Jump to content
Българският форум за музиканти

По какво да различим фалшивите китари


Recommended Posts

Не е свалена, пусната е за продажба от друг акаунт.

Въпросният тарикат, вчера много любезно ми обясняваше, колко много оригинално е това менте.

После искаше да ми покаже какъв невежа съм, защото един голям разбирач дошъл и я купил...

А днес се продава от друг акаунт.

Работата е ясна, продавач е Любезният елен.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 384
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Тони, никой купувач в с опит няма да се хване.

Представи си случая на някое хлапе, което иска да свири и е събирало пари за да си купи свестна китара.

Ще му изгорят парите и труда и ще има рев, сълзи и сополи....

А на Любезния Лос ще му хванат края на шлифера.

Аз затова се връзвам и заяждам с такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Адмирации, точно така си представям темата. Само пишете в началото дали обявата е в нашия базар или не за да знам кога да предприемам действия.

Ти си го написал, идеята ми е който поства да казва при нас ли е или не. Няма нужда да се уточнява къде е ако не е при нас, мисля, че всички се досещат къде е раят на ментаците.

 

По този начин хем ще предупреждаваме хората, хем няма да си имам проблеми с други сайтове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно!За това е целия зор.Печеният купувач знае какво взима или не взима,както и да е написано.Комплименти за всички,които се опитват да изчистят случая с Гибсън-а(и не само)!Там спорният момент е по скоро в описанието с което подвежда към близо 2 пъти по-скъп модел.Но стана ясно,че човекът ще си го коригира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се! Прав си.

Обявата не е от базара.

Обяснение за произхода на китарата от Продавача:

 

"фендерки се произвеждат в няколко страни в света , тази е производство индонезия по лиценз на фендер със строг контрол на американски представители"  

 

Няма да коментирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно тази обява: http://bazar.muzikant.org/auction_details.php?auction_search=1&auction_id=192540&option=basic_search&basic_search=gibson&form_basic_search=%D0%A2%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B8&keywords_search=gibson&limit=10&item_type=all

 

Отговор от Gibson support при запитване със снимки и сериен номер:

 

"Hi,

 
The guitar looks legit to me. The serial number refers to a guitar Gibson LP Standard in Ebony finish, chrome hardware, made in 1995 in Nashville US.
 
Regards,
 
 
Marcelo Pineda
Customer Service"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаме развитие с Хамериканският фендер, Любезният Лос се опитва да прокарва алабалистики -

Guitar Info Your guitar was made at the Corona Plant (Fender), USA in the Year(s): 2009 - 2010 Fender: Corona Corona factory was opened in 1985, Corona California, with major guitar production starting in 1987. With the addition of a custom shop in 1987 the plant currently employs about 700 workers.

Казах да я дигне на 1800, че иначе много ще се мине. Така де, нали все пак Фендер американски продава.

А същият Лос е пуснал и един мексико фендер за 1100. Голям майтап...Вероятно мексикото си му е оригинално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мексиканския май е оригинален, поне така изглежда.

Има някаква заигравка със серийния номер на Американеца.

В началото го имаше, проверих го два пъти, не излизаше.

После изчезна, сега пак се появи снимка и, о чудо, вече е наред....

Много любезен тоя Лос, ей :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето един пример за "автоцензура", по която работят всички развити съвременни общества.

Стандарт е да речем в Германия и Швейцария.

Ако стъпиш накриво, съседът ти е първия, който да ти направи забележка, ако не се оправиш, те докладва любезно 

пред съответния орган.

Коментираната обява, след "автоцензурата" наложена от няколко потребители на сайта се коригира на "Фендер Копие".

Чудесно! Сега желаем на бъдещия купувач приятно свирене и се разделяме with no hard feelings :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То не е лошо и в базара някой да направи корекция...

 

http://bazar.muzikant.org/auction_details.php?auction_search=1&auction_id=192729&option=basic_search&basic_search=jazz&form_basic_search=%D0%A2%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B8&keywords_search=jazz&limit=10&item_type=all

 

Все пак "лиценз" и "копие"(менте) са съвсем различни понятия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Този път аз има нужда от съвет.

Фендер гриф MIJ.

Според серийния номер произведен 1989-1990.

Проблема ми е, че всички подобни грифове които съм виждал имат надписа "Made in Japan" под надписа "Stratocaster".

Втори вариант: MIJ или CIJ, отзад на грифа, при контакта с тялото.

Тук такъв надпис няма.

 

Има регистрирани случаи в които собствениците го трият от снобария.

Не мисля че този е такъв.

 

Втора версия: "I" сериите са били с американски грифове (оттам "I" = "International").

 

От друга страна ключовете са Gotoh, каквито се очаква да бъдат на Японски Фендер от тия години.

Надписа с флумастер на скритата долна част на грифа поне за мен е нечетлив...

 

Какви са ви мненията: фалшификат или истински?

(....(1)Обявата не е от български сайт

      (2) Фендер не поеха отговорност да потвърдят автентичност.....)

 

$_57.JPG

 

$_57.JPG

 

$_57.JPG

 

$_57.JPG

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, това е гриф произведен в Япония, който впоследствие е бил маркиран за износ от Щатите.

Оттам идва и номерът I + 6 цифри - International, може би затова го няма надписът made in Japan под Stratocaster.

В периода 1985-1990 / преди откриването на новата, за времето си, фабрика в Корона/, голяма част от китарите, които са made in USA, са с компоненти, произведени в Япония - това в никакъв случай не означава, че са с по-ниско качество.

В случая Gotoh тунерите го доказват!

Маркировките по долната част на грифа не ми говорят нищо - някой спец по темата може да се включи :)

Редактирано от atanas_shishkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.