Jump to content
Българският форум за музиканти

Микрофони - динамични против кондензаторни


IvanDTr

Recommended Posts

Интересно ми е обаче да науча повече специфично за записването на звука от китарно комбо...има ли желаещи да поспрат спора и да кажат нещо по тема? (освен Synchu  B) )

де'а вкарА ме в 6-та глуха :)

Сметам дека, че от серията Recording The Guitar по-обширно писано знание по запис на китари освен практиката нема :) Така че си прочети 2-300-те страници урок хехехехе ":)Е има тук таме разни тънки трикове, обаче в крайна сметка тъй като немам 4-50 квадрата студио и 4 микрофона трудно мога да ги изпробвам хехехе :P

 

А ся по спора. Абе големи сте маскари - изядохте го човека:P ...и донякъде сте прави - Дан, тва че тук има известна анонимност, предполага подценяване на нечии знания или възможности ама 'земи се спри, а?;)

Превод/не'превод - глупости на квадрати - все пак да не забравяме, че не всички четат свободно английски едно и две доста трудно ще го синтезират в толкова кратка и полезна форма.

А на IvanDtr можем само да изкажем огромна благодарност :) (във формАта на :):D:P, ако дай Боже все пак се засечем по трасето нейде ) за големия труд и време, които е инвестирал в тази дейност.

Хау!

:):):)

п.с. "Ивентайд" е шекерена работа. Хитрец си ти "____" :lol: ъпгрейдна ли Event-ите?:lol:

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 61
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

....а за "Eventides".... аз ползвам един DSP7000, уж върши работа ама като че ли ако почна да го наричм правилно ще вади по -добръ саунд, а? Какво мислиш? Нещо не съм много наясно, сорре!!!!......

Опа .... :headbang:

 

Аз по харесвам серията 9хх, дето е с големите копчета като на компютър ПРАВЕЦ 82 :headbang:

 

Хаххахахаххахахахахах

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....а за "Eventides".... аз ползвам един DSP7000, уж върши работа ама като че ли ако почна да го наричм правилно ще вади по -добръ саунд, а? Какво мислиш? Нещо не съм много наясно, сорре!!!!......

Опа .... :)

 

Аз по харесвам серията 9хх, дето е с големите копчета като на компютър ПРАВЕЦ 82 :)

 

Хаххахахаххахахахахах

е едното е harmonizer другото е programmable dsp .... malko trudno se sravniavat :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....а за "Eventides".... аз ползвам един DSP7000, уж върши работа ама като че ли ако почна да го наричм правилно ще вади по -добръ саунд, а? Какво мислиш? Нещо не съм много наясно, сорре!!!!......

Опа .... :headbang:

 

Аз по харесвам серията 9хх, дето е с големите копчета като на компютър ПРАВЕЦ 82 :bravo:

 

Хаххахахаххахахахахах

е едното е harmonizer другото е programmable dsp .... malko trudno se sravniavat :bravo:

 

Нищо. :bravo: Аз и без това само за мебели ги ползвам - ей ма на --->>> :D :D

 

dann7.jpg

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....а за "Eventides".... аз ползвам един DSP7000, уж върши работа ама като че ли ако почна да го наричм правилно ще вади по -добръ саунд, а? Какво мислиш? Нещо не съм много наясно, сорре!!!!......

Опа .... :bravo:

 

Аз по харесвам серията 9хх, дето е с големите копчета като на компютър ПРАВЕЦ 82 :bravo:

 

Хаххахахаххахахахахах

е едното е harmonizer другото е programmable dsp .... malko trudno se sravniavat :bravo:

 

Нищо. :D Аз и без това само за мебели ги ползвам - ей ма на --->>> :D;)

 

dann7.jpg

:headbang: абе човече остава ли ти време за свирене малееееееее.е.аааааааахти техниката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми добре аз в случая мога да кажа че имам само един що годе свестен и тва е RODE NT1A и е много чувствителен тва ми е голяма болка. минава през миксер и влиза в компа. ползвам поп-уп филтър на стаг за вокал и за киатара комбинирам този микрофон с един мъничък акг/контактен кондензаторен/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми добре аз в случая мога да кажа че имам само един що годе свестен и тва е RODE NT1A и е много чувствителен тва ми е голяма болка. минава през миксер и влиза в компа. ползвам поп-уп филтър на стаг за вокал и за киатара комбинирам този микрофон с един мъничък акг/контактен кондензаторен/

Предполагам че проблема от чувствителността се появява като записваш вокали (по това което си пост-нал). Позваш ли лимитер като записваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми добре аз в случая мога да кажа че имам само един що годе свестен и тва е RODE NT1A и е много чувствителен тва ми е голяма болка. минава през миксер и влиза в компа. ползвам поп-уп филтър на стаг за вокал и за киатара комбинирам този микрофон с един мъничък акг/контактен кондензаторен/

Прегледах набързо рози модел мик. Най-вероятно той ще е по-удачен при запис на китари, отколкото вокали.

Но ако записваш вокали и имаш проблеми с динамиката

- позлвай лимитер, вероятно ще ти спести много главоболия;

- накрая ползвай De-Esser за вокалните тракове (задължително). Надявам се това значително да подобри резултата.

 

кажи какво е станало!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не мисля че De-Esser е задължително.

Де-есер ще е много необходим ако се записват вокали с много чувствителен микрофон. Иначе "сссс"-овете ще пробиват повече от нужното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

mics%20004.jpg

 

....Това е чест от микрофоните ми, не мога без нито един от тях.....Харесвам см57 пред китарното комбо и Гефел м70 на 1.5 метра от него......U70 за рум, глас , штраих..........всеки от тях си има място в студиото.........всеки си има своя си звук........и динами4ните и кондензаторните...........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.