Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Аз бях ходил в МЦИ Благоевград (от известно време пребивавам отново в Дупница) няколко пъти и ги бях питал за по-дебели комплекти струни и последния път бяха заредили.Идеята ми е,че с правилно клиентско поведение може да се покаже на търговците,какво се търси и от какво имаме нужда ние потребителите :godbless:

euphoriaburn,разбирам те напълно,че така не се прави търговия,но такива са възможностите на голяма част от магазините тук.Дали заради балканските ширини,дали заради липсата на качествени мениджъри,дали заради кризата (тя все пак е временно явление,макар и не точно така в нашата страна),дали заради самите клиенти не мога да отговоря.Всъщност сигурно мога ,но не ми се обяснява.Мен това също не ме устройва,но ти посочихме варианти,с които да си решиш проблема-Baby Thomas или МЦИ или Томан или ...

Относно консултант-продавачите - бил съм такъв дълго време (също и какво ли не-вкл.и шеф на к-п :),но в друг бранш и ще четеш мнението на к-п,защото плюеш по тях,без често реално те да са виновни за липсата на нещо,което ти търсиш.

chalgasucks - това със струните за бас ме разби!Хахахаха!

 

П.С.Честит сняг на феновете на ски и бордове!

Редактирано от рахата
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 64
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Поддържам връзка с Икономов щяха да карат, говорих лично със шефа им по телефона или с някой от магазина на малък ЦУМ, бяха много коректни с мен и дружелюбни, както и аз с тях но вече повече от месец няма резултат.

 

с Цецо си имаме скайповете и обсъждаме варианти, но не може да ми осигури необходимите дебелини. Все пак съм си изчислил опъна и напрежението на струните и дебелините които ми трябват са 10-46 + 60.

 

Всички сте се залъгали от арогантното ми поведение във форума, че съм такъв, уви не е така. Когато на човек му писне говори без да си дава сметка за последствията. Все пак това нещо го търпя доста време!!!

 

В момента си поддържам връзка с търговци и след малко ще копирам дискусия с Визиартс, които се отзоваха на проблема ми. Много отдавна преди да постна тази тема, но тъй като доста ги тормозя и им давам зор те направиха прецедент.

 

visiarts.com mail domain administrator wrote:

Blagodaria za cennia savet, ste se zaemem s tova.. 
Pozdravi i chestit parvi sniag ! 

Jurii

Radoslav Miroslavov wrote: 
Това което правите е едно голямо дело, хвала за което.
Комплект по пет е повече от достатъчно.
Имайте предвид,  че струни се сменят на 2-3 седмици а в студио на 3-7 дена.
И музикантите са доста задружни и могат да си правят партия.
От вас се изисква просто воля и коректност 

Браво 
Благодаря за усилията които полагате.

Междувременно можете да те следите темата в музикант орг
[url="http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=67965&st=0"]http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=67965&st=0[/url]
Поздрави,
Радослав Мирославов

visiarts.com mail domain administrator wrote: 
Zdravei Rado, 

pitah vchera otnovo tochno za DR Hi BEAM 10-56 - niamali v momenta.. 
Otgovoriha s dejurnoto - ochakvame dostavka - koeto nisto ne znachi spored men. Moje bi e dobre da pusna v site vsichki vidove kompekti ot 7 struni, koito sas sigurnost mogat vednaga da se izprastat, za da ima vse pak niakakov izbor. Molia te za savet - priemlivo li e da gi predlojim po 5 komplekta ili po 3 komplekta za dostavka, koeto ste se otrazi na krainata im cena. Edinichni - ste triabva da gi ponatovarim s chast ot transporta, a cenite sa niski, i ste stanat dvoino po-skapi. 

Pozdravi 
Jurii 

Radoslav Miroslavov wrote: 
Здравейте,
имаме ли напредък с тези струни?


Radoslav Miroslavov wrote: 
Здравей, 
можете ли да ми намерите струни DR Hi BEAM 10-56, 7 струнен комплект и на каква цена

оказа се че GHS-а не ми харесва

Благодаря,
Radoslav Miroslavov

 

 

Поздрави

Радо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях ходил в МЦИ Благоевград (от известно време пребивавам отново в Дупница) няколко пъти и ги бях питал за по-дебели комплекти струни и последния път бяха заредили.Идеята ми е,че с правилно клиентско поведение може да се покаже на търговците,какво се търси и от какво имаме нужда ние потребителите :)

 

Относно асортимент не знам, но МЦИ и магазин "Камертон" според мен са просто еталон за работа с клиенти -

В магазин Камертон винаги са учтиви, дават ти информация доколкото могат, не те карат да ти е неудобно ако искаш да пипнеш някой инструмент, даже само да го видиш... Просто е удоволствие да отиде човек там.

А когато си избирах нова китара, Иван Икономов ЛИЧНО отдели време, за да ми напише ЛС, че търсения от мен модел е наличен в Благоевград?! И това Баш-Собственика! Да обърне внимание на краен клиент (който купува веднъж, и после не се знае кога пак)!

Не че им правя реклама, ама похвалите са си ги заслужили, ако е толкова против правилата - да ме цензурират... :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен в Камертон до Оборище се отнесоха много човешки, само трябваше да седна на стола подадоха ми китарата вързаха ми я и докато свирих човек стоеше постоянно до мен и прилагаше корекциите на кубето които исках!!!

 

Държа да отбележа и че отношението на г-н Икономов е на отлично ниво.

Редактирано от eL_NinYo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Камертон ДА ДА ДА !!!

Аз също съм много доволен от тях един път само минах да видя какво има в магазина и се застоях поне 20 мин да си говоря с продавача за китари , къде другаде биха ти обърнали такова внимание ??? :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес имаше тема на колегата Yves - търсеше си комбина за пазаруване от чужбина.Та може да измислите нещо.Аз съм дал моя Шектър на един приятел да го гледа и да го купува,че ми предстои покупка на един хубав стар инструмент и за сега май ми отпада временно главоболието с намиране на "дебели" струни за 7 стр. китара,но ще го имам отново след нова година ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Visiarts започнаха да слагат струни в онлайн магазина им.

Ще се продават по 5 комплекта.

:);)

Редактирано от euphoriaburn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- Трябват ми по-дебели понеже свиря бемолно (макар и до ден днешен се чудя ,защо изобщо му обеснявах )

продавача :

- Е по-добре си вземи струни за бас !

Човекът си е направил ултра-майтап с теб. Жалко, че нямаш необходимото (или поне някакво) чувство за хумор, за да го разбереш. И да - тези хора, които продават по магазините, не са случайни, повярвай ми. Иначе не се и съмнявам, че ти би бил много по-изпечен и компетентен продавач-консултант от всички, които работят в момента по музикалните магазини, но това е друг въпрос... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де, ама не виждам смисъла пак да бъдеш адвокат на всички търговци.

То по тая логика, някой по-нервен клиент може ей-така, на ултра-майтап, да плесне на продавача два шамара като нещо не е на кеф, какво толкова, все едно малко е ял шамари като малък продавача.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- Трябват ми по-дебели понеже свиря бемолно (макар и до ден днешен се чудя ,защо изобщо му обеснявах )

продавача :

- Е по-добре си вземи струни за бас !

Човекът си е направил ултра-майтап с теб.

 

Ако приемем, че се е майтапил - това е най-безфкусния майтап, който някой може да ми пусне, като му кажа, че искам по-дебели струни за китарата. Обичам да ми е твърдо - не искам да ми ръсят "остроумни" шеги, а да ми продадат шибаните струни. О, ама те нямат, защото "нормалните" китаристи свирят само с .9-ки?

 

Хайде в интернет - да пазаруваме като "ненормални" бели хора...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всяка - не, но такива манджи, даже бих казал буламачи като твоите не пропускам :P.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е там, че с едни струни можеш да изкараш максимум 3 седмици според зависи от човека даже и на две седмици. А ако записваш трябва да ги сменяш максимум на една седмица, при някой даже и на 3-4 дена. Е кажи ми ако имам сесии в студио по 3-4 седмици, кой е този магазин дето ще те снабди? Дори и с Дадарио 9ки няма да могат да те снабдят.

 

Е не е ли нормално един човек, който толкова много използва струни да си купува примерно по 10 комплекта и да си има запас? Явно при такова интензивно и дълго записване (повече от седмица) човека е активен музикант и се предполага, че трябва да е независим от някои несгоди на съдбата.

В крайна сметка ресторантите да не би да си купуват сирене за по една салата и да чакат някой да си поръча втора, та да се усетят, че е свършило и да хукнат до магазина?

 

Ся че търговците са маскари - така е... Е, не живеем в америка, където можеш да си намериш Меса в поне 5 магазина в града, нито пък има разни други екстри...ама па в крайна сметка да не би това сега да го разбирате? :godbless: Така смятам си е от много време и човек се учи да се адаптира.

В крайна сметка 7-струнната китара е сравнително специфичен инструмент... а едно време хората са ходели до съседни градове,за да си купят КАКВИТО И ДА Е струни, а не конкретно жълти на розови петна, щото не искали розови на жълти петна :P

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човекът си е направил ултра-майтап с теб. Жалко, че нямаш необходимото (или поне някакво) чувство за хумор, за да го разбереш. И да - тези хора, които продават по магазините, не са случайни, повярвай ми. Иначе не се и съмнявам, че ти би бил много по-изпечен и компетентен продавач-консултант от всички, които работят в момента по музикалните магазини, но това е друг въпрос... :greenangel:

 

В търговските организации (поне сериозните такива) опитите за ултра-майтап с клиент, освен с цел да стане весело именно на клиента, при условие че клиента културно е влязъл и е попитал "Имате ли артикул Х?" се санкционират със:

 

Първо: "Пляс през пръстите" (КТ - мъмрене)

 

Второ: "Пляс през трудовата книжка" (КТ - дисциплинарно знаеш какво)

 

Няма нормален търговски директор, който ще остави персонала да си прави майтап не помежду си, а с клиентите, вместо да си гледа работата.

 

Компетентен "продавач-консултант" не значи само "разбирач от еди-каква-си стока", а преди всичко добър търговец. Добър търговец означава възпитан човек, който умее да разговаря с хора (дори неприятни такива, ако се налага), не му липсва желание да прави предното и - най-важното - търси решение, което да удовлетвори клиента.

 

Добрия търговец не си прави дебелашки шеги (ако твърдиш, че описания случай наистина е шега), освен ако не продължи с "Шегувам се, разбира се, заповядайте, имаме тези-и-тези артикули" (С усмивка). Ако израза в кавичките или подобен липсва, шегичката е проява на стряскаща липса на професионализъм от страна на прехваления "консултант".

 

Мога да продължа още няколко странички така, ама май няма смисъл, нали?...

Редактирано от Jorko_Beliata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.