Jump to content
Българският форум за музиканти

Мерак с грешен подход


Deezer

Recommended Posts

And the winner is Ibanez BTB675!

Благодаря на всички за помощта при избора и за насочването ми в по-правилна посока. Специални благодарности на Разбойник, който ми търпя мрънкането и на лични!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

 Честито за покупката !  Единственото, което можеш да подобриш по тоя инструмент е, след време да му вземеш по- добри адаптери, примерно Nordstrand.

Редактирано от Demiurg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иииии после тема "Мерак с грешен подход 2": Искам Ampeg, ама за 200 лева, ама да не е черен, а кафяв, щото кафявото е много готин цвят :D

Demiurg на първо време мисля, че strap locks ще е добър ъпгрейд :)Такива, примерно. А по-добри адаптери, като порасна. Засега тези са ми космически страхотни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ампег глава (мисля че SVT3) се продават по 1000-1200лв.  Кафяви няма.

 

Страп-лок не знам дали ти трябва, освен ако не си по- едричък. Аз на всеки бас, който влезе вкъщи, му качвам един Jim Dunlop- колан, и не се сваля! След свирене не го "откачвам", а го "изхлузвам" през глава - така кожата на захващането на колана не се деформира, и никога не ми е падал бас !
 .... макар че един колега от форума (ех Марио !!!) успя да го разкачи, но е доста по- едър от мен в гръдния кош !

 ... от друга страна един Страп-Лок е доста евтин ъпгрейд, но съм виждал и как пада китара с доста скъп Страп-Лок... ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали ще ти трябват strap locks зависи от това колко високо и под какъв ъгъл си държиш баса и от формата на самия бас. Моите идват фабрично с такива на Schaller и съм свикнал. Единствено не трябва да се забравя да се притягат резбите на колана от време на време.

 

Усилватели има бол, ще трябва да пробваш и да си избереш комбинация от усилвател и ОТ, която ти допада. Ampeg вече не са това, което бяха. И те се отдадоха на ширпотреба. Остана само марката, а и внос като хората в България няма, т.е. няма къде да пробваш нещо различно от това, което залежава тук-там. Аз бих ти препоръчал да погледнеш EBS. И те не са кафяви, но цените у нас са много добри и има избор.

 

На първо време препоръчвам редовна смяна на струни. Не е евтино, знам, но който се е хванал на хорото... Няма нищо по-разочароващо от добре звучащ инструмент, който е скопен заради стари струни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мисля си, че на първо време най-голямата инвестиция, която трябва да направя е да инвестирам възможно най-много време в свирене и учене. Този инструмент не заслужава само да се дрънка на него. И в струни :) Регулярно в струни.

Редактирано от Deezer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск да стана досаден: инструментът при басистите е комбинация от бас, колона и усилвател. Само единия компонент не върши работа. Свири - колкото повече, толкова по-добре, но с различен усилвател ще придобиеш различни навици. Предложението за EBS хич не е лошо - ще звучи яко, а и ти явно харесваш модерен тон. Остава само да продадеш бъбрек и си готов :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм и съм на ясно, че сте прави. Имам нужда от гиър, но сега докато изплащам баса е невъзможно :) А разликата с гиър и без гиър е очевадна. Басът звучеше по един начин включен в усилвател в магазина и по съвсем друг вкъщи с Behringer Guitar Link. Със сигурност това играе и голяма роля в техниката ми на свирене, но за момента толкова. Ще стана редовен абонат на сайтовете за втора употреба и ще се надявам да изпадне нещо за 100 лв., ама то едва ли ще е грандиозно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успех, човече!

Радвам се за теб, че прояви здрав разум и остана далеч от кортовете!

Нямал съм досег с точно избрания от теб модел, но ми се види съвсем приличен екземпляр.

Муи биен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Едно малко комбо за домашни упражнения е задължително според мен. Симулациите не са лошо  нещо, но Явор е прав за звука и инструмента.

Напоследък са се навъдили много респектиращо звучащи малки усилватели с 12 и дори 10-инчови говорители. Дори и да се сдобиеш с голяма апаратура за свирене с група, едно такова винаги ще ти върши работа за вкъщи, а и за някои други неща.

 

ПП: Ако наистина нямаш повече от 100 лв, драсни едно лично. Мисля, че ще мога да те уредя с нещо, което става за вкъщи и е далеч по-приемливо от ръчкане в компютър и слушалки.

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано засега ми върши работа на слушалки да си свиря. Ще изкарам така известно време пък после ще го мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ампег глава (мисля че SVT3) се продават по 1000-1200лв.  Кафяви няма.

 

Страп-лок не знам дали ти трябва, освен ако не си по- едричък. Аз на всеки бас, който влезе вкъщи, му качвам един Jim Dunlop- колан, и не се сваля! След свирене не го "откачвам", а го "изхлузвам" през глава - така кожата на захващането на колана не се деформира, и никога не ми е падал бас !

 .... макар че един колега от форума (ех Марио !!!) успя да го разкачи, но е доста по- едър от мен в гръдния кош !

 ... от друга страна един Страп-Лок е доста евтин ъпгрейд, но съм виждал и как пада китара с доста скъп Страп-Лок... ;-)

  :offtopic-001:  Показвам най-евтиния възможен вариант за страп-лок. Работи безотказно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.