Jump to content
Българският форум за музиканти

Gibson Owners' Club Bg


gueorgues

Recommended Posts

това е ЛП Делукс, 1975 година, "Vorg" - експортен бранд на фабрика Матсумоку. Доста скъп модел беше (100.000¥). Адаптери са Maxon мини-хъмбакери. Идеята на ЛП делукс е да бъде съвместима и с мини-хъмбове и с Р90. Тя звучи много прозрачно и бистро с тези хъмбове, въпреки доста висок аутпут.

Редактирано от Jim-ph
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И сега има модели с такива адаптери, водят се P90-sized humbucker, или нещо подобно. Бранда Vintage има такива модели LP.

Като на другия "не-гибсън" адаптерите обаче аз поне за първи път виждам - да не би да са сингли в хъмбъкер размер, или пък някакви stacked хъмбъкери..?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на Греко егц1000 са Р94 тип сингли. Хъмбакер-размер. Ако по-точно - тези: http://www.axetec.co.uk/guitar_parts_uk_081.htm

Има подобни и на гибсън и сеймур обаче са доста мътни, а тези на айрон гийр са прозрачни и ярки. Тази китара е се получила голям специалитет! Много бистр тон от началото (кленов гриф, абанос), плюс към това сложих джескар голд прагове, те много добре подчертават високи, и плюс тези сингли. Направо бих казал - това е каквото трябва да правиш с Норлин гибсън ЛП-та, а не да опитваш да изкараш Слаш от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Нещо, които се среща рядко тази тема, Gibson Flying V. На дърти години ме обхвана носталгията и стана тя каквато стана!

Gibson Flying V 120
037584960-big.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте.

Имам следните две питания :

- някой знае ли защо се бави публикуването на спецификациите на моделите на Gibson  за 2017 г.

- някой пробвал ли е ЛП 2016. Интересува ме това закръгляне при снадката гриф-тяло дали улеснява свиренето на горни позиции или е рекламен трик.

 

И като съм почнал - освен e-bay има ли някакви други изгодни сайтове за Gibson втора употреба ?

 

Поздрави на всички !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, наистина странно, че още няма спецификации, при положение, че са вече се продават. Пробвай в youtube канала на Rob Chapman - има разни сравнения и демота на новите модели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.