Jump to content
Българският форум за музиканти

7 струнна китара


Recommended Posts

Е,на мен не ми трябваше много за да се убедя в избора си.След 2-3 минутна проба на китарката и вече държах касовата бележка! :)  

Ibanez RG 7321 e новото попълнение към колекцията![/img]

 

Е да си жив и здрав. Аз тука 7-струнна скоро нема да докопам. Как да имам любима ебаси. Ше триаа да завладявам света с 6 струни :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 48
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Благодаря за поздравите!Дано и вски един от вас го споходи подобна участ скоро! 8)

Няма как да покажа снимки,защото тук не може да се ъплоудва ,а и аз нямам къде да ги кача онлайн.Само в Про-Рок форума сложих една май...

Иначе снимка от сайта на Ибанез има в първия ми постинг по темата.Китарката ми лющи мазилката и ми залепна за ръцете ,като че ли цял живот само с нея съм свирил.Ще ми трябва малко време да свикна със 7-мата струна,но и сега не ми е проблем,главно защото я използвам както 6-тата преди! :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яко!!! Честита да ти е. Разкажи първи впечатления. С тоя fixed bridge си е направо shred machine. А и някоя снимка няма да е излишна.:headbang:

 

пс щях да забравя MIJ или MIK е? Не че има значение но все пак :)

Извинявай но нещо не те разбрах какво имаше предвид с MIJ i MIK?

Иначе фиксираното мостче е точно това,което ми трябва.Ако не друго ми прави живота малко по-лесен.Една китара с флойд Роуз ми стига!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай но нещо не те разбрах какво имаше предвид с MIJ i MIK?

Иначе фиксираното мостче е точно това,което ми трябва.Ако не друго ми прави живота малко по-лесен.Една китара с флойд Роуз ми стига!

 

sorry :) трябваше да поясня Made In Japan или Made In Korea.

 

А говорими за флойдове... аз имам две и като се има предвид че им сменям струните през две седмици... и така последните 5-6 години, просто много съм надобрял в сетъпа :)

 

За свикването сигурно ще свикнеш бързо, аз си спомням че като хванах седенструнка (на един приятел UV-to) за пръв път беше малко странно- постоянно хващах седма вместо шеста :) но си мисля че за максимум седмица се свиква в зависимост от човека, то май номера е да почнеш да мислиш в седем струни, един вид ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си харесах един Conklin:

 

grvguitarbg.jpg

 

Хубаво е, че тремолото не е Floyd, т.е. струните се сменят лесно и бързо. Ключовете са Sperzel, заключващи се, така че няма сериозна опасност от разстройване.

Поразходете се в сайта им, ако искате да видите за какво става въпрос :drink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sorry :) трябваше да поясня   Made In Japan или Made In Korea.

MIK e!За тези пари (295 + 10 pounds) няма начин.А и не се предлагаше японска такава. :wink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера писах e-mail на Conklin. Бях чувал, че са адски отзивчиви, но не очаквах да получа отговор след по-малко от два часа и то от самия Бил Конклин:

 

Hello Ivo,

 

Thank you for your interest in Conklin guitars. Our Groove Tools

distributor just sold through their entire inventory of the GTG-7

guitars and we have decided to discontinue them. I'm sorry for any

inconvenience.

 

Of course we will still be offering the "New Century Series" and Custom

Shop 7's.

 

Kindest regards,

Bill

 

Жалко :headbang: New Century Series почват от $2000-3000, a за Custom Shop да не говорим, тези които видях на сайта бяха между $12,000-18,000. :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MIK e!За тези пари (295 + 10 pounds) няма начин.А и не се предлагаше японска такава. :wink:

 

а лошо няма :headbang: и мойто РГ е корейско ама ми служи вярно 5-6 години вече без особенни проблеми. А след като преместят производството изцяло в корея японски изобщо няма да има. :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Е да си жив и здрав. Аз тука 7-струнна скоро нема да докопам. Как да имам любима ебаси. Ше триаа да завладявам света с 6 струни

 

В Фактор бях скоро и точех лиги по една 7-струнна която е от Factor new line или там както ги наричат тея безименните корейки беше 570 лв някъде..но беше 7-струнна :inlove: хехе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

edgecrusher честита китара! Добре дошъл в света на 7-те струни :)

А аз какво мисля за 7 струнните китари ... убедете се сами

p.s Извинявам се за огромната резолюция!!! :)

mario-1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Фактор бях скоро и точех лиги по една 7-струнна която е от Factor new line или там както ги наричат тея безименните корейки беше 570 лв някъде..но беше 7-струнна :inlove: хехе

Абе ти нали разправяше, че си искам да си слагаш 2 х 3 дебели струни, защото не ползваш тънките и така да имаш за рифове в различни тунинги. За какви 7 струни ми говориш сега ? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ти нали разправяше, че си искаш да си слагаш 2 х 3 дебели струни, защото не ползваш тънките и така да имаш за рифове в различни тунинги. За какви 7 струни ми говориш сега ? :godbless:

'Ми ще му се на чивека сега-нека си помечтае,а и аз покрай него...В крайна сметка някой,някога и някъде беше казал,че сме големи,колкото са големи и мечтите ни...

 

P.S.:Да вземем да си ги премерим,а? :godbless: Мечтите,де!!! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми мене не ми е толкова за броя струни а за дебелината на струните и дължината на грифа ..тоест мога да жертвам 1-ва която и без това не ползвам :godbless: ама със стандартна дължина на грифа едно корабно важе от рода на 0.60 примерно ше ми е много лабаво на яко ниска настройка и някви други работи имаше ама съвсем съм ги забравил едно време какво ме е учил Synchu (много бири имам да го черпя тоз човек хехех ама т'ва е кат' стана рок супъ стар :godbless: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.