Jump to content
Българският форум за музиканти

Ех това перце...или кой с какво перце свири?


mimstudio

Recommended Posts

правя перата от едни специални пластмасови принадлежности, които няма да назова тук, за да не ми се смеете.

Признай, че режеш ЦД-та (джъст лайк ми) :hysterical:

 

Навремето винили на Роси Кирилова - сега ЦД-та

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jim Dunlop Jazz III - Ди уан енд онли!

Jim Dunlop Small Stuby - Бекъп вариант.

И двете са по 1 мм. Много яки флажолети вадят, ейййй... :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изреждането ще е дълго :yes:

 

Свиря с много , все различни ... Донякъде съм като колекционер на перца . Свиря с :

- Dunlop 2.0mm (от тея тъмно лилавите) - 4 броя

- Dunlop 1.5mm (по-светло лилавия) - 2 броя

- Dunlop Big Stubby 2.0mm - 3 броя

- Dunlop Big Stubby 1.0mm - 2 броя

- Fender Heavy (едно такова зелено , прозрачно) - 1 брой

- Fender Thin (пак зелено , но с шарка на черупка от костенурка май) - 1 брой

- Ernie Ball USA NYLON (тея черните с грапавината , които издирвам , ако знае накой къде се продават да каже ) - 2 броя

- Ernie Ball Thin , Medium , Heavy всевъзможни цветове и шарки - 5 броя

 

 

:hysterical: Това е от мен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fender USA Premium Celluloid White Medium 0.73mm - The Best :hysterical: - за електрика, а иначе за акустичната Fender T/M 0.60mm :yes:

Редактирано от Xoce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не съм се изразил правилно, има грапаво само при пръстите. Часта с която се удрят струните не е грапава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съм навит на Dunlop 1.15 или 1.5, но в единствения магазин в радиус 50 км от Ловеч (Stagg-a в Плевен) единственото добро е 1мм Planet Waves. Перата са супер, но бих искал по-дебело :( .

П.П. Бях си намислил да си взимам пакет 10x1.15 Dunlop от някой online магазин ;)

Редактирано от Talic_Zealot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от доста време ползвам Dunlop Stuby Triangle 2.0 mm. Преди време имах същото, но 3 mm и ако някой знае къде в София мога да намеря такова, ще съм му крайно задължен ;) . Иначе разликата м/у двете не е толкова голяма - напълно "неогъваеми" са, а широкият заден ръб (и големия размер като цяло) ги прави доста стабилни в ръката. Вероярно на човек свирил с по-компактно перо ще му е необходимо известно време да свикне с тези, но всичко е въпрос на навик. Намирам ги за много подходящи за скоростно свирене с чист отчетлив пикинг, но това си е лично мое мнение :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти!

 

Вече няколко пъти ми се случва да се качвам да свиря на чужда сцена и с чужд инструмент.В това нямаше да има нищо лошо ако си бях носил от "моите" перца в джоба,но все така се случва-изненадааа ;)

На едното място колегата ми връчи едно огромно перцище и се измъчих яко.На пича си му е удобно и така си бачка,кво да направя...

Другия път пък ми дадоха абсолютно меко перце,което на всичкото отгоре беше и кръгло.....направо ми се разлигави в ръката...

 

Всички тези неволи ме накарха да се замисля колко е важно перото за един китарист,нека му обърнем повечко внимание,може и да е интересно....

Това наистина е доста интересен проблем. По-добре е неудобен инструмент, отколкото неудобно перце. Разликата във времето, за което перцето се изплъзва от струната е минимално. И въпреки това всеки се чувства доста некомфортно ако свири някое парче с различно от обичайния размер перо или дори само различна марка.

Аз например от известно време си свиря парчета с мидъл размер-около 0.7-0.8. Само че тоя размер ми е супер неудобен ако взема да права разни упражнения. Там предпочитам тънко или най-добре дебело. Ето защо е добре човек да си разбере предпочитанията и да се придържа към тях. Стига да се е посъветвал с когото трябва....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиря с Fender Derlin 1mm,сините.Издържат дълго и са ми удобни. ;)

Иначе отдавна съм спрял да режа фонокарти,грамофонни плочи и CD-та. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слaгаш си едно перце в портфейла и като ти се наложи - вадиш го и свириш с него. Аз в момента съм с Dunlop 1мм и 1.15мм, преди ползвах едни Picato - 1мм и 0,78 май беше - за по-акустични неща. Правех си и от фонокарти и от ЦД си направих - ама не ми допада звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.