Jump to content
Българският форум за музиканти

Ефекти за китара, произвеждани от съфорумци


Evtim Djerekarov

Recommended Posts

Distortion MXR+. Интегралата е NE5534, диодите са GAZ 17, електролитите са танталови, механичен ключ с пълно изключване на схемата, кондензатори WIMА, 0.125W резистори, потенциометри - 500К log за дистер и 50K log за усилване, алуминиева кутия, 12V захранване от батерия, която умря и сега ще правя външно захранване.

 

Distortion_MXR.jpg

 

 

Ако някой напира много за такъв дистер в зависимост от вложените части е с цена от 30 до 50 лева. Нямам семпли.

 

Препечатано от: http://www.karatebulgaria.com/alex/archive.php/2007-03-21

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоз тюбскриймър много лампов звук вади!Много гот!

Аз си бях правил DOD YJM308,ама звука му е доста по-остър и режещ,а със гейн на мах става бая стъргало. :surprise:

А звука на Маршал Драйв Мастъра какво представлява.Някакви семпли ако може да даде някой?Гледам Металхамър го е правил ако може да каже 2-3 думи или направо семпли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правил съм на маршал Guv'nor -a не е лош (по мое мнение) би трябвало да е подобен като звук на драйв мастъра. На официалния сайт няма инфо но това трябва да е педала. Като дизайн също прилича на Guv

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Преди 10тина дена имах възможност да пробвам доста обстойно един Firesound на нашия съфорумник Никифена.Ефекта звучи прекрасно и е много много сходен с Тюбскриимъра на Ибанец.Отличава се с прозрачен и хармоничен саунд,високо изходно ниво(което го прави подходящ за употреба и със силни хъмбъкъри)и е подходящ,както за самостоятелен ефект(за блус,класически рок и тн.),така и за бустер на апаратурни драйвове или други дисторшъни.

 

Цената му доколкото си спомням беше съвсем достъпна и от два до три пъти по ниска от тези на тюбскриимърите(моя TS808 например струваше около 350 лева,а TS9 май беше около 250

 

п.п.Дизайна му също е гот и е направата е много стабилна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Здравейте!

 

Искам да кажа само едно сърдечно Благодаря на Ники от Пловдив.

сансампа му е много готин.

 

Успех!

 

Минко

Варна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и 1 семпъл

 

http://creature.nationalradio.bg/zone/inde...sgow%20Kiss.mp3

Ако не можете да го свалите, влезте в тази директория и от там:

http://creature.nationalradio.bg/zone/inde...p?dir=niki/gt2/

можеш ли да оправиш линковете, защото явно вече директорията не съществува..... или ги качи в http://www.putfile.com/ примерно ;)

 

П.С.: Ако някой има повече семпли на СансАмп-а моля да ми праща :recourse:

:music:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
^ семпълчето отдавна го няма на горният линк.

Ето тук съм го качил:

http://nikifena.data.bg/muzika/Glasgow%20Kiss.mp3

 

 

имам сансампа от близо година звука много ми допада ама не прилича на звука от солото на това демо та въпроса ми е през какво минава звука след сансампа за да стане такъв ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ето едни педалче,което направих за приятел.

oct0715fa6.th.jpg

 

Ефекта е копие на Marshall Guv'nor(с избор на клипинг диоди между червени светодиоди и 1N4148),като е добавена спийкър симулация Condor Cab Sim от www.runoffgoove.com.

Спйкър симулацията може да се байпасва и ефекта може да се ползва само като дисторшън,само като спийкър симулатор или дисторшън със спийкър симулатор.За външния вид се погрижи един приятел. :)

Целеше се минимална цена и частите с кутията ми излезнаха 20 лв,но не са от най-качествените. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговор:От Викиват(Пловдив) 5.60 е. :hysterical:

Честно казнао не ти я препоръчвам.Кутията е от нераждавейка и няма нишо предвидено за захващане на двата капака.За това и е хваната с 4 болта.Ако можеш да си намериш по-качествена не взимай такава.Аз в Пловдив не намирам други.

Я някой да сподели от къде се намират кутийки,на какви цени и мога ли да си намеря достатъчно голяма и здрава за шаси на усилвател?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Пловдив има пластмасови кутии в Кузмов, Викиват. Метални кутии има във Викиват (слаби като здравина) и в Електронинвест (доста добри, здрави, масивни и скъпи)

 

п.с. Във Викиват има "ракови" кутии - мисля че 30 лв. за бройка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.