Jump to content
Българският форум за музиканти

Фен клуб на българските китaри


djbnz

Recommended Posts

dsc00074_c3a7b_18493815.jpg

аз я имах тази кремона в бяло

 

бих казал, че беше много прилична китара иникога не съм имал проблем с нея

а и електрониката на моята беше по-различна

клик върху бяла кремонка в действие

 

забележете на снимката изключително дъртия бас орфей на бассиста

Редактирано от Acei
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирил съм на един камион кремони, накрая остана само една класичка, първата ми собствена китарка:

P650_c.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по между другото ако проследите линка, който съм дал да се види моята хубавица, ще стигнете до песни записвани именно с тази бяла кремонка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^И аз съм с подобна. На това нещо се научих да свиря.

 

Те не се оказаха лоши тия китарки, някъде началото на 2000-та произведени, ако не се лъжа. Това се води Popular Series, P650, с тяло от орехов ламинат. Имаше и с масивен капак, и с масивен капак+гръб+царги, но нямахме прекалено много парички за отделяне. А и като първа китара. Аз точно оня ден пак си я изрових. На моята фретборда е изтъркан в ла минор пентатоника в общи линии, че и други неща се мъчех да свиря освен класика :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Tвойта е доста добра, но май е с по-хубавата електроника. :offtopic-001:

не знам дали е по-добра само знам, че вършеше прекрасна работа

 

поздравления за готината темичка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми беше първата ел.к-а ,,, макар и грифът й по дебелина да наподобява дръжката на мотиката на село,

за мене това е голяма китара :) ,, наистина ми бе удобна ....

Icarus-e и тебе съм те виждал с такава навремето по гимназиалните изяви :)

PC_g1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

foto0003u.jpg w1536.png

 

 

Те ви един орфей! Със сменени адаптери,електроника и струнник понеже оригиналния го няма .. Май и ключовете бяха сменяни .Абе баталник накратко!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След дълго издирване на информация и снимка ето най-първата ми електрическа китара, която големия ми брат ми подари

Орфей телекастър

http://cheesyguitars.com/orfeus_tele.html

 

нямаше жак, а беще с букса с три крачета

 

нямам вече спомени какво беше да свириш на този инструмент само си спомням, че три дни не спах и не ядох и не пих само с нея се занимавах и накрая баща ми ме цапрдоса по главата и ме извади от унеса

 

отделно имах тази китара за кратко

 

http://cheesyguitars.com/orfeus_gibson.html

 

подарих я на един приятел и до колкото знам той още свири с нея

 

отделно виждал съм и съм пипал ето този

 

http://cheesyguitars.com/orfeus_plovdiv_bass.html

 

Имал съм и още една много стара Кремона акустично електрическа, като намеря снимка ще ви напиша исторята, от всичките ми китари беше най-добрата

 

айде със здраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Icarus-e и тебе съм те виждал с такава навремето по гимназиалните изяви :P

 

Ама какво ми разправяш, много рокендрол беше хавата тогава... Само че моята беше с по-така електрониката, мисля ;) Дето е хасъл гибсънска :thumbdown::greenangel: :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако говорим за серийни китарки доста от кремонките с пластмасови струни звучат добре за парите си. Още си къткам една в офиса да си подрънквам някоя самбичка като ми дотежи бачкането :)

Не съм имал но съм попипвал доста правени електрически, някои от тях са просто престъпно добри. Еваларката на майсторите ...

БДУ не че се заяждам ама що толкова сиренца? Наистина ли сте им фенове на тези китари? Знам че имат сантиментална стойност но това определено не ме прави фен (първата ми електрическа беше орфендерче но беше супер фалшива и доста объркваща за нетренирано ухо).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Аз лично съм фен на българските китари. НЕ съм професионалист, нито някакав велик разбирач, но особено мойта си я харесвам много :) . Има недостатъци разбира се, но всичко е поправимо. Според мен, грифът е прекалено дебел и самата електроника не е много добра. На акустика обаче... Ако има хубави струни (подразбира се и нови) ми звучи много приятно. Може би най-ясно звучащата китара, която съм чувал, когато не е включена в AMP и доста силно също. Пробвал съм кирати за по 450-500лв., които на акустика звучат много по-лошо от Кремонката за 100 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.