Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на Баритон / 7струнна китара


Recommended Posts

Аа, екстра! Одеве я бях гледал тая и сега я тражих пак, ама не можах да я намеря. Мен ако питаш, това ти е китарата. :butcher: По-нататъка обаче и един седмак вземи, че тъй се става мъж! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще видим по-нататък ако имам достатъчно пари може и една 7ца да ударя :butcher: Сега само остава да си продам старата китарка и всичко е ток и жици ;) Благодаря на всички за помощта :coolp:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ESPHORIZONNT7-GBK3.jpg

01.jpg

stef-b7.jpg

Има и още красавици само да се разтърси човек.Но има опасност темата да се превърне "за или против" Шектър.Моя ми омръзна доста бързо,докато не мога да кажа това за другите си китари,дори Burny- то като посвиря на него всеки път ме изненадва с хубав звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич щом си в USA какво питаш , бягай в магазина и пробвай всичко де що има 7 струни , а и щом няма да ти е първа китара все пак трябва да разбираш малко от малко за китарите , дългата скала мисля , чее е мнохо хубаво нещо (въпреки че още не съм пробвал над 26.5) но 27" за 7-струнно добиче приляга сякаш най-добре . Кеф ти стандарт в Си , и като дропваш имаш тенжън всичко ок ...

айде сега отивай към магазина и ако имат AGile кажи как са сравнение с други китари като Ibanez , Schechter ESP :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за 6 струнни баритон никой нищо не каза :) ???? По ми се ще да е с 6 но пак да си е с 27" мензура или нещо такова :thumbs_up:

 

Китариста ми си взе от ebay.com Gibson LP Baritone...не ги правят вече мисля, но наглеждай редовно, може и да падне нещо.Той даже го намери чисто нов преди година и половина.Ако разполагаш с такъв бюджет де.Иначе другия ми китарист е със Epiphone същия, но не знам от къде го е изкопал.По-евтините решения са на LTD, имат баритони...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да тая китарка също съм я набелязал да я пробвам .... обаче след като видях това се отказах от всякакви 7маци. Просто китарката е страхотна за цената си :bravo: а и май е с Blackouts (писах на фирмата да потвърдят) :greenball:

Жестока! Ще я взема под внимание и аз :greenball:)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами вече съм на 99% сигурен че ще е тази красавица.....потвърдиха че е с Blackouts AHB-1 :offtopic-001: което е супер новина те само адаптерите струват 200$. Сега нямам търпение да се прибера в САЩ и да си я взема (само после трябва някак да продам старата :)) Колко Meshuggah ще се свири с нея, и колко ще побърквам съседите..... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 years later...

Малко е стара темата, но се старая да не отворям нови теми за всеки въпрос.

Трябва ми баритон китара, 27 - 28 инчова скала. Обаче шест струнна. Три пъти се пробвах, с различни седмаци, обаче не е за мен. Трябва ми за "стандартна" настройка B E A D F♯ B, и евентуално Drop A. Ако бюджетът е между 1000 и 1500лв има ли други варианти, освен Ibanez RGIB6, и освен чапман китарите?

Прави ми впечатление, че и в двата случая тялото не е махагон, липа / елша за предпочитане ли е наистина, за ниска настройка. Или просто уж за да е ниска цената, която в сравнение с 25.5" китари, май не е много ниска... Чапманите ме кефят, обаче не мога да преживея формата на главата на грифа... Ибанеза ми харесва, но наистина много много много ми се иска да не е черен гланц китарата.

 

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се разгледах, за стандартна Си настройка, изглежда 26.5" скала също ще свърши работа. А тази китара ми изглежда като не-лоша оферта... Не знам само за Fusion Edge адапторите, някакви за стокови се ползват само май...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.