Jump to content
Българският форум за музиканти

С какви струни сте?


Sturmfuhrer

Recommended Posts

За струните специално MusicMan звучи най-добре с ErnieBall, което е логично, като се вземе предвид, че двете фирми си сътрудничат, съответно MusicMan правят тестове на басовете си с точно такива струни... а и опита ми е достатъчно показателен за самия мен-свирил съм с над 20 различни марки струни, с ЪрниБол звучи прекрасно, само че... на 2рата седмица, при интензивно свирене брилянса им се скапва, почват да се пълнят с какви ли не неща(кожи от пръстите и други интересни такива) и заминават... Най-доброто решение за мен са струните Elixir на фирмата Gore, които звучат супер изравнено във всички регистри и честотен спектър, а хората са се сетили да ги покрият с някакъв супер тънък пласт найлон-т.е.-като капсуловани в него са, което ги предпазва от всякакъв тип мръсотия, пот, и другите нещица, които влизат в намотката и скапват тона.Съответно и цената им е по-висока-5стр. комплект ErnieBall нормално струва около 60лв, а същия Elixir е около 70 долара... Само че ако първите издържат максимум 2-3 седмици, вторите пазят един и същ добър тон около 4-5 месеца при натоварено свирене :blink: .Мисля, че си струва, само че все не мога да събера пари да си купувам нови комплекти, а и засега нямат вносител в България, така че-да живеят братовчедите в USA :blink: .

За малко повече инфо - http://www.elixirstrings.com/ .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добри отзиви съм чувал за тези струни, но не за басовите де... освен ако не се бъркам... както и да е... добра информация си дал определено :blink: А аз така и не те попитах ти какви стилове свириш и колко сериозно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми свиря много стилове-всичките еднакво сериозно.Минал съм през метъл, рок, блус, прогресив, поп, фънк, джаз, етно, кръчма с цигански оркестър и т.н., опитвал съм всичко, което е възбуждало интереса ми.В момента се ограничавам с блус, алтернатив и етно.

Редактирано от Steff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми свиря много стилове-всичките еднакво сериозно.Минал съм през метъл, рок, блус, прогресив, поп, фънк, джаз, етно, кръчма с цигански оркестър и т.н., опитвал съм всичко, което е възбуждало интереса ми.В момента се ограничавам с блус, алтернатив и етно.

Охооо коуега :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Досега свирих с RotoSound RS 66LB, но на предната репетиция скъсах втора. Сложих временно някаква, но ми се ще да ви питам в кой магазин в София има най голям избор от струни за бас?

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано, май в нито един магазин няма "голям" избор на струни... За 4стр се намират, ама за 5 по-малко.Само искам да спомена- За Бога!!!!Не си купувайте струни "Фендер"!!!!! Голямо менте са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано, май в нито един магазин няма "голям" избор на струни... За 4стр се намират, ама за 5 по-малко.Само искам да спомена- За Бога!!!!Не си купувайте струни "Фендер"!!!!! Голямо менте са.

Напълно съгласен! Според мен те са същото качество като тези от 20на лева, само дето са по-скъпички....

 

аз не знам, ама дали принципно френдерските сруни са си такива, или тук в Бг идват партиди с по-ниско качетсво?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм... честно казано, предполагам, че тези, които има по магазините у нас, са правени в някой гараж - Фендер Стрингс Цар Киро™ :)

Преди имах Фендер Роско Бек сигначър- http://www.edromanguitars.com/guitar/fende...oscoe_V_950.jpg , дойде със струни от завода-коренна разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммммм, не знаеш в какъв разговор влизаш. xxxx (т.е. вносителя на Фендер) не спят. Преди няколко месеца Bassko беше питал за усилватели и аз имах удоволствието да кажа какво мисля за бас усилвателите на Фендер. Последва мини интренет скандал, намеса на модератори и пр. Виж темата ако ти се четат дивотии:

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=425

Знам, че не си бил много доволен от Роско Бек-а. В какъв усилвател го пускаше?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за xxxx, ще дам един много показателен пример, включващ и около 10тина свидетеля:репетирахме с Ел Зет за юбилейния им концерт преди 2 години.Преди генералната репетиция решавам да си купя нови струни, отидох до магазина на Пепи Славов, но в момента нямаше 5стр комплект.Оттам в магазина срещу Академията-имаше само Фендер.Сложих ги, свирих 3 часа и на края на репетицията звучаха като лайно.Махнах ги и ги изхвърлих.Може точно в тоя магазин са фалшиви-не ме интересува, ако е така, Райнг Форс да си вземат мерки, защото колкото приятели басисти имам, на всичките ще продължавам да казвам да не си купуват струни Фендер от БГ.

Роско Бек-а всъщност е много хубав бас, но го осъзнах много по-късно.Просто тогава свирех с Трейс Елиът-транзисторен преамп, който не е лош, но Пи Ей системата ни беше кофти, а и беше настроена зле.Продадох го малко под натиск и с намеса на чужди мнения... Както и да е, не съжалявам, защото в следствие на това си купих сегашния бас :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

theDirt:

Никой не ми отговори!

 

За Фендер - разбрах, но за магазин - не!!!

 

 

 

Всеки продава това което си внася. Може би музикалния щанд на 3 ет. в Малкия ЦУМ е изключение, но не знам какво предлагат в момента

 

 

 

Стеф: Роско Бек-а всъщност е много хубав бас, но го осъзнах много по-късно.Просто тогава свирех с Трейс Елиът-транзисторен преамп, който не е лош, но Пи Ей системата ни беше кофти, а и беше настроена зле.Продадох го малко под натиск и с намеса на чужди мнения... Както и да е, не съжалявам, защото в следствие на това си купих сегашния бас

 

 

Ясно :cheers: . Аз пипнах един Р. Бек за малко и единствената ми забележка беше теглото. Trace Eliot - а е малко странен преамп . Мен май ме кефи само за фретлес :think:

Няма за какво да съжалявяш - Musicman-a + Squier-a ти покриват доста широка палитра от звуци. Добра комбинация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.