Jump to content
Българският форум за музиканти

(Pickups) адаптери които позвате


panko

Recommended Posts

Ефтиме можеш ли да кажеш как си намираш всички части за да направиш един завършен адаптер?

Добре ще е ако споделиш направо фирми и сайтове от където могат да се поръчат части :-)

Аз лично бих пробвал да си направя някой шантъв пикъп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ефтиме можеш ли да кажеш как си намираш всички части за да направиш един завършен адаптер?

Добре ще е ако споделиш направо фирми и сайтове от където могат да се поръчат части :-)

Аз лично бих пробвал да си направя някой шантъв пикъп.

 

тука:

Visit store

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До голяма степен, Jim-ph е прав. В бея има всичко необходимо.

За хъмбъкер, в общия случай трябват:

 

-Макари с подходящ цвят и правилния размер (има 50, 53мм и т.н.) в зависимост от позицията (бридж, нек) и типа китара.

-Метални шишове за тия макари (polepieces), може да са еднакви, може да са на едната макара прави, на другата с винтчета и т.н. В зависимост от тия неща може да се наложи да се подберат макари с подходящи отвори.

-Основа на адаптера, подходяща за избрания размер макари.

-Блокче магнит за хъмбъкер

-Дистанционери, винтчета за прикрепяне на макарите, винтове и пружини за захващане на адаптера и т.н. бръбмъзлъци

-Разбира се, емайлиран проводник с диаметър около 0.06мм.

 

Може разбира се, да се вземе готов адаптер и да се сменят магнити, да се пренавива (или размотава) и т.н.

 

За единичен адаптер най-често трябва:

1. самата основа (макара).

2.1. За алнико адаптер: 6 алнико шиша с подходящата дължина,

2.2.-За керамичен адаптер: 6 железни шиша и подходящ, поляризиран на късата си страна магнит за отдолу.

3. Декоративна капачка, винтове и пружини за захващане.

4. Проводник за навиване.

 

Не е сложно, но си е занимавка за мераклии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Fender Hot Noiseless сет на ясенова Ария произведена от Матсумоко през 81 година, трошат кокали тези адаптери но на бридж позиция ще сложа Hot Rails понеже свиря и по тежка музика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога е грешка това,мидъл сингл- койл на стратокастер е пробивен повече от релса на бриджа,бях сложил димарзио чопър-,е не ми хареса,как да е ,това си е мое мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още не сигурно дали ще е Hot Rails, доволен съм от сингъла но за хеви метъл ми звучи мудно и трябва да го сменя.знам че релсата е компромисен вариант заради по малкия обхват но не искам да дълбая за нормален хъмбъкер.високия сигнал 16.6 незнам как ще се отрази.Общо взето няма и къде да го чуя този адаптер, мъка, ще сондирам мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е за метъл-смени китарата,не знам,свирихме там на рокерски събор в гр.Рила преди е,20 години ли беше,то аз не бях и постоянния китарист- викат ме -идвай,да спасяваме участието,пак с отплеснах,но блус,хард-рок на АС-ДС едва ли се вика метъл,аз не мръднах от мидъл и нек позиция ,релсата не ми звучеше,китарата беше оригинален страт през маршал амп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам че не става за метъл и ще си взема друга но още събирам по някой лев, то сега за два бона нищо не може да вземеш, поне на мен нищо не ми харесва може би някое LTD или Jackson за оригинал няма да се преборя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Seymour Duncan TB-4JB/SH-1 59 на едната китара

 

а на Лес Пола:

 

Emg 57/66

Би ли споделил каква точно е китарата?

 

 

Знам че не става за метъл и ще си взема друга но още събирам по някой лев, то сега за два бона нищо не може да вземеш, поне на мен нищо не ми харесва може би някое LTD или Jackson за оригинал няма да се преборя.

Ако ти трябва метъл брадва, може да имам каквото търсиш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, извинявам се предварително, че задавам страничен въпрос, горе-долу във връзка с темата за изработка на адаптри, и то от чисто визуална страна - някой занимава ли се с ецване и финиш на капачки на адаптри? Някакъв опит за споделяне?

 

От известно време ми се иска да прибавя малко допълнително неприятен и мърляв вид на една от китарите и разглеждам доста малки производители.
Това е генералната насока, отдавна точа лиги по някакъв Jazzmaster с P90-ки.

CQ-L9gdWUAAP8KK.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

taktun, on 09 Feb 2017 - 20:10, said:snapback.png

Seymour Duncan TB-4JB/SH-1 59 на едната китара

 

а на Лес Пола:

 

Emg 57/66

Би ли споделил каква точно е китарата?

 

 

Разбира се,със Дънканите е ESP Horizon,а с EMG тата е ESP Eclipse

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.