Jump to content
Българският форум за музиканти

Addictive Drums


DYLGIQ

Recommended Posts

Щот се пристрастих, останах брутално разочарован, когато никой хост - ни Кубасе, ни Нуендо, ни Аблетон, ни Секвоя, нито дори Самлитуд - не щя да отвори въпросните Адиктив дръмс след преинстала на Уиндоуса. Длл-то си е в папката ВСТ плугинс, но сред ВСТ инструментите няма Адиктив дръмс. Изумен съм, помагайте - има ли начин да накарам някоя хост програма да възприеме насила въпросното приложение? В абстинентен пристъп опитах метадонови заместители като БФД, ДКФХ, ЕЗДР, ама не е същото - гърчовете продължават...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 64
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Съвсем скоро коментирахме как се ауторизира, има едийн файл, който Кейгена иска да запази и ако му дадеш грешен фолдър, Аддиктива не тръгва. Сега нямам време да намеря темата, потърси ако искаш. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, гледах я темата, но не ми върши работа - аз дори не стигам до ауторизация - просто не мога да стартирам приложението, щото АД го няма като ВСТ инструмент. Не мога да го отворя, за да го ауторизирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...щото АД го няма като ВСТ инструмент...

 

А да го добавиш ръчно чрез Плъгин менаджера на Кюбейс? Или... (щом казваш, че с няколко хоста не бачка)... Тогава може да е няк'ав генерален проблем, но наистина в момента не се сещам как да помогна. Освен да опиташ със Сонар 6 (ако не си) или някой от малките и непретенциозни VST хосто програмчета - да речем SpinAudio Virtual Mixing Console...

 

П.П. А защо не опиташ да поизчистиш регистрите на ХР, ръчно или с някой софт като Registry First Aid Platinum 6 (поне аз него най-уважавам)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове демото ми на Адиктив дръмс изтече ,но нямам authorization code за да я активирам нормално.

Някой може ли да помогне?

 

Мерси

 

Тук не е торент сайт, пълен с уарез! Прочети правилата на форума ни! IgniteAll

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Значи инсталирах си ezdrummer-a обаче по това което четох за addictive drums ми се стори, че трябва да са доста по-добри и реших да ги пробвам...свалих си DVD-то, инсталирах го всичко уж точно, но в Cubase-a не ми ги дава да си ги избера изобщо, а пък в plugin information ми излиза и техния плугин, само че без никакво инфо за версия и прочие, все едно, че нещо не е наред...та някой ако е имал подобен проблем или ако може да помогне ще съм благодарен :blush:

 

Боби

Редактирано от Ohial Ixela
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... първо няма такова нещо на базата на което да се каже че Addictive Drums са по добри от Ез дръмъра , да не говорим пък и за и доста по добри - някой те е подвел жестоко - и двата софта са на конкурентно ниво по отношение на звук , но Addictive Drums звучат като типични репетиционни барабани с всичките недостатъци и плюсове , а Ез дръмара особено Дръмкит фром хел за рок и хеви , звучат доста по обработено и се вписват по лесно в звукозаписния процес ако разбира се идеята ти е да правиш парчета , а не да си лупаш на миди клавиатура барабани за удоволствие - в този случай Addictive Drums може и по да ти допаднат повече , но пак е въпрос на вкус . А по въпроса за проблема ти - ако софта ти е читав - в смисъл да е добре кракнат ако е ''фрий '' не би трябвало да имаш проблеми , доколкото си спомняв в инсталирането на Addictive Drums нямаше нищо по особено като процедура и ако се следва внимателно всичко би трябвало да е наред . всъщност лесно може да провериш къде е проблема - единия начин е ако Cubase Sx3 отваря без проблем други ВСТ интрументи - синтита и т.н. , освен това не е лошо да имаш и втора програма за работа - аз ползвам Фрути Лупс - програмата е малка - около 50 мгб , сравнително лесна за работа и винаги може да се ползва за тестова за това дали върви даден софт и ако не къде е проблема - в самия софт или в програмата . препоръчвам ти освен това да ползваш програми и софт кракнати от познати фирми от типа на H2O , AIR , DELIRIUM и т.н. там поне има някакви гаранции , особено на H2O , че софта ще сработи добре и проблемите ще са минимални - Cubase Sx3 го има на Н2О и е супер . доколкото знам Addictive Drums не са краквани от някоя от познатите фирми , но варианта който аз пробвах беше добър , въпреки че е малко тежка установка и е препоръчителна рамта ти да е над 512 за да не се получават засечки и т.н. ... та значи ако Cubase Sx3 отваря ВСТ без проблем то проблема е в Addictive Drums - тогава ти остава да преисталираш , но този път внимателно - чети всичко преди да правиш отметки при инсталация . ако всичко си спазил и пак не върви , то тогава трябва да потърсиш друг вариант или на Addictive Drums или на Cubase Sx3 или да минеш на Ез Дръмър .

..... между другото бих ти препоръчал софта SuperQuartet на фирмата Edirol - софта е около 50 гига и има вичко основно което ти трябва - барабани - доста добри за размера на програмата , басове - също на много добро ниво , китари - е тук нещата все още не са на ниво , но те не са на ниво никъде особено за двърди китари , и пиано- в два варианта - акустично и електрическо - и тук саунда е много добър с оглед на големината на софта . това е накратко . желая успех . Цеко :)

Редактирано от zanev 70
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами...пробвах да преинсталирам addictive drums 2 пъти и пак нищо не се получи...Cubase-a си бях намерил DVD обаче след като го издърпах имаше някакъв проблем и не искаше да се инсталира и се задоволих с една версия от датата си я дръпнах към 140мб беше...принципно други vst плугини не съм пробвал, освен EZDrummer-a, които си ми върви без никакви проблеми, но специално Drum Kit From Hell Expansion-a на мен касата и соло барабанчето ми звучат меко казано отвратително, а пък на стандартния рок/поп пакет само те ме кефят...като цяло би ми свършил работа, но няма нито еквалайзер, нито ефекти а пък така барабаните без малко ривърб и финна настройка откъм честотите на мен не ми харесват...в краен случай мислех да запиша по отделно каса, барабанче, томове и т.н. и да ги смесвам после обаче идеята не ми допада особено...Addictive drums-a го намерих релийз на AiR, и нз мисля, че не е в него проблема, освен в Cubase-a да е (който ми е на h2o). Та ако може някой да ми каже откъде да си дръпна изпробван и надежден Cubase ?

 

Боби

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... но Addictive Drums звучат като типични репетиционни барабани с всичките недостатъци и плюсове ....

 

:pray::) Еййй бате Цеко не се изказвай така де, може да не си сигуран в изказването си помисли, не е ли

по добре ти да си направиш нещата да ти звучът както искаш отколкото да ти са готово на калъп и всички да звучът еднакво а, :lol:

 

 

Ohial Ixela хубавото при адактива, е че барабаните звучът така все едно в момента си им сложил Хубави микрофони, на хубав комплект барабани и

ги записваш в добре обработено акустично помещение или в дръмс рум, просто са малко по трудни за работа от към да им докараш добрият звук, който ти

дава на готово ездръмера, ама аз лично мерси, предпочитам сам , а и от скоро имам дръмс модул и с тригери на всеки барабан става страхотен звук с Адактива :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Addictive Drums има прекрасно разнообразие от звук :) Всичко става , от Радка пиратка (сетих се за оня пич с блендата от другата тема) до Хеви Метъл барабани стил 80те и 90те (ех тез барабни от Cross of Thorns на Black Sabbath още са ми в главата)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да мерси, аз просто питах дали някой може да знае защо не ми тръгва addictive плугин-а, а вече като го подкарам ще преценя кой от двата да ползвам...

Редактирано от Ohial Ixela
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... както казах всичко е въпрос на вкус ..... колкото хора толкова мнения .... а по въпроса дали някой е подготвен , а друг не няма да изкажа мнение ..... да се правят кофички на плажа от пясък преди да дойде вълната е доста популярно детско занимание , което обаче смятам да пропусна днес ....... :):pray::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много оф стана :)

 

Пич , виж си инсталацията в коя папка е , къде са ти банките ... Пробвай да я пуснеш в друга програма , дори във FL Studio съм ги пускал без проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.