а и няма как "пиано" с  тегло под 6 килограма да има и хамър. Клавиатурите на двата ти избора определено се различават на пипане, но по мое мнение NP-32 е далече от желаното за реалистична 'натоварена' клавиатура.

Освен това ми се струва, че сам не знаеш какво точно ти трябва понеже май сравняваш лимузина и баничарка - едното си е натурално пиано с 10 саунда и толкова, а другото е самосвирка със стилове,  няколкостотин саунда, арпежиатори и т.н. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами търся нещо за упражнения, но да е по-близко до пианото, а не с повече звуци и т.н. - на възможно най-ниска цена, защото над 600лв вече по-добре да си взема с хамър нещо и 88 клавиша.

За "блендите"  исках да знам дали мога да кача на NP-то саунд, подобен на този от интрото на Туин Пийкс ,примерно :) Но не е задължително, все пак ако се захвана и ми се отдава ще събера за нещо по-така с хамър.

Ще ги погледна на живо и ще преценявам. Градирането ще е добре - при високите е по-леко, а при ниските по-тежко? При Каваи ЕС100 имаше такава екстра, но беше слабо забележимо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Според скромния ми опит, по-близо до пианото е...пиано :).  Има стотици приемливи варианти, стига да си наясно със себе си в каква посока ще вървиш.

Като казваш "упражения", какви упражнения имаш предвид? Защото дори в една елементарна гама се изисква правилна постановка на ръката, равно звучене, динамика и т.н., не е просто да се натискат там едни клавиши :).  Това на практика ти е основата, не можеш да си позволиш компромиси точно при изграждането й :).

Та, ако бях на твое място, преди да си търся пиано, бих си отговорила на въпроса: какво всъщност възнамерявам да правя с него :).

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.