Jump to content
Българският форум за музиканти

Евтини и относително качествени струни за 4 струнен бас


serengeti

Recommended Posts

Fender, чисто и просто

 

Нито е чисто, нито просто защото Fender не са по-евтини от много други струни, а откакто вече не си правят струните сами, не са и толкова качествени.

 

Умирате да се изцепите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Съгласен съм с последния пост. Купих си 4 струнен комплект Фендер. Абсолютно същия размер като оригиналния комплект (пак Фендер), и го монтирам на... Фендер. Струва 50 лв. "А" струната се оказа с някакъв ексцентрицитет. При отворена струна започва да бражди някъде половин час след атаката, когато би трябвало трептенето на струната да заглъхва (включително и видимо). Това не се оправя дори ако вдигнеш акшъна до края. (пробвах ей така за проверка, не че може да се свири така). Такова нещо не съм виждал никъде другаде, така че Фендер са "неповторими". Жалко, защото оригиналните струни бяха супер, но явно няма да мога да се сдобия с нови такива.

И понеже някой би казал, че мога да се сдобия от Щатите, ще ви разкажа и друга история, макар да е малко офтопик. От Щатите ми донесоха Flatwounds D'addario Chromes - 5 струнен комплект. 5те струни пристигат опаковани заедно. Оказа се че 5та струна е "extra long scale". Всички други са си "Long Scale", както си трябва. Съвпадат с тези които са на баса 1:1. Само 5та, която трябва да е изтънена на края за да може да се монтира въобще, е с някакви 5см. по дълга... Нямах никаква идея как въобще да я монтирам, защото не виждах как ще се навие на ключа. Оказа се, че тя въобще не може да влезе в магарето докрая, защото оплетката от конци при топчето е по-дебела от самото топче!!??!! Както знаем от математиката два минуса правят един плюс. Понеже струната не може да влезе до края, другия и край стана на ключа, точно в края на изтънената част. Сега струната държи перфектно, няма разстройване, само не е много естетично, че едни 3-4 см. стърчат отзад, ама това е подробност.

Изводите всеки сам да си ги прави, аз мога само да ви посъветвам, да не робувате нито на марки, нито на ценови диапазон, нито на магазини, нито на държави... вече не се ли чувствате по-свободни? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има едни струни за двайсетина лева - Cobra... доста съм доволен от тях... иначе от по съпите предпочитам Yamaha...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Направо съм очарован!Още един глас за червените на Warwick!!!!Бях доста скептично настроен когато видях цената от 22 лв.,но звучат наистина страхотно.Много ясен и бистър тон,точно по моя вкус,единствено се чудя колко дълго ще се запази ,предстои да разбера :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казвали хората, че една система, каквато и да е е толкова ефективна и добра, колкото най-слабото си звено. Ако имаш бас за 1000 пари, е просто тъпоумие да минаваш метър със струни, ако пък имаш орфей цигулка дето звучи глухо все едно е през 2 апартамента, и струни за 100лв да сложиш, все тая. Ако имаш сносен бас, вземи си един еликсир там колкото струва и ще си доволен дълго време на якия звук :)

 

Давам ти пример с моите китарни неволи - моите струни губят блясък още на 2рия час свирене, и звук - след 20-30ч. Когато съм с еликсирчета, държат по 50-100 часа добър звук. Това сумарно свирене. Е, ми както и да го погледнеш 3 пъти по-високата цена си заслужава :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти на дядо си недей обеснява как се правят деца!А за разликата между китарните и басови струни даже няма смисъл да говорим.Доколкото до Елексира,те по начало си звучат малко по глухо,заради покритието което имат,но това ги прави съответно по издържливи.А пък ако и басиста свири с перо (като мен)заминават и по бързо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте младежи и други готини хора ;) За тези, които се интересуват мога да предложа един сайт, от който аз пазарувам. Излиза малко по-скъпо отколкото в България, но досега не съм оставал разочарован. Пратките пристигат до 5 работни дни. Има доста предложения и смятам, че всеки би могъл да си хареса според вкуса и паричните си възможности. Последните струни, които си купих и смятам известно време да бъда с тях са http://www.stringsdirect.co.uk/products/566-dr_hi_beam_4_string_stainless_steel_bass_strings , не са от евтините, но що се отнася до качество са страхотни, поне това е моето мнение разбира се :) Горещо препоръчвам! :) До скоро :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И сега ако обясниш защо някой би си поръчал от предлагания от теб сайт, вместо от тук:

 

http://www.thomann.de/de/dr_bass_saiten_040.htm

 

използвайки безплатната доставка чрез Динакорд. Дори и да си платиш доставката до вкъщи на територията на България, пак ще ти излезе много по-евтино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Вчера видях струни Ibanez. Интересното е, че в официалния сайт не виждам информация за тях. Цената е повече от прилична спрямо останалите комплекти. Освен това на кутията пише, че са с покритие. Изкушавам се, но все още не съм си взел още повече, че в момента баса е за операционната маса - абаче няма кинти за такива манипулации  :crying: 

Все пак ми е много любопитно дали някой ги е пробвал и какви са впечатленията? :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сравнително евтини са Ротосаунд и не са зле. Бях с такива доскоро, сега пак взех от тях. Има ги във Форте.

 

Пак там има някакви на Hartke - 17-19 лева.

В Динакорд пък в момента са намалени SIT - около 25 лева.

Мюзик Дивижън имат от "червените" на Warwick, 20-25 лева.

 

По-дебели от 45-105 обаче трудно, пък и са повече кинти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези на Хартке никак не са зле за парите си.Врътнал съм 3-4 комплекта и пак бих си взел.На Уоруик червените са по-зле и от Стаг.За 1-2 концерта толкова се сплескаха от праговете, че си изгубиха тона и почнаха да звънят на почти всяка позиция...да не говорим, че по едната беше избила ръжда от сърцевината още като отворих пакета.

Най-добре цена-качество са евтините серии на Ротосаунд, според мен...и гореспоменатите Харткета.Имаше едно време едни много евтини Фендер, бяха жестоки, но смениха нещо по тях и сега са шит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.