Jump to content
Българският форум за музиканти

Suhr Guitars


Kalmar

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

3149.jpg

Имах възможност няколко дена да посвиря с тази красавица

 

Но да си призная съм малко раздвоен, китарата беше много удобна, страшно добре изработена и чудесно сетъпната, но саунда и макар и класов ми дойде доста стерилен (не лош, в никакъв случай, просто различен от това, което искам да чуя, някак си без достатъчно характер). Предвид цената и, не бих си я купил!

 

Сигурно съм старомоден, но засега предпочитам да си я карам с Fender и Gibson, със всичките им недостатъци (а те имат доста, за съжаление)

 

п.п. Много благодаря за хубавия материал :thx:

Забелязал съм, че това явление със стерилния звък го има при доста от производителите в този ценови сегмент. Идеална изработка, редки дървесини, безупречен сетъп...но саунда е някак безгрешно скучен. Не, че е лош, но е скучен. Мисля, че с PRS проблемът е подобен. Не искам да обидя почитателите на PRS в никакъв случай! Само трябваше да дам пример с още някой производител.  Всеки си има своят вкус и мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

За PRS не съм съгласен - пипал съм три "истински" и да ви кажа - много ми харесаха. Състейн, пипане, саунд - много добре! Имат си техен звук. Относно Suhr-a - по принцип винаги към китари от подобна класа има определено очакване за жесток саунд. Уви - наблюдението ми е, че при китари с флойд дори и адски скъпи има едно леко плоско звучене. Все едно нямат "топки". От опита ми, който не е никак малък - само като го гледам тоя Suhr не очаквам нещо покъртително като саунд. Плюс това музиканти които свирят на подобни спортни резачки обикновено търсят по-синтетичен саунд и често свирят и с много ефекти. Suhr са разкошни китари и предлагат много точни инструменти за своите почитатели. Примерно приятел имаше реликнат страт на фирмата и беше с мноооого сладък тон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Разпродават се на аукцион 6-те китари Suhr на Guthrie Govan!

Аз за момента съм спрял с покупките / докога ли.../, но някой друг може да се включи :D

Пълно инфо и цени в линка по-долу :

 

644_270515_GuthrieAuction.jpg

 

http://www.guitarguitar.co.uk/news/article.asp?id=127054

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Аха :greenball:  Иначе ампа е страшен, отдавна не съм искал да си купя нов амп, сега ми се прииска. Цената е неприятна, но може пък да му дойде времето. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джо Бонамаса, винаги си звучи като Джо Бонамаса :)

 

Но ампа е страшен (той и като дизайн е доста интересен :) ).

 

На мен демото на Pete Thorn ми е по-информативно, между другото:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

John Suhr : 

"This is where it all started. The first Suhr Custom guitar in 1984

Many Many coats of Nitro
Excuse a picture of a picture and my "Little Girl" cat"!

 

12743722_1704529623126864_90180759544006

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.