Jump to content
Българският форум за музиканти

Наръчник за начинаещи


MDFk

Recommended Posts

Аз нямам кой знае колко богат опит с баса,около 7 години,но мисля че е хубаво да си имаш накитник...При усилено жужене много тегаво ми се поти китката и започва де са хлъзга,което по време на свирня е кофти...Препоръчвам го просто за удобство,не гъзария... :icon_shithappens::punk_guitar::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравейте, имам такъв проблем Племенник в провинцията иска да си купи бас. Аз обещах помощ в размер на 100-150 лв.+ струни и най-важното,самоучител за бас. Можете ли да ми препоръчате,от къде да му купя някаква книжа да чете. Той като си събере още парички-да си купува бас или от форума или от магазин ако иска и за 600- 1000 лв., но както чета форума му "давам акъл" да е четири струнен, че ако не стане нищо от него поне да не се е набутал. Аз като чичо няма да го разглезвам с по-големи суми. Има ли сайд или някъде където да прочете ,за баса-как се настройва, пръстовки-както е за китарите просто начало, ама съвсем начало. Аз съм любител китарист и от бас не разбирам нищо. С уважение. Д-р Б.-София т.е.Gatzo

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Простичък въпрос, ако ви се стори тъп просто не отговаряйте. Какво трябва да се свири на бас при свирене на китарните акорди Am, Rm, Bm ??? Примерно при прогресията C, Am, F, G кои прагчета/струни/ трябва да натисне басиста, че примерно F може да се натисне и на четирите струти. Просто пример за начинаещ-млад човек, без компютър в провинцията. Скромни финансови възможности, без Нет.

Gatzo

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ако приемем че басиста иска да изсвири основните тонове на акордите които си написал (C Am F G ) и то в наи-ниската възможна октава то: 3-то прагче на струна ла(3);празна струна ла;1-во на ми(4) струна;3-то на ми струна.Надявам се да съм бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравейте!

 

Аз започнах да свиря на бас отскоро и имам някаква основна техника и освен това познавам тоновете по грифа, но усещам че ми липсват някакви елементарни теоретични познания като например как да построявам свои фигури/сола, а пентатоника и ладове съм ги чувал само като имена. Дали някой не би ми помогнал с линк към някой сайт с уроци/книга или каквото и да е.

 

Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

http://www.how-to-play-bass.com/index.html

това мисля, че ще е от полза. Има във видео уроците как да си настроиш баса без тунер, техника на дясната и лявата ръка. Абе ще видите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте форумци!

 

Начинаещ съм, сегашната ми китара е обикновена класическа кремона, не съм имал бас китара и искам да задам няколко въпроси, че не видях точни отговори на тях.

 

Може ли да ми обясните разликата между P-Bass и J-Bass?

За начинаещ какъв ще е оптималния бас - с 4 или с 5-6 струни?

На каква марка да заложа като за начало? Нямам много пари за нещо скъпо, и без това не ми трябва кой знае какво.

 

Извинявайте, нов съм, малко ми е претъпкан и неподреден форума. :hysterical:

 

Благодаря за отзовалите се !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Знам , живеем в 21 в. , в свят на развиващи се технологии ..... , за това и никаде не прочетох някой да спомене нещо за акустичен бас ( важни моменти при свиренето с такъв и тн. ) !!!

Ще се радвам ако тук има хора които свирят на акустичен бас и могат да споделят някои неща с други , които имат желанието да научат нещо по въпроса.

 

Надявам се не се отклонявам от темата.

 

Благодаря ви !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Здравейте.

Преди доста години (като тинейджър) се занимавах активно с музика и по конкретно свирех на бас китара в няколко Силистренски банди. Близо 10 години не бях пипал китара, но напоследък пак се зарибих. Изчетох доста полезни теми в този форум. Попаднах на доста интересно четиво. Понеже искам да бъда полезен на начинаещият басист, спретнах една блог страница с видео уроци. Ето го и самият блог, разгледайте го: www.lessonsbassguitar.blogspot.com. Видео уроците са взети от www.freebassguitarvideos.com. Просто в блогът се работи по лесно, всичко е подредено. Имам намерение за в бъдеще да го направя още по голям. Надявам се да бъда полезен на www.forum.muzikant.org.

Редактирано от Венцислав Върбанов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно!!

Благодаря. Блогчето изглежда много готино и красиво с тия басчета :girl_witch:

 

Благодаря, старая се.

Ако някой има видео с добро качество и добро изпълнение с удоволствие ще го поместя в www.lessonsbassguitar.blogspot.com. Ще съм радостен и ако вие спомогнете за развитието на блога.

Редактирано от Венцислав Върбанов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Бих желал да публикувам един линк към сайт - самоучител за бас.Аз самия в момента чета уроците и правя всички упражнения и въпреки , че за 2 седмици (от както имам бас) няма почти никакъв забележим напредък от моя страна , не мисля че причината е в сайта , хахахахаха.Моето мнение е ,че е написан доста добре , подробно , разбираемо и е наистина добра основа за тези ,които за първи път се захващат с музикален инструмент и по-конкретно с бас. Естествено най-добрия вариант си остава ходенето на уроци при ИСТИНСКИ учител , но аз съм вече дърт и (уж) имам много други задължения и (уж) нямам никакво свободно време :greenball::D:P.Сещам се веднага за един лаф : "Само най-големите мързеливци се оправдават с липса на свободно време" , хехехехехе.

Та ето го и сайта :

studybass.com

 

Твърде вероятно е вече някой да е споменавал за този сайт , но поне в тази тема не го намерих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блогодаря много!Има много информация която всеки трядва да знае. Иначе има и вечния въпрос pick vs fingers :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.