Jump to content
Българският форум за музиканти

Hartke VX 410


emosms

Recommended Posts

Ползвам hartke xl410 без хорна, леко модифицирано :)) 2та алуминиеви говорителя са сменени с винилови. Така го бях взел през 2013, докато бях в Англия. Главата е хартке ha4000, 400 w, в тази конфигурация вади около 290 вата (така поне пише върху него). Съвършено съм доволен. Стани (абат) ще ме извинява, но изцяло не съм съгласен с него. Преди 2 месеца дори делихме една сцена, но те пътуваха и бяха пристигнали по-късно, точно когато ние приключвахме. Ако беше послушал, друго щеше да казваш тук :)

Звукът е доста пробивен и отчетлив, алуминиевите говорители са много добър избор. Мнение от първо лице. В кралството свирих в една репетиционна с едни англичани. Единият от местните ригове в репетиционната (за китара, нали) беше с прецакан бутон за усилване и можеше да бузи само на макс, затова се наложи да сложа моя на 3 (от 10). Навярно някои от колегите могат да ми се смеят, но аз съм бил там и това ми се е случило - като засвирихме въздухът се втечни. Някакси се сгъсти. Аз бях най-шумният от всички. 1 час продължи това нещо, на втората песен си сложих топчета от тоалетна хартия в ушите. После 1-2 дена почти не чувах.

По твоя въпрос - свиря с 5-стр. басове и съм доволен от ниските. Е, ние свирим от дъжд на вятър, иначе бих си взел и една алуминиева 15ка, да завърша рига, но към момента няма смисъл. Само ще си я гледам.

 

https://www.facebook.com/hristo.dangalov/videos/10206949735292852/

 

Ето един линк, може да го чуеш в действие. Съжалявам, че вокалът няма глас. Така става, когато единствената ти репетиция е 3 часа преди участието :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Различни конфигурации с 410 на Hartke ползват Victor Wooten,Billy Sheehan,Geezer Butler(Black Sabbath) както и покойният Джек Брус в последните си години.Аз мисля че тези хора държат на качеството си на звука.Вярно че почти всичките вкарват в играта и 115 или 215 модули към 410ките,но те озвучават места далеч по-просторни от нашите мази,гаражи,бараки,кьошкове и т.н. с всичките им там ями ,трапове. и дупки в паркета където ниските честоти да пропадат....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.