Jump to content
Българският форум за музиканти

Guitar FX Box


flash_max

Recommended Posts

днес си инсталирах guitar fx 3 и като вече като си я инсталирах ми даде е те тая бележка My Webpage та въпросът ми е такъв: може ли да си тръгне програмата или да си търся нещо друго от типа- guitar effects proccessor software

Редактирано от flash_max
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

здравейте! преди бях пуснал една тема за guitar fx3 и искам да попитам от къде мога да си я дръпна и да не е само демо(тоест искам и да си пусна китарата а не само да чувам демо парчето записано към програмката)тези, които са търсили програмата къде ли не ,знаят за какво говоря. благодаря предварително на всички отговорили!

Редактирано от flash_max
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
днес си инсталирах guitar fx 3 и като вече като си я инсталирах ми даде е те тая бележка My Webpage та въпросът ми е такъв: може ли да си тръгне програмата или да си търся нещо друго от типа- guitar effects proccessor software

 

знам 4е програмата изисква да имаш нет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте! преди бях пуснал една тема за guitar fx3 и искам да попитам от къде мога да си я дръпна и да не е само демо(тоест искам и да си пусна китарата а не само да чувам демо парчето записано към програмката)тези, които са търсили програмата къде ли не ,знаят за какво говоря. благодаря предварително на всички отговорили!

 

програмата работи дори да е демо, трябва да избереш някои PRESETS, примерно New Demo.pre

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

тъй като съм начинаещ китарист (да бе да :metalist: даже и това несъм) тука се опитвам да свиря една песен обаче нещо незвучи както трябва като свиря и строя дето е за песента е drop D (D,A,D,G,B,e) обаче тунера на програмата има D1,D#1 и цифрите се сменят до 6 и хубаво направил съм строя да е DADGBe уж обаче то изглежда така D2,A3,D3,G3,B4,E4 и така немога да разбера тия цифри за кво са аджеба :/, че немога да си настроя тъкмо почна да върви песента само при B4,E4 който явно са правилни щото интрото го правя 1към1 с оригинала ама другите нещо неса съвсем точни та някой ще ми разясни ли тези цифри (1,2,3,4,5,6) за кво служат и как да разбирам как да ги настройвам занапред???

 

п.п сори за лейм въпроса ама невсичко мога сам да си го обясня?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цифрите отговарят на октавата, от която е съответния тон. Например А3 е До от 3-та октава. Само дето на практика това не е 2-ра октава, но нека не изпадаме в подробности...

Щом си толкова нууб, че не можеш да си настроиш китарата дори с тунер най-добре намери някакви туториали/учебници/школи/видео уроци за начинаещи и попрочети малко. Можеш да потърсиш и тук във Форума. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Например А3 е До от 3-та октава. Само дето на практика това не е 2-ра октава, но нека не изпадаме в подробности...

 

А3 = Ла от трета октава

С3 = До от трета октава

Мсилил си си за друго докато си писал май ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изтегли си груг тунер дето не се налага ти да му задаваш каква нота да ти е празната струна,има такива дето ти показват винаги на коя нота си,може и да си проверяваш китарата дали е вярна нагоре по прагчетата.

CHROMATIC TUNER или CHROMATIA TUNER не се сещам името ама е добър...успех

 

може и по слух да си настроиш ако можеш.при отпусната 6-та струна в РЕ,трябва да звучи точно една октава по ниско от 4-та свободна или 5-та на 5-то прагче...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Мсилил си си за друго докато си писал май :dance:

 

Свирех блусче в До, какво толкова... :punk_guitar:

 

G-Tune 2.5 е МНОГО як! От него само хардуерния ми Корг СА-30 е по-як всъщност! :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

така имам проблем с тази програма , guitar fx box2 .6 инсталирам я вкарвам китарата в жака на микрофона (с преходник разбира се) и нищо , realtech показва че е лине ин но китарата не звучи ? Когато стартирам програмата настроивам нещата и давам старт, тогава излиза някакъв умопобъркващ шум . Какво да правя моля ви кажете ми направо се измъчих

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така

първо включи китарата в line in а не в микрофона

после отвори миксера(volume control)

намери си line in и му дай mute

options >>> properties >>> recording

отдолу се отвоаря списък с неща с отметки

сложи си отметка на line in >>> OK

сега под волюмето на line in имаш select -> отмятай

готов си да пуснеш fx box

 

сега един съвет: дръпни си guitar rig или amplitube

много по-добър звук ше можеш да извадиш

(:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само не мога да уцеля кои кабел те са мик-червен,колони зелен , колони-син а и не ми разрешава да дам селект смисел натискам го и то не се отмята

Редактирано от stratevcaster2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.