Jump to content
Българският форум за музиканти

Латенция и ASIO драйвери


Black Bird

Recommended Posts

Ето го и моя проблем !!!

 

Имам АМД процесор ХР на 1800+ ... Като сложа обачи гитар риг-а без ъпгрейда се чупи самата програма (аз съм с КХ драйвери), като сложа ъпгрейд-а и ми казва че СРУ-то ми не поддържа някакви си инструкции ... някаква помощ как да се реши това без да се купува нов процесор ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го и моя проблем !!!

 

Имам АМД процесор ХР на 1800+ ... Като сложа обачи гитар риг-а без ъпгрейда се чупи самата програма (аз съм с КХ драйвери), като сложа ъпгрейд-а и ми казва че СРУ-то ми не поддържа някакви си инструкции ... някаква помощ как да се реши това без да се купува нов процесор ?

Ами включи си ги.

отиваш в БИОС-а и пускаш Athlon 4SSE - enabled :P

нов процесор не ти требе :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можете ли да ми кажете колко приблизително струва една подходяща за целта саунд-карта и какви точно показатели/особености трябва да има, за да може да се свири в реално време?

Директна извадка даже :

Creative Audigy2, 6.1, PCI, OEM -> 53.0 USD

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го и моя проблем !!!

 

Имам АМД процесор ХР на 1800+ ... Като сложа обачи гитар риг-а без ъпгрейда се чупи самата програма (аз съм с КХ драйвери), като сложа ъпгрейд-а и ми казва че СРУ-то ми не поддържа някакви си инструкции ... някаква помощ как да се реши това без да се купува нов процесор ?

Ами включи си ги.

отиваш в БИОС-а и пускаш Athlon 4SSE - enabled ;)

нов процесор не ти требе :P

Ммм благодаря..но в Биоас-а ми единственото нещо което може да се пипа по натсройките на процесора е тактовата му честота... нищо друго...

 

Някакви други идеи как да стане това ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toва не е в настройките на процесора ....

при всеки биос е различно ,но при мен е в Advanced BIOS Features , точното наименование е Athlon 4 SSED Instruction. Потърси го , само това е начина да се оправи хавата !

 

това е при EPOX дъно със КТ333 чипсет ... при теб може и другаде да е , но мисля 100% не е там където ти е настройката на честотата на шината, волтажи, множители.

Редактирано от Rust
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би трябва да си сменя биос-а с по нов. Нищо такова няма при мен "мамка му и прасе...".

 

Иначе дъното ми е от комбинираните Елит-групове на 266 КТ7С5а или нещо такова

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:killyou: тия елитегрупове !

съвета ми е за добро да си сложиш някво друго читаво .... ако имаш възможност разбира се ! .... не само заради guitar rig-а !

препоръчвам -

epox , asus , dfi (2ра ръка можеш да си намериш за 20-30$)

избягвай - gigabyte , zida , pcchips

 

иначе ако нямаш възможност за една смяна на дънце пробвай с по-нов биос .... дано се пръкне тая опцийка !

успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами много лесно се оправя. ето ТУК ще разбереш как лесно да оправиш проблема :)

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид конструктивни съвети. Така или иначе, през моето РС няма как да се получи свирене в реално време май...:)

 

АХЕ, изтрий ги глупостите ми заедно с цялата тема, моля. Отказах се. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ае сериозно ся :) еми нинко, няма ко да се лъжем. ако ти е малко RAM-a мисля че неможе да стане така както искаш. не знам. не съм съм спец ама мисля че трябва поне 512 рам. той налбантов е писал. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мм баш от паметта ич и не виждам закко дай. Значи, факторите са 2. Процесор и звукова карта. Специално за тая програмка с по-силен процесор латенцията пада доста. Разбира се в един момент процесора вече е достаточно силен да си смята, но остава латенцията от звуковата карта. Тя се преодолява по 2 начина. Първия е, като потърсиш по-добри драйвери на настоящата си карта, което е възможна причина иначе хубави и скъпи звукови карти да имат голяма латенция. Вторият е просто да си смениш звуковата карта с по-хубава. Специално Guitar FX Box иска бая процесор. Аз лично ползвам GuitarFX 3 и латенцията ми е около 20мс, като това е при 800МХз процесор с онборд аудио, а със старата ми звукова карта с тоя процесор латенцията беше около 3мс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз и без Direct Box вадя добър звук без шум. Трябва да внимаваш да включиш китарата в Line In, а не в Mic.

 

Виж, за адаптерите - друг въпрос :lol:

на няколко пъти май срещам подобен съвет из тези форуми, някой може ли да ме светне защо мислите така? технически разликата между майк и ниво входове ми е ясна, но ми се струва, че точно китарата се включва във вход с висок импеданс, сиреч - микрофонен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз и без Direct Box вадя добър звук без шум. Трябва да внимаваш да включиш китарата в Line In, а не в Mic.

 

  Виж, за адаптерите - друг въпрос :rolleyes:

на няколко пъти май срещам подобен съвет из тези форуми, някой може ли да ме светне защо мислите така? технически разликата между майк и ниво входове ми е ясна, но ми се струва, че точно китарата се включва във вход с висок импеданс, сиреч - микрофонен.

Ето отговор на въпроса ти!

:headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.