Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за домашна обстановка


apoplexia

Recommended Posts

 

Според мен, най-доброто за теб е това- но не знам дали ще е реклама. От Томан вземат 30 евро  за доставка под 800 лв, а от БГ магазин има чудесна компилация за теб без да плащаш доставката:

https://www.musicworld.bg/bg/m_3030000/i_60457/Focusrite_Scarlett_2i2_Studio_2nd_Gen.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фокусрайт е сравнително лесен за употреба.Комплекта не е лош,но ако имаш слушалки и кабели ти трябва само интерфейса,на повечето компютри тръгва без инсталации,драйвери и пр.В никакъв случай не казвам,че останалите са трудни за работа цената им е друга.Покупка от БГ е по разумна,за да важи гаранцията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото, което ме спира, за сега, от Фокусрайт, е наличито на Pro Tools | First, просто поради причината, че имам този софтуеър (безплатна регистрация през сайта). При други интерфейси, има включен различен софтуеър. Идеята ми е да се запозная с някой от включените програми, т.е. две или три, за да мога , надявам се някога, да разбера, коя отговаря на изискванията ми, които, естествено, още не знам какви са поради липса на достатъчно информация. Т.е. не да се пазарува на килограм, и после, със сигурност ще се окаже, че 3/4 от програмите са напълно излишни.

Живея във Финландия, и доставката на Томанн до тук е безплатна при сума над 199 евро. От България не е вариант, точно заради гаранцията. Има и други магазини в страната, но поради липса на различен език от фински, посочих Томанн.

До тук, долу горе стана ясно, че какъвто и да е интерфейс в ниския до среден ценови клас да избера, ще свърши работа, докато навляза ( надявам се някой ден) в материята.

Следващото проучване ще бъде за DAW. (както и запознаване със софтуера, доколкото е възможно, включен към интерфейсите). Предполагам, повечето имат някакъв trial период, което е вариант.

Относно лаптопа, не е от най-новите, i5-6300U, 16GB RAM, Win7 64bit, 256 SSD, предполагам, че е повече от достатъчен за начало, но, ще се запозная и с изискванията на производителите.

При всички случаи, в един момент е добре да има налични и студийни монитори, както и мониторни слушалки.

Благодаря за примерите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно достатъчен е лабтопа. Единственото неудобство е, че е лабтоп - стационарният компютър би бил по-удобен.

 

Относно софтуера - често с интерфейсите ти продават или диск или код написан на картонче - да си изтеглиш от сайта софтуера и да го регистрираш. Често това е орязана версия - Cubase LE (light edition) , която се оказва в последствие, че е и trial.

 

Иначе офицялно трите версии на Cubase -  Elements, Artist и Profesional са съответно 100 Eur, 309 Eur, 559 Eur. 

Но има и много други DAW на други цени, които може да харесаш повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако въпросът опира до софтуер + USB интерфейс, аз се сдобих в края на лятото с това:

https://www.thomann.de/gb/steinberg_ur22_mk2_cubase_artist_bundle.htm?ref=search_rslt_cubase+artist+upgrade_423791_1

... и до сега съм изключително доволен от резултата. Това, което получаваш е интерефейс с много добро качество, с midi вход/изход (за да може да си правиш различни еквилибристика с клавира), два комбинирани жака за инструменти. Предимство е, че нямаш нужда от външно захранване - интерфейсът си има опция за захранване през USB. Към интерфейса ти се включва entry level версията на Cubase - AI. И тук идва втората част от бъндъла: Cubase Artist Upgrade ти превръща Cubase AI в Cubase Artist, което вече разполага с много повече възможности.

 

Така, за около 250 евро получаваш и интерфейс и много добър софтуер.

Аз съм от отбора, който ще ти препоръча към това да добавиш и едни хубави слушалки, може би в ценовия диапазон между 70-100 евро. Варианти има доста. Мониторите са хубава идея, но са по-скъпа инвестиция и може да си ограничен от мястото, на което ги слагаш/слушаш. Ако решиш, след време винаги може да си добавиш към този set up.

И си готов да си експериментираш на воля :)

Редактирано от whiplash159
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разполагам с това чудо на техниката, от местното магазинче, което затвори и разпродаваше при голямо намаление.

Shure SRH240A

Но нещо не са особено детайлни.

Предвид че още не съм много сигурен къде точно да поставя цялата обстановка, на този етап монитори не ми се струват разумен вариант. Така че ще бъдат слушалки. Посочили сте варианти, ще се запозная по-подробно.

 

Искам да благодаря на всички за отделеното време, както и желание да споделят своите познания и опит. Имам доста да чета и да се запознавам с подробности, понеже има доста неясни неша. И поради тази причина, последващи въпроси, на този етап, поради липса на основа, нямат особен смисъл. т.е. не съм сигурен какво да питам. Затова мисля да задам следващи въпроси, когато наистина съм наясно какво не ми е ясно.

 

Поздрави от Китее,

Ангел

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за въпроса, може ли да кажете от къде в Пловдив или София, мога да си закупя тунер, т.е. музикален магазин с опция тест? Отдавна не съм търсил такива, и не знам дали наличните съществуват (примерно Наско на Иван Вазов в Пловдив).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Пловдив - във всеки музикален магазин...примерно в магазина на Веско Койчев в бившия партиен дом, IGS до Кукления театър, "Радослав мюзик" до Стария град и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Привет.

 

Поръчах

Steinberg UR22 MK2 Cubase Artist Bundle

и

AKG K-271 MKII

 

В крайна сметка отнякъде се започва, трупа се опит, и се минава на по-горно ниво, когато се вземе всичко от наличното.

 

Благодаря на всички за помощта!

 

При нъжда, надявам се, да мога да попитам пак в темата за съвет и насока!

 

Поздрави,

Ангел

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Да попитам в тази тема, да не отварям нова.

Имам синтезатор Yamaha PSR e413 , която разполага с 6,3'' output и USB, Има ли вариант да се включи към MIDI входа на Steinberg   с цел да се използват виртуалните инструменти на Cubase? Т.е. за бас и ударни най-вече. Или да купувам отделно MIDI клавиатура.

Редактирано от apoplexia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Порта в клавира е USB B, а нещо кабел USB B към MIDI не намирам въобще. Има ли такова животно? Или вариант с адаптер USB А женско В мъжко...

Редактирано от apoplexia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.