Jump to content
Българският форум за музиканти

Reason


Aleksix

Recommended Posts

rfl бамките на Reason,как се конвертират в различен формат(gig ili nqkoi drug)

не искам да ползвам Reason а само някои от звуците в банките,ако могете да помогнете моля :bravo::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 134
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

за жалост рийзъна не поддържа гиг-формат изкарва само wav, mid и aiff формати. А момента който искаш на направиш е теоретически не възможен щото рефилите са един вид архиви, които не могат да се отварят с нищо друго освен с програмата им. обаче аз ти предлагам, да направиш едно друго нещо:

ако примерно звукът който ти трябва е някакъв произволен тон, от някоя китара (дето се свири да речем с NN-19), си включи семплера (за въпросният NN-19 стаа дума), отвори само неговият пиянорол в секвенсера и натисни тона който ти трябва , удължи " кутийката" колкото искаш да е дълъг семпъла ти (по точно колкото е дълъг "фабрично" той), и после отиди във .... FILE > EXPORT LOOP-AS AUDIO FILE ....и рендерирай луупа, и ще моеш да ползваш семпъла така.

Мисля че тоя съвет отговаря на желанието ти :bravo: аз друг начин не виждам да изкараш нещо от рефилите :bravo:

айде успех!

Редактирано от Начинаещ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до скоро нямаше такава възможност, но май неотдавна в twins-torrents се появи някакво туулче (дано само не бъркам).

 

ми кажи как се казва ? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не помня - изтеглих го и го бутнах в архива, но сега не мога да се сетя щото не го ползвам, понеже рийзъна не ме кефи много като звук. Питайте във форума на twins - там ще ви отговорят по-бързо отколкото аз да се сетя да погледна в къщи..

Редактирано от ecmjazz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Здравейте,

взера намерих един софтуер за интегриране на вашата PC клавиатура като MIDI клавиатура в Reason 3.

 

Преведох инсталационните бележки, щото е малко сложно за подкарване, ама стана... от втория опит при мен.

 

И така:

 

1. Ако искате да направите вашата PC клавиатура (и мишката), такива че да записвате с тяхна помощ MIDI данни в съкуенсъра на Reason 3, има решение на вашия проблем.

 

2. Ако нямате излишни 300 лв. за истинска MIDI клавиатура

 

3. Ако ви е омръзнало (като на мен) да редите "ноти" с мишката

 

Големина на архива: 2.32 MB

Кликнете ТУК, разархивирайте *.zip файла и инсталирайте файловете необходими, за да имате импровизирана MIDI клавиатура!

 

минуси:

 

- Разбира се, това е полифонията, която е ограничена в повечето PC клавиатури до 4 клавиша в най добрия случай. Поне при моята е така и не знам как да направя така, че да мога да натискам едновремено повече клавиши за по полифоничен звук.

 

- Банките със семпли ще си ги зареждате от семплерите на Reason 3.

 

Надявам се да съм бил полезен на хората използващи Reason 3 и нямащи MIDI клавиатура! :hello:

 

____________________________________________________________________

 

Папката съдържа:

- 'MouseKeyboardQuickStart.pdf' файл с основни данни за програмата

- 'MouseKeyboard200beta6.exe' файл, който е самата програма за инсталиране.

- 'MouseKeyboardReason3Integration1.0.exe' файл, който е за съвместимост с Reason 3.

- папка: "Reason 3 MIDI Tutorial" с *html. файл на Български език, от мен...

- 3 текстови файла с пояснения за правилното инсталиране и използване на програмата.

- 'MidiYokeSetup.msi' файл необходим на 'MouseKeyboard200beta6.exe' файла.

____________________________________________________________________

 

Прочетете файла: Installation-bulgarian.txt

Там съм описал всичко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, полезен софтуерец. Аз ползвах подобен ..Virtual keyboard май беше.

 

Кофтито е, че като свикнеш най-после с подредбата на клавиатурата (PC), после ти е ужасно да се прехвърлиш на клавир...

 

Има и друг недостатък: някои програми използват "бързи клавиши", например "R" за започване на запис (Сонар-а) и тогава на този клавиш вече няма нота, а команда, а нотите са са разместили накак си..и оппп...айде пак търси ги;)

 

Ма пак е по-добре от нищо...Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с пц клавиатура от 2 години и свиря на нея така както ти би свирил на клавир...след някполко месеца мисля да си купувам миди клавиатура и не знам как щ

е се оправя.

а тоя софт бачка ли на кюбейз?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с пц клавиатура от 2 години и свиря на нея така както ти би свирил на клавир...след някполко месеца мисля да си купувам миди клавиатура и не знам как щ

е се оправя.

а тоя софт бачка ли на кюбейз?

Ауууу..дано не свириш както аз на клавира...много съм зле щото ;)

Имам го от 2 м.

 

Това, за което говоря (Virtual Midi Keyboard) е VST plug-in и след инсталация можеш да го ползваш през всеки VST Хост програма...за този на adXok не знам. Няма нужда от разни други виртуални кабели и т.н...но ма пък за Reason няма да стане...че той май не поддържа външни VST???

 

Но за Cubase би трябвало да е ок както аз го ползвах със Сонар-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MIDI Yoke е доста готино, аз го ползвам да просвирвам Гитар Про файлове в Кюбейса. Щото някой път много дразни експорт/импорт към/от МИДИ. Но пък и докато се подкара MIDI Yoke някой път ти изкарва нервите заради плъгините, които имат обособени канали за МИДИ събитията...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никога не съм имал проблеми с yoke-то, освен ако без да искам не му направя обратна връзка - тогава иска сериозен рестарт.. mouse keyboard го ползвах и преди да имам миди клавиатура, а и сега, понякога..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.