Jump to content
Българският форум за музиканти

(Брум)Как да открия от къде идва проблема?


Satanachrist

Recommended Posts

Пробвай със нови кабели, екранирай си китарата,използвай добре филтрирано и стабилизирано захранване,купи си нойз гейт.Също може да са вързани неправилно намотките на адаптера.

Редактирано от jorog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Техник ми е казал,че китарата няма нужда от екраниране понеже е с Humbuckers и почти нищо няма да се промени дори и да се екранира.Кабелите,както съм писал по-преди,са фендерски и напълно изправни.Остава със адаптера да е проблема,защото при скуайъра захранването не съм усетил да дава чак такъв силен брум.Може би е от адаптера,но не знам.Най-кофти е да не знаеш от къде идва проблема като цяло,но...живот.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с Baby Thomas. И аз имах камионче на DigiTech някога си, но толкова го мразех заради шума (иначе вадеше стабилен тон, маа' му стара!), че го разкарах за 0 лева.

 

Съвети от мен:

 

1. Батерия за камиончето. Така ще видиш дали не е от захранването.

2. Пробвай китарата и усилвателя когато свириш, а не като ги държиш едва ли не допрени заедно без да правиш нищо.

3. Тъмно ми е видеото ти, ама имаш ли гейн от кубето? Такъв "chain" води до шум, няма как.

4. Ако свириш с гейн от кубето + камионче, изравни гейновете и пак пробвай.

5. Виж само китарата през кубето, защото... защото така. С евтина китара си, не се надявай на кадърна електроника, макар и да е с хъмбъкъри. Не се надявай на чудеса с китара от 200 лева. Просто недей. Иначе скъпите адаптери се обезсмислят.

6. А смени ли блендите? Да видиш как работи на бриджа, нека, а и на двата?

 

 

Личното ми мнение е, че имаш по-скоро проблем с тока, отколкото с китарата, ама кой да знае. Дай по-добро демо ако може, пък ще го мислим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах с батерия - същата работа.Освен това бръмчи на всички адаптери еднакво,а като намаля единия потенциометър(който не мога да разбера точно за какво е,не този за звука,а другия)шума изчезва и звука се променя.Просто изглежда електрониката не е нищо особено,но се сменя така или иначе.

 

 

Имам гейн на кубето,но не е от значение,защото свиря през чистия канал,не мешам драйв и дисторшън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей,важно съобщение(...направо)!Сложих батерията и в тока включих единствено кубето.Шумът значително намаля(доста!)и вече няма припукване като сменям акорди!Преди включвах кубето и захранването на педалчето в един контакт с едно мини черно разклонителче като ония за телевизионните игри и имаше брум.Изглежда трябва да го карам с батерийки!Както и да е,благодаря ви на всички,които се отзоваха!Много здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forum.muzikant.org/topic/64113-noaaeeecedhaii-e-oeeodhedhaii-9-aieoiai-caodhaiaaiaa-ca-eeoadhie-aaoaaeoe/

Ето тук е много добре изобразено и обяснено как да си изработиш филтрирано и стабилизирано захранване.

Гледай захранването да е над 500мА (1000мА примерно),че този ефект има ненормално висока консумация(около 530мА)

което ще изтощи една 9-волтова батерия за 4 часа.Ако не можеш да си го изработиш ,пробвай при техника. ;)

Ако си вземеш и един хубав нойз гейт шума ти ще изчезне на 100 %.

Редактирано от jorog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре,това е единия вариант.Аз мислех да взема една 9 волтова батерия,която да е акумулаторна и да я презареждам със зариадно.Дали е добра идея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм съгласен с BabyThomas - хич не слушаш какво ти се говори. Това с батерията го повторихме не знам колко хора в тая тема не знам колко пъти.

 

Акумулаторна батерия не мисля, че е добра идея, заради свойството й на работа - тя се разрежда бързо, дори и без да се използва. За съвсем прост експеримент - вземи два идентични стайни часовника тип китайски ментета, сложа на единия нормална батерия, на другия - презареждаща се, и си направи изводите коя батерия колко изкарва. Друг е въпросът колко свириш, може пък и да върши работа за теб. В общи линии -  намери си един читав траф и не се занимавай с глупости. Малък хинт - ако има амнайсе накрайника на жицата и има избор от 5-6 напрежения, и струва 5 лева, не е добър адаптер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BTW, има 9-волтови батерии на eneloop, които не се саморазреждат толкова и стават да се ползват в музикални инструменти (китара/бас). За овърдрайв педал няма причина да не станат (стига да се вади всеки път жака от входа на ефекта).

 

Казвам го само принципно, за парите, нужни за зарядно и батерия, ще се купи/направи чудно захранване. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не трябва да се забравя по-ниското напрежение на зареждащите се батерии(1.2 вместо 1.5V) - за тези дето уж трябва да са 9V не знам дали и колко е разликата

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така става ,но ще трябва да я презареждаш на всеки 4 часа работа ,докато доброто захранване е цялостно решение на проблема.Частите за споменатото захранване са около 5лв. без адаптера(тъй като спомена че си имаш 9в.адаптер от ел.игра ,може него да използваш) и работата да ти е около 5-10лв.(за изработка от ел.техника) макс.15 лева да излезне.

http://www.digitech.com/en/products/metal-master

http://www.musiciansfriend.com/accessories/digitech-ps200r-power-supply

Като гледам на оригиналното захранване пише 9,6V 300mA.Мисля ,че към частите за стабилизирано захранването може да се добави и един малък радиатор.http://vikiwat.com/aluminiev-profil-0.25m.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.