Jump to content
Българският форум за музиканти

Консерватория


Recommended Posts

здравейте.тъй като ми предстои кандидатсване искам да запитам,ако има някой информиран.какъв е изпита в музикалната академия (консерваторията) в София за ударни инструменти.и мислите ли че може без уроци да се влезе в консерваторията.и също така бях чул и че и в пловдив има музикално училище в което има специалност ударни инструменти.вярно ли е и какви са изпитите там ?

благодаря ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно забравяш да влезеш доживотно, ако не ходиш на уроци и "консултации" при съответните хора, които ще те изпитват. Така е било винаги в консервата, така и ще бъде. Като се замисля, май по-добър вариант е нов български, там поне не е толкова корумпирано. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами честно да ти кажа и аз така си помислих.а можеш ли да ми кажеш някакви цени на уроци.

аз ако имам финансовата възможност бих предпочел НБУ ама...

също така ме интересува има ли страница в и-нет ДМА и също така ми е интересно изпита за тонрежисура в ДМА.мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ама до колкото знам в Нов Български е яко кинти май на семестър беше 700лв или нещо подобно ако не ме лъже паметта :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да имаш предвид, че конкуренцията за ДМА е доста сериозона, защото за ударни приемат само 1-2 човека в естрадния отдел. Можеш и в инструменталния да се пробваш, ама за там ти трябва и ксилофон, ако не се лъжа.

Наистина няма да стане без да ходиш на уроци - цените са по 10лв на час общо взето.

Но имай предвид, че ще приемат 1-2 човека, а има хора които години са се готвили за този изпит, така че няма да ти е лесно...

 

...до колкото знам ДМА няма сайт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен високите цени, за на НБУ не е лошо да се отбележи, че преподаватели по барабани ще са ти Венко Поромански (барабанистът на група ТЕ) и Цветан Георгиев (барабанистът на Латинопартизани)...

 

...не че имам нещо против двамата, но все пак... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vi6 sq pi4 az sum az u4a v akademiqta v specialnost udarni v pop i jazz otdela imai predvid 4e nov bulgarski moje da go duha otkum muzika vuob6te tam si e pulen ta6ak ina4e za akademiqta 6te trabva ve4e da znae6 za kvo stava vupros na izpita i ve4e da se gotvi6 iskam da ti kaja 4e vuob6te ne e lesno no ako pone si zavur6ol muzicalno teoriqta nema da ti e problem purvo i vtoro ako ne se kefi6 na timpani instrumentalniq t.e. "klasi4eskiq" vuob6te ne ti trqbva a za tva trqbva da se svurge6 s Hristo Jotsov-moq 4ovek toi e docent tam iprepodava -ob6to vzeto toi e nai qkiq izrod ot vsi4ki v skapanata akademiq ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О.К.10x за инфото.Мисля,че сега е времето да се откажа.Защото,освен парите за уроците,които ще дам,ще дам още толкова за път до София и обратно и за квартити и т.н.Мисля,че не си заслужава.А тогава може ли някой да ме светне по въпроса с тонрежисурата в ДМА?Имам предвид силно ме инстересува какви са изпитите и дали в други университети,освен в НБУ я има тая специалност.

 

Мерси и чао.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О.К.10x за инфото.Мисля,че сега е времето да се откажа.Защото,освен парите за уроците,които ще дам,ще дам още толкова за път до София и обратно и за квартити и т.н.Мисля,че не си заслужава.А тогава може ли някой да ме светне по въпроса с тонрежисурата в ДМА?Имам предвид силно ме инстересува какви са изпитите и дали в други университети,освен в НБУ я има тая специалност.

 

Мерси и чао.

Мога да те свържа с човек, който е завършил естрадния с барабани и може да ти помогне за изпитите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

az othvyrlqm varianta s barabani (ne sym se i nadqval mnogo) i sega me interesuva tonrejisurata,drugo neshto s koeto mi se zanimava mnogo.moje li nqkoi da mi kaje kakvi sa izpitite v DMA i ima li v drug universitet takava specialnost OSVEN v NBU.mersi

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

брат по хубаво се пробвай в НБУ там вярно се цака ама има добри преподаватели и организират хубави семинари просто ако си ре6ил да се подготвиа6 за ДМА-то трябва яко да ба4ка6 за6тото конкоренцията 6те те изяде ,и аз преди се бях насо4ил на там ама като ми казаха ксилофон направо ми се догади и ре6их да кандидатствам в НБУ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля,че консерваторията е доста глупав вариант за развитието на един музикант,защото неизбежно ще почнеш да спазваш канона,който ти налагат,а това е пагубно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.