Jump to content
Българският форум за музиканти

Хармонайзерите - тези "ненужни уреди"


IvanDTr

Recommended Posts

Аз съм от един месец във форума, но забелязах, че понякога има доста обидни изказвания.

Сарказъмът си е сарказъм, бъзикът си е бъзик - самият аз ги ползвам в изобилие, но директни обиди от рода на: "Нищо не става от тебе!", "Ти лъжеш!" или "Манаф си бе, Пенчо!" ми правят лошо впечатление.

Вярно, че сме метъли и това ни задължава да се оригваме гръмко в паузата между две песни в кръчмата, вярно, че не трябва да си говорим на "Вие", но все пак трябва да имаме и малко толеранс едни към други.

Да се шегуваме по-изтънчено, а?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бояне, сине ... :cheers:

Ако имаш 4 хармонайзера, не е нужно да ги ползваш наведнъж :cheers: Например можещ да ползваш по един на няколко различни места :cheers: Хахахахахахха :happy:

Аз например ползвам реално 2 от тях - които смятам че дават най-добро качество - Дигитековете, другите два просто ги получих по "наследство" :happy: тези които са в КЕТРОН МидДжей и Ямаха Тайръс. Тях не съм ги искал :happy: Ама дойдоха с машините :dance:

Ако си достатъчно находчив можеш да ползващ различни опции от тях само - например вградените вокални ефекти от единия, хармонайзерите от другия, пич коректора от третия и нещо друго от четвъртия, но .... Това всъщност е за екстендет юзери, какъвто ти едва ли си, като чета забележките ти... Не ми се сърди за откровението :lol:

Второ - това което имах предвид е че ХАРМОНАЙЗЕР отдавна не означава само ефект за добавяне на хармонии, a доста сруги неща.

И трето - наистина не прочетох докрай първата статия, защото и сам мога да си преведа това което професионалистите пишат B) Не е нужно да влизам във форума и някой да ми го превежда, ако ме разбираш за какво говоря.

Аз самия имам огромно количество ОРИГИНАЛНА литература, която отдавна е изчерпала въпросната информация.

И последно - мерси че отдели време да погледнеш гиъра :) Надявам се научи нещо ново и съм ти бил полезен с нещо :D

Не ти се сърдя сине... :P

.

Като за трубадур доста разбираш от хармонайзери. Само крайният резултат от тази хармонизация май не е много убедителен. Малко като basic demo се получават нещата май... :rolleyes: Та за професионализъм не ми се отваря тема. Едва ли ще успееш да бъдеш достатъчно убедителен. Все пак, все още си на етап кръчмарско свирене ;)

Е, личи си, че си попрочел някоя и друга книжка. Резултат на практика дали има някакъв.. :think:

:read:

Явно искаш да изпъкнеш с някакви познания по форумите и се изтъкваш не където и на който трябва.

 

А че те е подгонил и един нарцисизъм... ама то си е твой проблем. :P

Дерзай сине

:D:D:D

 

 

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бояне, сине ... :happy:

Ако имаш 4 хармонайзера, не е нужно да ги ползваш наведнъж :happy: Например можещ да ползваш по един на няколко различни места :happy: Хахахахахахха :dance:

Аз например ползвам реално 2 от тях - които смятам че дават най-добро качество - Дигитековете, другите два просто ги получих по "наследство" :lol: тези които са в КЕТРОН МидДжей и Ямаха Тайръс. Тях не съм ги искал B) Ама дойдоха с машините :)

Ако си достатъчно находчив можеш да ползващ различни опции от тях само - например вградените вокални ефекти от единия, хармонайзерите от другия, пич коректора от третия и нещо друго от четвъртия, но .... Това всъщност е за екстендет юзери, какъвто ти едва ли си, като чета забележките ти... Не ми се сърди за откровението :D

Второ - това което имах предвид е че ХАРМОНАЙЗЕР отдавна не означава само ефект за добавяне на хармонии, a доста сруги неща.

И трето - наистина не прочетох докрай първата статия, защото и сам мога да си преведа това което професионалистите пишат :P Не е нужно да влизам във форума и някой да ми го превежда, ако ме разбираш за какво говоря.

Аз самия имам огромно количество ОРИГИНАЛНА литература, която отдавна е изчерпала въпросната информация.

И последно - мерси че отдели време да погледнеш гиъра :P Надявам се научи нещо ново и съм ти бил полезен с нещо :D

Не ти се сърдя сине... :D

.

Като за трубадур доста разбираш от хармонайзери. Само крайният резултат от тази хармонизация май не е много убедителен. Малко като basic demo се получават нещата май... :cheers: Та за професионализъм не ми се отваря тема. Едва ли ще успееш да бъдеш достатъчно убедителен. Все пак, все още си на етап кръчмарско свирене ;)

Е, личи си, че си попрочел някоя и друга книжка. Резултат на практика дали има някакъв.. :think:

:read:

Явно искаш да изпъкнеш с някакви познания по форумите и се изтъкваш не където и на който трябва.

 

А че те е подгонил и един нарцисизъм... ама то си е твой проблем. :D

Дерзай сине

;):P;)

 

 

:hello:

:rolleyes::cheers::cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Понеже ми стана интересно, да попитам по темата.

 

ТУК

Има 3 записа на група eX, в които женските вокали доста ми харесват, на живо девойката не звучи баш така :bravo:. Та, да попитам, с хармонайзер ли е постигнато това или просто с overdubbing?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже ми стана интересно, да попитам по темата.

 

ТУК

Има 3 записа на група eX, в които женските вокали доста ми харесват, на живо девойката не звучи баш така :D. Та, да попитам, с хармонайзер ли е постигнато това или просто с overdubbing?

пее, демек "овърдъбинг" (и дилей има бтв...и хармонизирания трак е изместен леко напред....готино :D )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Имам само една молба още - дайте примери за софтуерни и хардуерни хармонайзери, модели версии и тн. Това би било много полезно спорд мен.

 

Аз понеже чета от няколко дена BBE Sonic Maximazier та реших да обадя и аз в тази тема. Него примерно го има като hardware и като freeware. Кое по добро не знам

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам само една молба още - дайте примери за софтуерни и хардуерни хармонайзери, модели версии и тн. Това би било много полезно спорд мен.

 

Готина тема. Да, и аз бих желал да чуя някакви препоръки за хардуерни или софтуерни хармонайзери от хората във форума, които са ги ползвали. Интересувам се също можете ли да ми кажете от личен опит доколко реалистично звучат тези хармонайзери според вас? Аз досега съм ползвал само софтуерни pitch shifters, но при всяко отместване на гласа ми с повече от 2 тона получавах или ефекта "Дарт Вейдър" или ефекта на детското гласче :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...
Готина тема. Да, и аз бих желал да чуя някакви препоръки за хардуерни или софтуерни хармонайзери от хората във форума, които са ги ползвали. Интересувам се също можете ли да ми кажете от личен опит доколко реалистично звучат тези хармонайзери според вас? Аз досега съм ползвал само софтуерни pitch shifters, но при всяко отместване на гласа ми с повече от 2 тона получавах или ефекта "Дарт Вейдър" или ефекта на детското гласче :greenball:

 

Наскоро си взех Digitech Vocalist 4 Live и честно казано го препоръчвам. Ако е настроен правилно хармониите са невероятно реалистични - изключено е слушателят да разбере дали певецът е използвал хармонайзер или си е изпял бекинг вокалите сам :cheers2: Да не говорим за всичките останали възможности, които процесорът предоставя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готина тема. Да, и аз бих желал да чуя някакви препоръки за хардуерни или софтуерни хармонайзери от хората във форума, които са ги ползвали. Интересувам се също можете ли да ми кажете от личен опит доколко реалистично звучат тези хармонайзери според вас? Аз досега съм ползвал само софтуерни pitch shifters, но при всяко отместване на гласа ми с повече от 2 тона получавах или ефекта "Дарт Вейдър" или ефекта на детското гласче :D

 

Наскоро си взех Digitech Vocalist 4 Live и честно казано го препоръчвам. Ако е настроен правилно хармониите са невероятно реалистични - изключено е слушателят да разбере дали певецът е използвал хармонайзер или си е изпял бекинг вокалите сам :hysterical: Да не говорим за всичките останали възможности, които процесорът предоставя.

Явно аз не съм "слушател", понеже винаги разбирам кога работи дигитъч-а и кога някой наистина пее хармониите. :greenball:

Екзалтиран си понеже, както сам казваш...досега си имал досег с простите питч шифтери, които не работят с форманта и естествено като не чуваш вече Дарт Вейдър и Мики Маус...ти се струва, че всичко е перфектно....но всъщност не е точно така.

Иначе "вокалист"-ът по принцип си е хубава машинка...поне за тези които могат да пеят горе-долу в тоналността. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно аз не съм "слушател", понеже винаги разбирам кога работи дигитъч-а и кога някой наистина пее хармониите.

 

Значи трябва да го настроиш да пасва по-добре на гласа на певеца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно аз не съм "слушател", понеже винаги разбирам кога работи дигитъч-а и кога някой наистина пее хармониите.

 

Значи трябва да го настроиш да пасва по-добре на гласа на певеца.

Този ефект не случайно се казва Live а не Studio, Pro или нещо от тоя сорт. Няма хармонайзер който при запис може достойно да замести изпяти беквокали и многогласия. За концерти както и за демо записи е перфектно решение ама бих те посъветвал да не записваш с него професионални продукции.

 

Според мене обаче идеята на темата тука е по-скоро хармонайзери не като питч шифтъри а като обогатители на саунда ... или бъркам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма хармонайзер който при запис може достойно да замести изпяти беквокали и многогласия.

 

Твърде крайно и твърде субективно мнение.

Субективно - да ; крайно - не. Поне в този момент от развитието на технологиите все още не са измислили перфектния вокалист. След 10-20 години може и да изкарат почти неразпознаваем "бекграунд" (а може и най-после да измислят така дългоочаквания от много хора "перфектен" вокал елиминатор :greenball: )...но засега това е положението.

 

...а ти приеми, че на света има и хора с по-прецизен слух от този на други... :secret:

Редактирано от yamaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.